יום ראשון, 19 בספטמבר 2021

פנג שואי - לא רק קריסטלים ומראות

מאת: יאיר אלטמן
הפנג שואי היא שיטת אדריכלות עתיקה שמקורה בסין. על פי שיטה זו למיקומו של מבנה במרחב ועיצובו השפעה ישירה על יושבי הבית.
תיירים במזרח לעיתים קרובות נשבים בקסמי המזרח, בתוכם שרונה חורי שטיילה במזרח לאחר שסיימה את מסלולה הצבאי. ניתן לומר כי עברה של שרונה חורי כרכזת בצופים וכקצינה בצה"ל חתום בשיאו בהתוודעותה לקסם המזרח במהלך טיול זה.

חורי למדה והשתלמה במשך שמונה שנים בשיטת הפנג שואי. חורי מעידה על עצמה שהושפעה מאביה הרוחני, מאסטר ג'וזף יו. כבת טיפוחיו היא משתייכת לזרם המסורתי-קלאסי הנאמן למקור ונטול השפעה פופוליסטית מערבית. זהו זרם הדוגל בלוגיות, פרקטיות ושיטתיות. "אינני עובדת עם קריסטלים ומראות" היא מצהירה.
פנג שואי
מירוק לצבעוני
לחורי אהבה נוספת- לירוק ולסביבה, שהובילה אותה ללמוד לתעודת "מורי דרך" בישראל, בנוסף היא סיימה תואר ראשון בחינוך וגיאוגרפיה. תשוקה זו  הובילה אותה גם לפעול בעיר מודיעין בפיתוח והובלת פרויקט בו ילדי הישוב והוריהם התחברו לסביבתם "דרך הרגליים". בין היתר היא יזמה והניעה חפירות ארכיאולוגיות קהילתיות בעיר, שימור אתרים ועוד.

בימים אלו חורי עובדת בצמוד לאדריכלים ומעצבי פנים. היא מתמחה בליווי פרויקטים לבניה, מבני ציבור ועסקים בכל רחבי הארץ. בין היתר היא מספקת ייעוץ לעסקים דוגמת בנק דיסקונט, לשכות עורכי דין, חברות ביטוח מהמובילות במשק ומשרדים של רואי חשבון מובילים. דוגמא טובה לפועלה שהתפרסמה היא: "דוידוב בלומקין - חברה לייעוץ מיסוי" בין לאומית, אשר הגדילה את רווחיה פי ארבע לאחר ייעוצה של חורי.
הפנג שואי היא שיטת אדריכלות עתיקה שמקורה בסין. על פי שיטה זו למיקומו של מבנה במרחב ועיצובו השפעה ישירה על יושבי הבית בתחומי הכלכלה, הבריאות, ההצלחה ואיכות החיים בכלל.  עקרון בסיסי זה מונחה על פי התייחסות לאנרגיית החיים הקרויה "צ'י" (חיי בעברית), המושפעת ממיקום הבית במרחב, בזמן ובסביבה האנושית שלו.  שימוש נכון בפנג שואי יעזור ויתמוך, כדי לנתב את אנרגית הצ'י במסלול הזרימה הטבעי לה ובכך יתמוך בבית ותושביו תוך התחשבות בכל ההיבטים, הן הגלויים והן הנסתרים.

תחום התמחות משלים ונוסף של חורי הוא "אסטרולוגיה סינית וחמשת עמודי הגורל". שיטה זו מתייחסת אל מפת "ארבעת עמודי הגורל". לפי שיטה זו ניתן לנתח גורלו של אדם על ידי חמש אנרגיות ראשוניות: אדמה, מתכת, מים, עץ ואש. השיטה מאפשרת להכיר את עצמנו לעומק, את אישיותנו על יתרונותיה וחולשותיה, את כיוון ההתפתחות המתאים לנו, את העבר, ההווה והשפעות על העתיד.

חורי משמשת כיועצת בכירה לתחום הפנג שואי והאסטרולוגיה הסינית, דרכה תוכלו לרכוש ייעוץ מקצועי, מדויק ופרקטי לבית מגורים, משרד או עסק, וכן, ייעוץ אסטרולוגי סיני אישי. גישתה הפרקטית מביאה את התיאוריות הסיניות הלכה למעשה אל חיינו ויחד עימה ניתן לבנות תוכנית אישית, שלב אחר שלב, בכדי למקסם את ההשפעות החיוביות של הסביבה על חיינו.  
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / גוף ונפש / פנג שואי - לא רק קריסטלים ומראות. !