שבת, 18 בספטמבר 2021

רפואה משלימה – מה עושים עם זה?

מאת: מערכת מנטול
עיסוק ברפואה משלימה שונה ממרבית העיסוקים האחרים והוא משולב באורח החיים ובסגנון החיים של העוסק בו.
בחירה במסלול של לימודי רפואה משלימה משמעותה בחירה בדרך חיים מרתקת וייחודית. עיסוק ברפואה משלימה שונה ממרבית העיסוקים האחרים והוא משולב באורח החיים ובסגנון החיים של העוסק בו. רפואה היא מקצוע שלעולם לא קופא על שמריו. בדומה לרפואה קונבנציונאלית, העוסקים ברפואה משלימה חייבים להמשיך ללמוד כל העת, להתעדכן להתפתח מבחינה מקצועית. העיסוק ברפואה משלימה הוא עיסוק המעניק סיפוק ותחושת שליחות אמיתית. אין עבודה נשגבת יותר מזו המעניקה לעוסק בה את האפשרות לרפא ולהקל על סבלם של בני אדם באופן יומיומי ולהיווכח ביעילות הטיפול לאורך זמן.

אופי העבודה ברפואה משלימה מחייב המשך לימודים ורכישת מיומנויות כל העת. גם במהלך הלימודים עצמם מתנסים התלמידים פעמים רבות בטיפולים, על-מנת לרכוש את הניסיון הנדרש. זהו מקצוע בו לניסיון ולמיומנות חשיבות עליונה.
לימודים רפואה משלימה
יש מספר אפשרויות התעסוקה העומדות בפני בוגר לימודי רפואה משלימה, כך שממש לא מדובר בלימודים חסרי תועלת. אפשרות אחת היא פתיחת קליניקה פרטית. רובם המכריע של הטיפולים ברפואה משלימה מתבצעים בקליניקות פרטיות של מטפלים. פתיחת קליניקה פרטית היא פתיחת עסק לכל דבר וענין, לרבות עיסוק בהנהלת חשבונות, ביצוע פעולות שיווקיות, יצירת חומר פרסומי וכד'. על מנת לפתוח קליניקה פרטית יש צורך בהשקעה ראשונית לא קטנה, אשר צריכה לקחת בחשבון הן את המקום לביצוע הטיפולים, הן את תכולתו והעיצוב שלו, הריהוט, אמצעים להשגת האווירה הרצויה ואמצעי הטיפול והן את עלויות השיווק הראשוני- רישום באינדקסים, הקמת אתר אינטרנט, פרסום וכד'. במסגרת קליניקה פרטית אפשר גם לנסות ולעבוד עם חברות הביטוח במסגרת סל הטיפולים המשלימים שהן מעניקות למטופליהן.

אפשרות שנייה היא השתלבות בקליניקות רב-תחומיות. למטפלים המתחילים או לכאלו החוששים מלפתוח קליניקה פרטית, עומדת האפשרות להצטרף לקליניקה קיימת, המעסיקה מטפלים מתחומים שונים ומציעה ללקוחותיה מגוון שיטות טיפול. זוהי דרך טובה לצבור נסיון עשיר לצד משכורת בטוחה והימנעות מכל הכרוך בפתיחת קליניקה פרטית.
לימודים רפואה סינית
אפשרות שלישית היא עבודה במרפאות לרפואה משלימה של קופות החולים. קופות החולים החלו לשלב בשנים האחרונות מרפאות לרפואה משלימה במסגרת סל הטיפולים שהן מציעות למבוטחים. המרפאות לרפואה משלימה בקופות החולים גם הן קליניקות רב-תחומיות, המציעות תחת קורת גג אחת מגוון רחב של טיפולים.

אפשרות רביעית היא עבודה בבתי-טבע. אחד הסממנים לחדירתה של הרפואה המשלימה למערב היא העליה המשמעותית במספר בתי הטבע ובתי המרקחת ההומיאופתיים המציעים שלל פתרונות צמחיים, תוספי תזונה, ויטמינים, צמחי מרפא, תמציות פרחים ותרופות הומאופתיות. אחת הדרכים להשתלבות בעבודה בתחום הרפואה המשלימה היא לשמש כיועץ בבתי טבע ולסייע ללקוחות בבחירת הטיפול המתאים. מטפלים אשר עובדים בקליניקה פרטית יכולים למצוא בעבודה כזו השלמת הכנסה ואפיק נוסף לחשיפה בפני מטופלים פוטנציאליים.

האפשרות האחרונה היא לשלב את הידע ברפואה משלימה עם רפואה קונבנציונאלית. אפשר למצוא בשוק רופאים משולבים רבים, כאלו אשר סיימו לימודי רפואה ופנו לרפואה משלימה ולהיפך. ישנם מספר בתי-חולים בארץ בהם מציעים טיפול קונבנציונאלי ואלטרנטיבי משולב ומעסיקים הן רופאים משולבים והן רופאים קונבנציונאלים ומטפלים ברפואה משלימה.

אחרי הכל,מדובר בקריירה שלכם ובלא מעט זמן וכסף .
רוצים לדעת עוד ? רוצים שמוסדות הלימוד יצרו עמכם קשר ?
אנחנו הכתובת ! השאירו לנו פרטים .

מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / לימודים / רפואה משלימה – מה עושים עם זה?. !