יום ראשון, 19 בספטמבר 2021

ראיון עם מעין

מאת: מעין אורי-פולג
מטפלת ומנחת סדנאות בטתה הילינג, ביורגונומי ורייקי. כמה זמן את עוסקת בריפוי מסוג זה, וכיצד הגעת לעסוק בנושא ?
עוסקת בתחום מעל לעשר שנים באופן פעיל, אך בעצם, נמשכתי לתחום עוד קודם (כנראה שהמקורות עתיקים יותר, ומגיעים אף לגלגוליי הקודמים).
מיד לאחר סיום התואר הראשון (במסלול הפולני הקבוע) הבנתי שהדרך שהתוותה לי על ידי הוריי וסביבתי, אינה הדרך היחידה בה אני רוצה לצעוד (למרות שלא זנחתי את התחום לגמרי, למדתי לתואר שני באוניברסיטת תל-אביב, בחוג למנהל החינוך, ולעתים אף עולות בי מחשבות על דוקטורט...).
מעין אורי-פולג תטה רייקי
ובל נשכח את העובדה שכבת לשני מורים, ההוראה היא חלק ממני ובכל תחום בו אני עוסקת, מוצאת את עצמי בסופו של דבר בהוראה.
מאז שאני זוכרת את עצמי חשתי משיכה בלתי מוסברת לתחום הנסתר, אך את הצעד המשמעותי לשילובו בחיי עשיתי מיד לאחר סיום התואר, עת נרשמתי לקורס קריאה בקלפים (טארוט). מאז אני לא מפסיקה ללמוד - בין אם באמצעות ספרים (שלוש הספריות שלי בבית כורעות תחת עומס הספרים) ובין אם באמצעות קורסים - טארוט, אסטרולוגיה, רייקי, קריסטלים, אנרגיה אוניברסלית, שיטת אומגה, תטה הילינג ועוד.

מי הכי השפיע עלייך בתחום זה ואיך קיבלה הסביבה הקרובה את העיסוק בריפוי אלטרנטיבי ?
לא יכולה להצביע על אדם אחד שהשפיע עליי. כל אדם שנתקלתי בו במהלך נתיב ההגשמה היה האדם המתאים לאותו שלב בו נמצאתי. המורה הראשון שלי היה גידי גלבוע - מורה בחסד לטארוט ולאסטרולוגיה, שהתאים בדיוק לתפיסת עולמי ולמקום ממנו באתי (אקדמיה) - אדם רציונלי, ארצי, שידע להסביר את עולם הרוח, באופן שהתחבר להלך המחשבה הקודם שלי (וכאן המקום להודות לו מעומק לבי על הדרך הנעימה בה חשף את תלמידיו לעולם הנסתר).
בקורסים הבאים שעברתי, כאשר הקשר שלי לעולם הרוח היה עמוק יותר, המורים כבר דיברו בשפה אחרת, שהתאימה לשלב ההתפתחות בו הייתי.

עם הסביבה (ובעיקר עם המשפחה) לא היה קל. אני באה מבית שהעלה על נס את הלימודים הפורמליים (האקדמיים כמובן). אבי מהנדס (כעת פנסיונר העוסק בהוראת מבוגרים) ומבחינתו 'אם זה לא ניתן להסבר באמצעות הפיזיקה, זה לא קיים'. אמי מורה, אשר לא מתעניינת כלל בעולם המיסטיקה, אך 'הניחה לי לנפשי'...
אני חושבת שהקשיים איתם התמודדתי כאשר דיברתי עם בני משפחתי, הם אלה שהכינו אותי להתמודדות עם מטופלים ותלמידים.
אני מודה להוריי שלמרות הסתייגותם מהנתיב בו בחרתי, הרי שהם תמכו בי בכל צעד שעשיתי, והדיונים איתם היו דיונים אקדמיים בלבד, ולא ניסיון להניא אותי מהדרך שבה רציתי ללכת.
זכיתי (יש שיאמרו שבחרתי) בהורים מופלאים.
מעין אורי-פולג תטה הילינג
באילו כלים את משתמשת במהלך הריפוי ?
הכלי המרכזי שאני משתמשת בו הוא התטה הילינג, שיטת ריפוי חדשנית ומהפכנית, שפותחה על ידי ויאנה סטייבל המאפשרת בקלות ובפשטות להתגבר על פחדים, לשנות אמונות, ללמד רגשות (וזה רק על קצה המזלג...)את הטתה הילינג אני משלבת עם ביורגונומי, שיטה בעלת שני כלים עוצמתיים - טכניקת עפעוף העיניים לאבחון מצבו הפיזי והנפשי של האדם, וטכניקת הערבול המאפשרת לשקם את גופו האנרגטי של האדם, בהתאם לאבחון שנעשה.
במהלך הזמן פיתחתי כלים ביורגונומיים נוספים, המייעלים את הטיפול ומקלים עליו

מהו ה"אני מאמין" שלך ?
"ניסים אינם מתרחשים בניגוד לטבע, אלא רק בניגוד למה שידוע לנו עליו" האם יש לך תחומי עניין / עיסוק נוספים בנוסף לריפוי בעזרת מרפאים מעולמות אחרים?
"חולת" מחשבים. מתפקדת כחברת צוות בפורום אופיס בתפוז, ואוהבת בעיקר שאלות מורכבות באקסל, כאלה הדורשות תכנות או שימוש בפונקציות מורכבות.
בנוסף, אוהבת את כל מה שקשור בהדרכת מחשבים - ללמוד תוכנה חדשה, לכתוב חוברות הדרכה, להכין מערכי שיעור, וכמובן, ללמד את החומר.

היכן היית רוצה למצוא עצמך מבחינת ההתפתחות הרוחנית בעוד 10 שנים ?
וואוו, שאלה קשה... התחום הזה מתפתח בצורה כל כך מהירה, שיטות חדשות המתאימות לתדרים האנרגטיים של כדור הארץ יורדות לעולם, מורים חדשים מגיעים. לא יודעת באיזו שיטה אתמקד, אך מה שוודאי הוא שאעסוק בתחום ההדרכה.
ולסיום - מסר...
"כשהתלמיד מוכן, המורה עוזב..."
בניגוד לאמרה הידועה "כשהתלמיד מוכן, המורה מגיע", מאמינה שמורה טוב יודע מתי התלמיד שלו הפיק ממנו את כל מה שהיה יכול, וכעת עליו להמשיך בדרכו העצמאית.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / גוף ונפש / ראיון עם מעין. !