יום רביעי, 22 בספטמבר 2021

אדריכלות בהתאמה אישית

מאת: יאיר אלטמן
שימוש נכון בפאנג שווי יעזור ויתמוך, כדי לנתב את האנרגיה במסלול הזרימה הטבעי לה ובכך יתמוך בבית תוך התחשבות בכל ההיבטים, הן הגלויים והן הנסתרים.
התחושה שאנו מתכתבים עם הסביבה אינה זרה לנו, אנו חשים תחושות שונות במקומות שונים ובקרבת חפצים ונופים שונים. תורת הפנג שואי או שיטת המיקום עיקרה בתחושה זו. זוהי למעשה שיטת אדריכלות שמקורה בסין ושורשיה לפני חמשת אלפים שנה. הרעיון המרכזי הינו שמיקום של המבנה במרחב יש בכוחו להביא להשפעה מכרעת על הבית ויושביו.

שיטת הפנג שואי טוענת כי קיים קשר בין מיקום הבית או העסק במרחב ואופן עיצובו, לבין מצבם הבריאותי, הכספי, הצלחתם ואיכות החיים הכוללת של יושביו. עקרון בסיסי זה מונחה על פי התייחסות לאנרגיית החיים הקרויה "צ'י" (חיי בעברית), המורכבת משתי מסות בעלות קשר ישיר אחד לשני - פיזית ולא פיזית.  
פנג שווי
שיטת אדריכלות שמקורה בסין ושורשיה לפני חמשת אלפים שנה
האמונה הסינית מתייחסת אל ה"צ'י" כידע מדויק ולא כאמונה דתית.  "הצ'י" נתפס כמקור לכל ביקום: לכוכבים וגרמי השמים, לאדמה ולים, לעצים ולאנשים. הצ'י בגילומיו השונים, ככל חומר,  הוא גם פיזי וגם אנרגיה, מכאן האמונה שיש קשר וזרימת אנרגיה בין חומרים לאנשים. הפנג שואי  סוברת שהצ'י היא אנרגיה דינאמית של תנועה והשתנות מתמדת. ניתן להמחיש חשיבה זו בסמל המזרחי הידוע "יין ויאנג" שמייצג כי בכל נקודת זמן יש קשר בין הפיזי ללא פיזי.

זרימת ה"צ'י" מושפעת ממיקום הבית במרחב, בזמן ובסביבה האנושית שלו. התייחסות לגורמים אלו יוצרים זרימת "צ'י" חיובית המסייעת למשתמשי המבנה. יועצת הפנג שואי, שרונה חורי, מדגימה זאת באמצעות השוואה בין סירה המשייטת עם הזרם לבין סירה המנסה לשוט נגדו. מכאן ששימוש נכון בפאנג שווי יעזור ויתמוך, כדי לנתב את האנרגיה במסלול הזרימה הטבעי לה ובכך יתמוך בבית תוך התחשבות בכל ההיבטים, הן הגלויים והן הנסתרים.

עקרון בסיסי של הפנג שואי הוא חלוקה של המרחב לשמונה כיוונים שכל אחת מהן בת 45 מעלות. כל כיוון מביא איתו מסת אנרגיה שונה לתוך המבנה ועל פיו תיקבע התוכנית האדריכלית של הבית.
סביבתו החיצונית של הבית משפיעה גם היא על העיצוב, למשל, הר או בניין מאחוריי הבית מייצג בסיס יציב ומוצק, נהר או כביש לפניו מייצגים זרימה והשתנות. במיקום בו הזרימה הטובה ביותר ישכנו בני הזוג לפי הפנג שואי משום שהם לב הבית ועליהם נשענים השאר.

חלוקה נוספת אותה עושה הפנג שואי היא בין החדרים לפי התאמתם לתפקוד היום יום, למשל, החדר המתאים ביותר לשינה, לאכילה וכדומה.

עקרון חשוב נוסף בפנג שואי הוא התזמון לפיו לזמן ערך חשוב למשל בכניסה לבית המגורים או לפתיחת המשרד. לזמן בו נחתם גג הבניין קיים ערך לפי שיטה זו כשווה להולדת אנרגיה חדשה. קיימת גם משמעות עבור הזמן בו הסתיימה הבנייה.

הפנג שואי אינו רואה במיקום ובתזמון את העיקר. הוא מבקש ליצור התאמה אישית של בני הבית. ברור לנו שבית שמתאים לאחד לא יתאים לחברו, ההתאמה בפנג שואי מתבססת על מצבם האנרגטי וגילם של דיירי הבית.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / גוף ונפש / אדריכלות בהתאמה אישית. !