יום ראשון, 19 בספטמבר 2021

לזרום עם הדם

מאת: מערכת מנטול
לחלק מההרגלים שלנו עומדת להיות השפעה גדולה ומשמעותית על בריאותנו
בגיל מאוחר יותר.
בתור צעירים העדפנו בדרך כלל לחיות את הרגע, לעשות מה שמתחשק ולאכול כל מה שאנו אוהבים. לעיתים קרובות התקשינו לקבל את העבודה שלחלק מההרגלים שלנו עומדת להיות השפעה גדולה ומשמעותית על בריאותנו בגיל מאוחר יותר.
ואכן, מבוגרים רבים בני גיל הזהב סובלים כיום ממחלות ובעיות בריאותיות, שהגורמים להן הצטברו במשך שנים רבות, והם קשורים באופן הדוק לאורח ולסגנון החיים שלהם.

חסימת עורקים היא תופעה שכיחה וקטלנית ביותר בקרב מבוגרים בעולם המערבי והיא עשויה לגרום להסתבכויות כגון מחלת טרשת העורקים. החסימה מתפתחת אמנם בגיל צעיר, אך מתפרצת ומגלה תסמינים ראשונים בדרך כלל רק בסביבות גיל 50. טרשת עורקים מתרחשת כאשר משקעים של שכבות שומן מצטברים על דפנות העורקים. משקעים אלה עלולים לחסום את זרימת הדם החופשית לחלקים שונים בגוף ולגרום לצרות צרורות, בכפוף לאזור הספציפי בגוף בו מתרחשת אותה חסימת עורקים. חסימה בעורקי הגפיים עלולה להוביל לנמק חמור, חסימה בעורקי המוח לגרור אירוע מוחי, וכאשר מתרחשת חסימת עורקים בעורקי הלב - הדבר עלול לגרום להתקף-לב.
התקף לב, חסימת עורקים, טרשת עורקים
מה גורם לחסימת עורקים ולטרשת עורקים?
ישנן מספר סיבות שלא נמצאות תחת שליטתנו, כגון עלייה בגיל או סיבות תורשתיות שונות. אך גורמי סיכון רבים קשורים דווקא לאורח החיים שלנו, כמו תזונה עתירת שומנים שמעלה את רמת הכולסטרול בדם, חוסר בפעילות גופנית, השמנה, וכמובן הגורם שרבים מחשיבים אותו למסוכן ביותר:עישון.

עישון מעלה את רמת הכימיקלים בדם, מקפיץ את לחץ הדם, ומגביר את הסיכון לחלות בטרשת עורקים בצורה משמעותית. גמילה מעישון, אם כך, היא דבר שאף פעם לא מאוחר מידי לעשות. גמילה מעישון עלול להיות תהליך ארוך, קשה ומייאש, בעיקר עבור אנשים שמעשנים במשך שנים, והסיגריה היא כבר חלק בלתי נפרד מאצבעותיהם. אחוז קטן מאוד מאותם מעשנים שניסו להיגמל בכוחות עצמם אכן הצליחו בכך, שכן קשה להיפטר מההרגל ולהתמודד עם ההתמכרות הפיזית לניקוטין. לעומת זאת, הסיכוי להיגמל משתפר פלאים בקרב אנשים שנעזרים בתרופות או בתחליפי ניקוטין כמו מדבקות או מסטיקים מיוחדים. שיטה מועילה נוספת היא להיעזר בסדנאות גמילה מעישון או בקבוצות תמיכה בליווי מומחים, אשר עוזרים לפתור את הבעיה, הן בהיבט הפסיכולוגי-התנהגותי של ההתמכרות, והן בהיבט הפיזיולוגי.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / בריאות / לזרום עם הדם. !