יום שישי, 30 ביולי 2021

הכן ילדך לאולימפיאדה...

מאת: מערכת מנטול
עד שהילד יענוד את המדליה הראשונה לצווארו, מוגשת לכם רשימה קצרה של ענפי ספורט שתכליתם שיפור המיומנות המוטורית והחברתית של הילד.
פעם בארבע שנים מגיחה האולימפיאדה לתוך חיינו וכובשת בסערה כל שבב זמן פנוי שיש לנו. לעיתים הילדים שלנו מביטים בנו בהשתאות נוכח ההתעניינות שאנו מגלים בספורט ולעיתים מביטים עימנו הילדים על גבי המרקע המרצד. מה שהם לא יודעים, זה שאנחנו לפעמים מביטים בהם וחושבים איזה פוטנציאל יש לילד להצליח באולימפיאדה הבאה בענף ספורט פופולארי. אז עד שהילד יענוד את המדליה הראשונה לצווארו, מוגשת לכם רשימה קצרה של ענפי ספורט שתכליתם שיפור המיומנות המוטורית והחברתית של הילד. רווח נלווה אליהם - כולם ענפי ספורט שיש בהם בכדי להשיג לילד תהילת עולמים באולימפיאדה...

שחיה
אחד מענפי הספורט הבריאים יותר, זהו ספורט שיש בו לפתח את כל שרירי גופנו. שחייה שנלמדת למטרת הנאה שונה לגמרי משחייה תחרותית על כל גווניה, שכן זו התחרותית דורשת מהילד התמדה ושעות אימונים רבות. בדרך כלל לימוד שחייה ואחר כך שחייה במסגרת נבחרת, זה ספורט לטווח ארוך מאוד. הילדים מתחילים כבר בגיל הגן את שיעורי השחייה ומתפתחים עם השנים עד לכדי אימונים של 6 שעות רצופות ביום.
ספורט וכושר גופני
ג'ודו
בג'ודו ישנו דגש רב דווקא על פיתוח יכולות טקטיות וכן כישורים חברתיים. עם זאת, ענפי הספורט הללו (קראטה, ג'ודו וכו) יש בהם ובאימוני הכושר שהם מחייבים בכדי לפתח עד מאוד את שרירי הגוף העליון וכן את שרירי הרגליים. בדרך כלל תחילת האימונים בענף ספורט זה הוא בגילאי כיתה א' והם נמשכים עד גיל מאוחר יותר. מרבית המתאבקים מגיעים לתחרויות כבר בשלבים מוקדמים ובגילאים נמוכים. בג'ודו ישנן גם כמה סכנות לפגיעה פיזית אך הסיכון שווה את התמורה.

טניס
ספורט האצילים, זהו ענף שבעיני הורים רבים נחשב למשעמם וזניח אך אין זה הדבר בעיני הילד שנחשף לפעילות. טניס הוא ספורט ממריץ מאוד, מפתח מבחינה גופנית וכן מאוד תחרותי. הילד יכול להתחיל ללמוד כבר מכיתה א' ואף אם גילה כישרון, יוכל להתחיל להתחרות בשלבים מאוד מוקדמים של חייו. כמה סכנות במשחק: במידה ומאמן הטניס אינו מקפיד על אימונים גם בחדר כושר, ייווצר מצב בו הילד מפתח שרירים עיקריים רק ביד הדומיננטית (שכן מחבט מחזיקים ביד אחת). הילד שלכם, במידה ויצליח בספורט, עשוי להפוך לזאב בודד, שכן בכל יום כמעט נערכות תחרויות ליגה במקומות שונים בארץ והדבר מחייב נסיעות רבות.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / כושר גופני / הכן ילדך לאולימפיאדה.... !