יום רביעי, 28 ביולי 2021

חושבת על בולימיה? תנסי ספורט..

מאת: מערכת מנטול
כשהלחץ הרב מהסביבה פוגש בדימוי עצמי נמוך וחוסר פרגון מהקרובים לנו - אנו נתקלות לא אחת בתופעות עגומות של הפרעות אכילה המלוות בדיכאונות
כולם רוצים אותנו רזות: חברות האופנה המלהקות דוגמניות אנורקטיות לקמפיינים, שחקניות הקולנוע, רשתות המזון המהיר המציעות לפתע ארוחה דלת קלוריות, וחברות הפארמה שמציעות שלל כמוסות פלא להרזיה מהירה. מכל מקום ניבט אלינו מבטן הספק מפתה ספק נוגה של בחורות רזות מדי, שנראות כאילו אינן יודעות ארוחה טובה מהי.

כשהלחץ הרב מהסביבה פוגש בדימוי עצמי נמוך וחוסר פרגון מהקרובים לנו - אנו נתקלות לא אחת בתופעות עגומות של הפרעות אכילה המלוות בדיכאונות, אכילה מוגזמת או העדר תיאבון מוחלט. לא אחת מובילות הפרעות אלו להרעבה עצמית וסיכון חיים.
בולימיה ואנורקסיה
כיצד ניתן בכל זאת לשלב מראה חטוב עם הרגלי תזונה בריאים?
המציאות העכשווית בה אנו חיות אינה מציאות פשוטה. על מנת לחיות בנוח עם גופנו, משדרת לנו התקשורת כי עלינו לעבור מסע ייסורים מפרך. מה שלא מספרת לנו התקשורת הוא שרזון, בריאות וביטחון עצמי גבוה אינם עולים תמיד בקנה אחד. נהפוך הוא! לא במקרה מצוינת עוד בתנ"ך המילה בריאות בהקשר לגזרה עגלגלה. במשך שנים ארוכות נחשבו נשים מלאות לסמל של בריאות ונשיות מפתה. יצירות אמנות קלאסיות רבות מתארות נשים מלאות כהתגלמות היופי המושלם עלי אדמות. אך המציאות כיום מעט שונה.

אחת הדרכים שהוכחו כיעילות ביותר להרזיה הינה פעילות גופנית. לאלו מבינכן שפלטו בלי משים אנחה חרישית עם קריאת השורה האחרונה, נא להירגע: אף אחד לא מתכוון לשלוח אתכן לאולימפיאדה הבאה, ואף לא נדרש מכן לשבור שיאים עולמיים. כמו כל דבר, גם פעילות גופנית צריכה להיעשות במידה הנכונה. לאלו מכן שסלדו מאז ומעולם מספורט לסוגיו, מומלץ לבחור בפעילות מתאימה לאופיין. כן, גם ריקודי עם וסלסה נחשבים!

בזמן הפעילות הגופנית שורף הגוף קלוריות. תהליך זה, כאשר הוא נעשה בעקביות ולאורך זמן, מביא לשריפת שומנים וירידה במשקל. פעילויות ספורטיביות שונות נבדלות בכמות האנרגיה שמשקיע הגוף במאמץ. פעילויות אירוביות, לדוגמא, נחשבות ליעילות ביותר בשריפת קלוריות. באימון ספינינג ניתן להגיע לשריפה של 1000 קלוריות. 

נשמע מפתה לכן? קדימה לעבודה! ולא לשכוח לחטוף ארוחה טובה ומזינה אחרי האימון. מגיע לכן!
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / תזונה ודיאטה / חושבת על בולימיה? תנסי ספורט... !