יום שלישי, 27 ביולי 2021

שעיר לעזאזל

מאת: רחלי סלמן מערכת מנטול
היחס להסרת שיער הערווה ומיניות נעה בעיקר סביב שאלות של מראה על פי העדפה אישית ושל בן/ת הזוג, וכמובן שאלת האקט האוראלי.
גברים ונשים כאחת עוסקים במראה איבר המין שלהם תחת השאלה חלק או שעיר. בעבר נושאים שכאלו נחשבו כפרטיים אולם כיום שאלות שכאלו הפכו לציבוריים. דעות של אנשים מתבססות על אופנות, נוחות, אסתטיקה, העדפות בן/ת הזוג וגם ערכים ומוסר. שאלות דתיות, פמיניסטיות, סוציולוגיות ועוד נכנסו לנו לתחתונים. עם זאת- אסור לנו לשכוח את הפרטי בנושאים כאלו. בסופו של יום ההכרעה בשאלות כגון חלק או שעיר, ועד כמה שעיר, צריכה להיות מתוך עולמנו הפרטי.

שאלה חשובה היא עד כמה לקצץ- יש שיעדיפו חלק, יש שיעדיפו מעט שיער, ולנשים יש גם אופציה לצורות שונות בהם פס או משולש. דילמה נוספת תשקול את החלופות לביצוע המשימה. אופציה ראשונה היא הגילוח, קיימת גם האפשרות לטיפול בשעווה, קרם הסרת שיער, לגזוז מעט עם מספריים, כמובן קיימת האופציה הפופולארית הלייזר ולגברים לספר עם מכונת גילוח.
שעיר, שיער ערווה
אם כך, חלק או שעיר?
לכל אדם מתאימה שיטה אחרת והדרך להתאים שיטה היא על ידי ניסיון. עבור אנשים בעלי עור רגיש הגילוח הוא המומלץ פחות משום שהוא יוצר פצעים וכהות העור. אולם, ניתן להתגבר על כך באמצעות הקפדה על קרם אלוורה פשוט. חשוב לציין כי מבחינה בריאותית אין מניעה להסיר שיער מהמפשעה. עבור נשים קיימת האפשרות להסרת השיער בלייזר אך היא דורשת חשיבה מוקדמת משום שהיא קבועה יחסית ולא מאפשרת גיוון או התייחסות לאופנות.

אין צורך לציין כי יחסי מין מהווים שיקול מכריע בתחום. היחס להסרת שיער הערווה ומיניות נעה בעיקר סביב שאלות של מראה על פי העדפה אישית ושל בן/ת הזוג, וכמובן שאלת האקט האוראלי. המראה החלק מפנה את הדרך לאקט האוראלי, מנגיש אותה עבור אלו שאבדה דרכם. כמו כן, מראה זה מונע עיסוק בשערות שעלולות לגרום לשיעול לא רצוי בסיטואציה שכזו. מצד שני, עבור אלו שאוהדים מראה שעיר פרטים אלו שוליים.

תרבויות ודתות שונות מתייחסות לשיער הערווה באופן שונה. יש שמתעלמות ממנו, יש שמקדשות אותו ויש שמייחסות לו היבטים שליליים. לדוגמא, היהדות מעודדת הסרת שיער המפשעה בקרב נשים ואילו בקרב גברים נאסר הדבר בטענה שבכך ינהג כאישה.
פמיניזם מפן אחד יטען שמראה חלק הוא ילדותי ואינו מכבד את הבגרות המינית הנשית. פמיניזם זה טוען שהמראה החלק כשל כוכבי וכוכבות הפורנו מכתיב מראה של נשיות ילדותית ומקבע את החשיבה לפיה הפות הוא מאיים (ראה ערך פרויד) ויש לרככו. מצד שני, דורות של נשים התביישו ועדיין מתביישות לשוחח על איבר מינן אפילו בציון שמו. בשנים האחרונות אירועים כגון ההצגה "מונולוגים מהוואגינה" העלו לשיח הציבורי את הפות ממש כמו העיסוק הוותיק בפין (גודל, מראה וכדומה). כעת יש שיח אסתטי על מראה הפות. ככל שנשוחח בכך ותהיינה העדפות ברורות של נשים, פחות נשים יחושו תחושות שליליות.

אם כך- מהי הבחירה שלך?
קוף זה טבעי וכככה זה צריך להיראות גם שמה למטה !!!!!!!!
הקופה של מרקו09/02/2009 17:31:52
אני דווקא בעד תמונה של קוף כדי שתגלחו בנות! תגלחו!
חחח09/02/2009 17:30:49
תמונה של קוף??? זה רמז???
שעירה לעזאזל27/01/2009 12:53:28
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / סקסולוגיה / שעיר לעזאזל. !