שבת, 18 בספטמבר 2021

דיכאונות באמצע היום

מאת: מערכת מנטול
אינדיקציה טובה לאבחנת דיכאון היא שאלות הסובבים אותך: "מה קורה איתך בזמן האחרון?", "הכל בסדר איתך?"
לפעמים, באמצע היום יש רגעים מתים בהם העבודה המתישה, שגרת החיים והרגשות שצברנו מכל החודש האחרון, מתנקזים דווקא לזמן הסיאסטה. אנשים רבים סובלים מדכאונות במהלך אמצע היום. התופעה מוכרת ומובנת ואין לחשוש ממנה, בעיקרה היא תסמין של שעמום וניתן להתגבר על אותם דכאונות בקלות וללא הרבה מאמץ. אך מה עושים כשהדכאון הופך לחריף, מתפשט גם לשעות אחר הצהריים והבוקר, ורגשות הרחמים העצמיים, משתלטים על כל חלקה טובה בחיינו.

העבודה היא חלק אינטגראלי מחיינו, לא רק מפני שהיא מביאה מזון לשולחננו, אלא בעיקר מפני שהיא מפיגת שעמום, ממלאת לנו את הזמן וכך, במקום לנדוד במחשבות אנו עסוקים בעבודה. לחלקנו, מצב זה אינו אפשרי, הן בשל סיבות של חוסר עבודה ושעמום והן מפני שהצרות שהם עסוקים בהן, גדולות מידיי ואינן מאפשרות ריכוז בעבודה.

שלב ראשון לפתרון - להבין שמשהו לא בסדר... כשאיכות העבודה וכן התפוקה יורדת בצורה משמעותית ובמקביל איכות חייך מתחילה להפגע בשל דכדוך ועצב שאופפים אותך, כדאי שתשים לב - משהו אינו כשורה. גם קרובים אלייך עלולים להרגיש בכך, ואינדיקציה טובה לאבחנת דיכאון היא שאלות הסובבים אותך: "מה קורה איתך בזמן האחרון?", "הכל בסדר איתך?" ושאלות נוספות יכולות להוות עבורך אינדיקציה לכך שמשהו אינו כשורה בהתנהגותך.
דיכאון וחוסר מצב רוח
שלב שני - גש לאיש מקצוע... לדבר על זה אפילו אם לא ברור לך על מה, זו הדרך היעילה ביותר להעביר את הבעיה מהעולם. אנשי מקצוע, פסיכולוגים ופסיכיאטרים יודעים איך לנווט אדם מבולבל לכדי הוצאת הגורם המפריע עד לניטרולו.

שלב שלישי - טיפול... תרופתי או פיזי אין זה משנה, טיפול נוגד דכאונות יכול להתבסס על שני המישורים הללו בצורה אפקטיבית ולהעביר את הדכאונות לעולם שכולו טוב. בדרך כלל מדובר על תרופות במינון נמוך, תרופות אלו מעודדות את הגוף לנטרל את העצב והדכדוך ע"י "הזרקה" של חומרים ביולוגיים מעוררים. טיפול זה, בשילוב עם עבודה או עיסוק אחר אשר יש בו כדי לפתח שגרה רציפה ופעילה, עשוי להוות עבורך שינוי משמעותי.

שלב רביעי אלטרנטיבי - בצע שינוי דרמטי... לעיתים, כל שנדרש ממך על מנת להעביר דיכאון כזה או אחר, זה פשוט לעשות שינוי בתפיסה או שינוי פיזי חריף. מעבר בית הקמת עסק עצמאי או כל שיטה אחרת, עשויים לעשות את העבודה.

ולסיום מילה אחת לסובבים - אתם מחוייבים למען האדם שמשתנה לכם פתאום מול העניים. מחוייבות זאת אינה דורשת מכם הרבה, רק מעקב וביצוע התערבות שתוביל לשינוי תפיסתי אצל האדם. משם הוא כבר ימשיך הלאה לשלבים הבאים.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / גוף ונפש / דיכאונות באמצע היום. !