יום ראשון, 19 בספטמבר 2021

הרזייה בקרב ילדים – נלחמים על העתיד של הדור הצעיר

מאת: מערכת מנטול
הילדים השמנים, שזוכים לקיטונות בוז והשפלה מצד חבריהם ובני משפחתם, נוטים לפתח מצבי רוח ירודים ודיכאונות, ובתור פיצוי ונחמה על ההשפלה הם פונים לאוכל
אחת המגפות הקשות הפוקדות את העולם המערבי בעשורים האחרונים היא מגפת ההשמנה. על פי מחקרים שנערכו לאחרונה בארצות הברית - אחד מכל שלושה ילדים במדינה סובל מעודף משקל. בישראל המצב אמנם טוב יותר, אך המגמה הכללית איננה חיובית. יותר ויותר ילדים מאובחנים כילדים הסובלים מבעיות משקל, ולעתים אף מבעיות משקל חמורות וההשלכות של הדבר הן הרסניות.

לרוב, השמנה בקרב ילדים (ובכלל) נתפסת ככדור שלג: הילדים השמנים, שזוכים לקיטונות בוז והשפלה מצד חבריהם ובני משפחתם, נוטים לפתח מצבי רוח ירודים ודיכאונות, ובתור פיצוי ונחמה על ההשפלה הם פונים לאוכל. הם זוללים וזוללים, מנסים למצוא בהנאה שבאכילה מפלט להשפלות שהם חווים, ובכך רק מעמיקים את הבעיה בה הם שרויים ואף מקנים לעצמם הרגלים רעים להמשך חייהם.
תזונה ודיאטה בילדים
כהורים לילדים שמנים, אנו ממליצים בראש ובראשונה להתייחס לבעיה של ילדיכם ברגישות שיא. אל תשפילו אותם, אל תתנו להם להרגיש שמשהו מקולקל אצלם. אם תגידו להם כל הזמן שהם צריכים להרזות - הרי שכך רק תעמיקו את הבעיה ותשפילו את ילדיכם. האסטרטגיה החכמה ביותר, זו שתסייע להם לעבור את המכשול הפיזי והנפשי, היא לחשוף אותם לחשיבות הרבה שבפעילות גופנית ותזונה נכונה.

מכוני כושר, לדוגמה, הם מקום נפלא להתחיל בו. עודדו את ילדיכם לפקוד מכוני כושר ולהתעמל בהם בצורה מבוקרת וסדירה. אל חשש - אין באמירה זו כל כוונה שילדכם הצעירים יתחילו להרים משקולות, ולהתעמל על מכשירים אימתניים שיסבו להם נזק גופני. מכוני כושר רבים מעסיקים שורה של יועצי כושר ומאמנים אישיים, והללו יפגשו עם ילדיכם ויחד איתם ירכיבו תוכנית פעילות אישית ומותאמת לצרכיהם האישיים.

חלק ממכוני הכושר בארץ מעניקים גם שירותים של יעוץ תזונתי. אנו ממליצים מאוד לפנות לאנשי מקצוע מוסמכים בתחום זה המעניקים שרותים מסוג זה, שכן הקניית מיומנויות אכילה נכונות ביחד עם משמעת כושר נעימה ונוחה, בונה לצעירים שלנו עתיד מבטיח. אנשי המקצוע הללו ישוחחו עם ילדיכם על החשיבות של תזונה נכונה, על הסכנות שבמזון שמן ולא בריאותי, וינסו להרכיב עבורם תפריט בריא ומזין, שיכיל את כל הרכיבים הבריאותיים להם הם נזקקים. יעוץ תזונתי הוא שונה בתכלית מדיאטה לא מבוקרת מסיבה מאוד פשוטה - הוא מדגיש את הפן החיובי והבריאותי של תזונה נכונה, לעומת דיאטה, שלרוב נתפסת כעונש או סנקציה ארוכה של איסורים וייסורים.
חשוב לזכור, ההרגלים שנקנה לילדים שלנו עוד היום בטרם יצאו לעצמאות קולינארית, הם אלו אשר ישתרשו בהם כאשר יהיו בגילנו.אז, שווה להשקיע כבר עכשיו.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / תזונה ודיאטה / הרזייה בקרב ילדים – נלחמים על העתיד של הדור הצעיר. !