כתבות עסקים
חיפוש חופשי
מנטול - פורטל איכות חיים
להרשמה בחינם לאינדקס ערוצים נוספים:  |  הסרת שיער  |  רפואת שיניים  |  הסרת משקפיים  |  קורסים  |  פורומים
חיפוש במנטול
איכות חיים    לימודים    רפואה משלימה – מה עושים עם זה?
בחר קטגוריה מבוקשת
בחר תחום מבוקש
בחר איזור
!תנו לנו לעזור לכם
מומלצים
בדיקת שיער
הלגה מרכזים קוסמטיים רפואיים
הסרת משקפיים בלייזר
יועצת לימודים

רפואה משלימה – מה עושים עם זה?

מאת: מערכת מנטול
Share:
עיסוק ברפואה משלימה שונה ממרבית העיסוקים האחרים והוא משולב באורח החיים ובסגנון החיים של העוסק בו.
בחירה במסלול של לימודי רפואה משלימה משמעותה בחירה בדרך חיים מרתקת וייחודית. עיסוק ברפואה משלימה שונה ממרבית העיסוקים האחרים והוא משולב באורח החיים ובסגנון החיים של העוסק בו. רפואה היא מקצוע שלעולם לא קופא על שמריו. בדומה לרפואה קונבנציונאלית, העוסקים ברפואה משלימה חייבים להמשיך ללמוד כל העת, להתעדכן להתפתח מבחינה מקצועית. העיסוק ברפואה משלימה הוא עיסוק המעניק סיפוק ותחושת שליחות אמיתית. אין עבודה נשגבת יותר מזו המעניקה לעוסק בה את האפשרות לרפא ולהקל על סבלם של בני אדם באופן יומיומי ולהיווכח ביעילות הטיפול לאורך זמן.

אופי העבודה ברפואה משלימה מחייב המשך לימודים ורכישת מיומנויות כל העת. גם במהלך הלימודים עצמם מתנסים התלמידים פעמים רבות בטיפולים, על-מנת לרכוש את הניסיון הנדרש. זהו מקצוע בו לניסיון ולמיומנות חשיבות עליונה.
לימודים רפואה משלימה
יש מספר אפשרויות התעסוקה העומדות בפני בוגר לימודי רפואה משלימה, כך שממש לא מדובר בלימודים חסרי תועלת. אפשרות אחת היא פתיחת קליניקה פרטית. רובם המכריע של הטיפולים ברפואה משלימה מתבצעים בקליניקות פרטיות של מטפלים. פתיחת קליניקה פרטית היא פתיחת עסק לכל דבר וענין, לרבות עיסוק בהנהלת חשבונות, ביצוע פעולות שיווקיות, יצירת חומר פרסומי וכד'. על מנת לפתוח קליניקה פרטית יש צורך בהשקעה ראשונית לא קטנה, אשר צריכה לקחת בחשבון הן את המקום לביצוע הטיפולים, הן את תכולתו והעיצוב שלו, הריהוט, אמצעים להשגת האווירה הרצויה ואמצעי הטיפול והן את עלויות השיווק הראשוני- רישום באינדקסים, הקמת אתר אינטרנט, פרסום וכד'. במסגרת קליניקה פרטית אפשר גם לנסות ולעבוד עם חברות הביטוח במסגרת סל הטיפולים המשלימים שהן מעניקות למטופליהן.

אפשרות שנייה היא השתלבות בקליניקות רב-תחומיות. למטפלים המתחילים או לכאלו החוששים מלפתוח קליניקה פרטית, עומדת האפשרות להצטרף לקליניקה קיימת, המעסיקה מטפלים מתחומים שונים ומציעה ללקוחותיה מגוון שיטות טיפול. זוהי דרך טובה לצבור נסיון עשיר לצד משכורת בטוחה והימנעות מכל הכרוך בפתיחת קליניקה פרטית.
לימודים רפואה סינית
אפשרות שלישית היא עבודה במרפאות לרפואה משלימה של קופות החולים. קופות החולים החלו לשלב בשנים האחרונות מרפאות לרפואה משלימה במסגרת סל הטיפולים שהן מציעות למבוטחים. המרפאות לרפואה משלימה בקופות החולים גם הן קליניקות רב-תחומיות, המציעות תחת קורת גג אחת מגוון רחב של טיפולים.

אפשרות רביעית היא עבודה בבתי-טבע. אחד הסממנים לחדירתה של הרפואה המשלימה למערב היא העליה המשמעותית במספר בתי הטבע ובתי המרקחת ההומיאופתיים המציעים שלל פתרונות צמחיים, תוספי תזונה, ויטמינים, צמחי מרפא, תמציות פרחים ותרופות הומאופתיות. אחת הדרכים להשתלבות בעבודה בתחום הרפואה המשלימה היא לשמש כיועץ בבתי טבע ולסייע ללקוחות בבחירת הטיפול המתאים. מטפלים אשר עובדים בקליניקה פרטית יכולים למצוא בעבודה כזו השלמת הכנסה ואפיק נוסף לחשיפה בפני מטופלים פוטנציאליים.

האפשרות האחרונה היא לשלב את הידע ברפואה משלימה עם רפואה קונבנציונאלית. אפשר למצוא בשוק רופאים משולבים רבים, כאלו אשר סיימו לימודי רפואה ופנו לרפואה משלימה ולהיפך. ישנם מספר בתי-חולים בארץ בהם מציעים טיפול קונבנציונאלי ואלטרנטיבי משולב ומעסיקים הן רופאים משולבים והן רופאים קונבנציונאלים ומטפלים ברפואה משלימה.

אחרי הכל,מדובר בקריירה שלכם ובלא מעט זמן וכסף .
רוצים לדעת עוד ? רוצים שמוסדות הלימוד יצרו עמכם קשר ?
אנחנו הכתובת ! השאירו לנו פרטים .

הירשמו חינם לניוזלטר של מנטול ותהנו ממאמרים והטבות שישפרו לכם את איכות החיים
הירשם/י
אני מאשר קבלת ניוזלטר שבועי למייל שלי מאתר מנטול - הפורטל לאיכות חיים
...התגובות בטעינה
צור קשר    הצטרפות לאינדקס    פרסם אצלנו    אודות מנטול    שלח לחבר    מפת אתר    תנאי שימוש    מדיניות מנטול    כניסה לשותפים