יום ראשון, 1 באוגוסט 2021

גם הם יכולים...

מאת: מערכת מנטול
אולי לכם ההורים זה נשמע הכי רע שיכול להיות אבל לילד עם נכות שנכפתה עליו פתאום, ספורט אתגרי עושה בדיוק את הדברים הנכונים
אחד הדברים הקשים ביותר להורה, לכל הורה הוא לראות שהילדים שלו נפגעים בדרך זו או אחרת. אין זה משנה כלל אם זו פגיעה נפשית או פגיעה פיזית, שכן משהו במרקם המשפחתי נשבר עם כל הכאב שמתחיל להתפזר מסביב. החוכמה הגדולה בהתמודדות עם הכאב הזה היא לאו דווקא ההכרה במצב הקיים, אלא הניסיון להחזיר את המצב הקודם בתנאים הקיימים.

כמנהלי התא המשפחתי, אתם נדרשים לתעצומות נפש רבות, עליכם לחשוב 10 צעדים קדימה בכדי להבטיח שהילד שלכם יוכל לבצע כל דבר שיבחר בו גם בהווה וגם בעתיד. עבור ילדים רבים, החסך המשמעותי ביותר בעת פגיעה פיזית משמעותית (נכות), היא אי היכולת להמשיך ולבצע את שכה הורגלו אליו - משחקים וספורט. לכל אלו יש פתרון בכל רמת פגיעה ועלינו ההורים פשוט להתוות להם רעיונית את הדרך לשם. איך? פשוט לחשוב וליישם.
ספורט לנכים
משחקי כדור – אפשר גם בכסא גלגלים
אם תאמינו שאין דבר העומד בפני הרצון, אמונה זו תשתרש גם בילד, כיום ישנן ליגות כדורסל, כדורגל והוקי לאנשים נכים בכל העולם. השיטה וצורת המשחק נשארו דומים למקוריים אך החוקים טיפה הותאמו למצב. זו בדיוק החשיבה אותה עליכם לאמץ. הוויתור העצמי וכן רחמים עצמיים הם אלו אשר יגרמו לילד להתנוון בחוסר מעש מבלי להפעיל את שרירי גופו. ספורט כאמור, הוא לא רק לנפש כי אם גם לגוף בריא. משחקי כדור בכלל מוכרים בכל העולם כאכסיומה אך לכם ניתנת הזכות לשנות אותם. כהורים תוכלו ליזום מפגשים של הילד שלכם עם ילדים נכים אחרים בסביבה ולהקים ביחד מועדון ספורט או משחקים. כך תתנו לילד כלים להשתלב וגם הוא יוכל להחלים נפשית ואף קצת פיזית.
אתגרי זה הכי...
אולי לכם ההורים זה נשמע הכי רע שיכול להיות אבל לילד עם נכות שנכפתה עליו פתאום, ספורט אתגרי עושה בדיוק את הדברים הנכונים: להתמודד עם הפחד ולפתח בטחון עצמי, להכיר תפקודים באיברים הפעילים שאנשים לא עושים בהם שימוש ביום יום וכן, האפשרות לצחוק. צחוק הוא אחד ממרכיבי החיים החשובים ביותר. ספורט אתגרי ממריץ את האדרנלין בגוף, מותח את שרירי הפנים ומטבע הדברים הופך אדם עצוב לאדם שמח. חישבו על הפנים של הילד לאחר שייגע בקרקע מחובר למדריך הצניחה. הוא יהיה הכי חזק בעולם.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / כושר גופני / גם הם יכולים.... !