יום ראשון, 19 בספטמבר 2021

חיזוק המערכת החיסונית

מאת: מערכת מנטול
מחקרים הוכיחו כי אימון גופני, המשולב עם תזונה מאוזנת, הוא המפתח לאריכות ימים ומניעת מחלות.
בשנים האחרונות נראה כי המודעות לנושא תזונה נכונה וספורט גדלה לאין ערוך. מכל מדף בסופר ניבטים אלינו עשרות סוגי יוגורטים ומאכלים המכילים תוספי ויטמינים, מכוני כושר מציעים שיטות אימון חדשניות שמטרתן אף היא חיזוק הגוף על ידי פעילות ספורטיבית, ובכל שבוע כמעט מתפרסמים מחקרים חדשים בנושא.

עשרים השנים האחרונות היו חשובות ביותר מבחינת מחקר בנושאי תזונה. מהי תזונה נכונה? תזונה המכילה ויטמינים החיוניים להתפתחות תקינה של הגוף ותחזוקה שוטפת של כל המערכות הפנימיות (לרבות המערכת החיסונית). ויטמינים אלו נמצאים בסוגי מזון המגיעים מן החי והצומח. הקפדה על צריכה מבוקרת של סוגי המזון השונים מבטיחה אספקת ויטמינים תקינה לגוף. 
ויטמינים, ספורט, כושר
כיצד ניתן לשלב בין ספורט לתזונה?
מחקרים רבים עסקו בתקופה האחרונה בקשר שבין פעילות גופנית לתזונה נכונה. מחקרים אלו הוכיחו כי אימון גופני, המשולב עם תזונה מאוזנת, הוא המפתח לאריכות ימים ומניעת מחלות. למעשה, שני התחומים הללו, ספורט ותזונה, הפכו בשנים האחרונות משלימים: כיום, על מנת לשמור על אורח חיים תקין ולהימנע ממחלות שונות כמו סרטן ומחלות לב, ממליצים פה אחד רופאים, דיאטנים ומטפלים ברפואה משלימה על פעילות ספורטיבית המשלבת הרגלי אכילה נכונים.

ישנם מספר הרגלים בסיסיים שברגע שמתחילים להקפיד עליהם, הם הופכים מובנים מאליהם: רבים (ובעיקר רבות...) סוברים כי לאחר אימון כושר מוצלח אין צורך בארוחה: "מה הטעם לאכול עכשיו את כל מה שהורדתי?", היא שאלה נפוצה למדי...למעשה, ישנה חשיבות עליונה לארוחה טובה לאחר אימון. במהלך אימון גופני מאבד הגוף אנרגיה רבה. האנרגיה מופקת על ידי שריפת קלוריות בגוף. לאחר האימון, חשוב מאד להשיב לגוף כוחות ולמלא את המצברים. ואין כאן הצעה לאישורו של המבורגר בתום כל אימון, אך פרוסה לצד סלט ירקות חיים בהחלט תעשה את העבודה.

שילוב תזונה נכונה לצד אימון גופני יבטיח חוסן של המערכת החיסונית, השלד והשרירים גם יחד. בצורה זו יכול כל אחד מאתנו לזכות בגוף בריא, שגם נראה נהדר. הרווח כמובן כולו שלנו (נו טוב, וגם של בעלי חדר הכושר המקומי...).
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / תזונה ודיאטה / חיזוק המערכת החיסונית. !