יום ראשון, 1 באוגוסט 2021

חינוך ירוק להקניית ערכים

מאת: רחלי סלמן מערכת מנטול
ערך חשוב בעידן זה הוא הדאגה לאיכות הסביבה, לפניכם כמה דרכים מהנות ללימוד "ירוק".
כל הורה מבקש להטמיע בילדו כלים להתמודדות עם החיים- ערכים וכבוד, אחריות, רגישות גבוהה, אהבה ללא תנאים. כולנו מבקשים לעורר בזאטוטים תחושת התפעמות ופליאה, סקרנות ותחושת שייכות לקהילה. אז למה לא ליהנות בדרך? חינוך מוטמע בתוכנו דרך חוויה. אחד מזיכרונותיי העמוקים ביותר מימיי בית הספר הרחוקים הם טיולים בטבע, וכמובן, הנטיעות בט"ו בשבט והערכים שלמדנו סביבם. ערך חשוב בעידן זה הוא הדאגה לאיכות הסביבה, לפניכם כמה דרכים מהנות ללימוד "ירוק".

הכנת שקיות מבד או נייר: פעילות אמנותית זו פשוטה וכרוכה בחיבור בין שני ריבועי בדים או נייר עבה ויצירת ידית מחבל. זהו כלי מצוין ללמד את ילדך את ההבדל שבין השימוש בשקיות פלסטיק לשימוש בשקיות ניילון ואת המושג המורכב- "מתכלה".
חינוך תינוקות, הריון ולידה
לתקן את העולם פירושו לתקן את החינוך- יאנוש קורצ’ק
המושג מתכלה מופשט עבור ילדים, Mamay, המרכז הפרטי לרפואת ילדים משולבת, סייע לנו במציאת הסבר פשוט והוא: "שקיות הניילון עשויות מחומרים מאד מסוכנים, כאלה שלא מתכלים גם לא אחרי מאות שנים. מתכלה פירושו שהחומר מתפרק ונעלם. ישנם חומרים שלא נשרפים ולא מתכלים גם כעבור מאות ומיליוני שנים. קליפת הבננה, למשל, מתכלה תוך 4 שבועות, למכלי הפלסטיק ייקח מאות שנים להתכלות ולאריזות הקלקר - נצח שלם. כל חומר שלא מתכלה - נאגר, משחרר חומרים מסוכנים ופוגע בסביבתנו".

ביקור במזבלה הוא טיול הממחיש עבור ילדך את מושג ה"התכלות". מראה הזבל הנערם לגבעות וחוסר הצמחייה באזור זה מהווה חוויה מבהירה ובלתי נשכחת.

הפרדת פחים:  פעילות נוספת יכולה להיות הפרדת הפחים בבית. ההפרדה צריכה להיות בין פסולת של מזון אורגני, קרטונים, ניילון, נייר ובקבוקי פלסטיק. פעולה זו ממחישה עבור הילד את הפתרון לאותה מזבלה גדולה שזה עתה צפה בה.

ניתן לשדרג את הפעילות למהנה יותר ולצבוע את הפחים, לקשטם בשאריות פסולת. לא חייבים לעצור את הפעילות האמנותית ולהשתמש בפסולת מסוגים שונים. ניתן ליצור פעמונים מהבקבוקים והפקקים, להכין ריבה מפירות שתוקפם עומד לפוג, ליצור פסלים מעיסת נייר או להרכיב נייר ממוחזר עם עלים.

גיוס הקהילה: פעילות משלימה וחשובה יכולה להיות גיוס של הורים וילדים מהשכונה לניקוי הגינה הציבורית. גנים רבים מלאים בפסולת אשר מזיקה לסביבה ולילדים המשחקים בהם. פעילות זו מהנה לילדים שעבורם זו פלטפורמה להכרת חברים ותוך כך תחושת השייכות שלהם לקהילה גדלה בצורתה הבריאה.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / הריון ולידה / חינוך ירוק להקניית ערכים. !