יום ראשון, 1 באוגוסט 2021

זהירות סכנה בדרך

מאת: מערכת מנטול
זחילה מסמלת את תחילת עצמאות הילד, כפועל יוצא מכך, אנו נדרשים לשים לב למספר סכנות נוספות בדרכו של הילד
מזל טוב, נולד לכם ילד ואחרי תלאות ויסורים לא מעטים, גם אתם סוף סוף נושמים לרווחה. או אז כשהימים הראשונים עוברים חולפים להם באופן משביע רצון, והסכנות הנראות לעיין הולכות ונעלמות, מגיעה השגרה שנראית כמו נצח. אותה שגרה מלווה כמעט תמיד בסכנות שאין להקל בהן גם אם הן לא נראות באופק. אז במיוחד עבורכם הורים טריים ויקרים הכנו את מדריך הסכנות להורה המתחיל...

מיטה, עריסה, עגלה, כולם חמימים ונעימים. איך בכלל ניתן לקשר בין אלו לבין סכנה? עובדה היא שרבים מהתינוקות וכן ילדים עד גיל שנה נפגעים במיטתם או בעריסתם. להלן כמה קווים מנחים ששמירה עליהם תמנע נזק:
תאונות בבית
  1. הרחיקו כל עצם שיכול לנוע ממקום הלינה של התינוק - עצמים כבדים, גדולים או קטנים מהווים סכנה אמיתית בעיקר במידה והם נגישים לילד ברמה כזאת שהוא עלול להכניסם למיטתו. חפצים כבדים המונחים על שידה ליד המיטה, עלולים לנחות בכבדות על ראש התינוק לא רק בשל משחק אלה גם במקרה של רעידת אדמה קלה או משגה של אדם. חפצים קטנים הנגישים לתינוק (למשל שפורפרת משחה קטנה) עלולים בטעות למצוא עצמם בפי התינוק מבלי שתשימו לב לכך.

  2. חוטים רבותי, חוטים - וילונות וחוטי חשמל הם סכנת חנק ברורה ומיידית שלעיתים אין אנו שמים לב אליה. לעיתים חוט חשמל המשתלשל לתוך עריסת התינוק עלול, ללא כוונה להיכרך סביב צוואר התינוק ולחנוק אותו. סכנה זו תקפה גם לגבי רצועות של תיקים, מנשאים וכו.

  3. זחילה? מזל טוב, או שלא... - זחילה מסמלת את תחילת עצמאות הילד, כפועל יוצא מכך, אנו נדרשים לשים לב למספר סכנות נוספות בדרכו של הילד - חומרי ניקוי, תרופות ומכשירים חדים וחמים יש להרים למקום גבוהה. שקעי חשמל יש לכסות עם מכסה יעודי למען בטחון הילד. גם שטיפת רצפה תמימה עלולה להסתיים באסון במידה ולא שמים לב לילד הזוחל על גחונו לתוך מקווה מים שהצטברו במהלך השטיפה.
התמדה ובקרה תמידית של הסכנות האורבות לתינוק בבית ימנעו מאיתנו את הצורך במתן הסברים לעצמנו, לילד ובמקרה הנורא מכל גם לאחרים, לאחר מקרה מצער אם יקרה.
לא חסר הורים חסרי אחריות
שושי15/11/2008 14:44:37
כדאי לשים לב, הילד שלי פתח פעם אחת ת'ארון במטבח והגיע לבקבוק אקונומיקה
אורטל לוין15/11/2008 14:23:08
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / הריון ולידה / זהירות סכנה בדרך. !