יום ראשון, 19 בספטמבר 2021

און כלכלי

מאת: ד"ר זילבר
בתקופות של מתח (סטרס) כגון המשבר הכלכלי חשיבות מכרעת לשמירה על אורח חיים בריא.
המשבר הכלכלי מהווה משבר קיומי עבור רבים מאיתנו. החשש מאובדן הפנסיה, אובדן חסכונות, מקום עבודה או חוסר שליטה בתשלומים מכניס אותנו למתח (סטרס). בתקופה לחוצה שכזו אין פלא שתפקודנו ירוד גם בחדר המיטות. בתקופה האחרונה נראית עלייה במספר הפניות לקופות החולים בתלונה על תסמיני מתח. אולם, עלייה קטנה נרשמת בתלונות על בעיות בתפקוד המיני. זאת משום שבנושאים אלו פנייה לרופא מלווה בתחושת אי נעימות ומונעת מאנשים לקבל את הטיפול להם הם זקוקים.

ובכל זאת, מה ניתן לעשות?

ראשית, יש להבין כי אינכם לבד, הספרות המקצועית מוכיחה כי מצבי משבר מלווים בתגובות נפשיות, התנהגותיות, פיסיולוגיות ובריאותיות. ההשפעות של מצבי משבר אינן מסתכמות בכך, הן משפיעות וגורמות לאובדן חברתי, אובדן זוגי, אובדן עצמאות ואובדן של התפקוד המיני.גם של הגבר וגם של האישה. קל וחומר כשהמשבר הוא פתאומי כגון פיטורים. זכרו- זה רק טבעי כי במצבים אלו תיתכן ירידה בתפקוד המיני והפרעה בביצוע יחסי מין מלאים.
בעיות בתפקוד המיני
למי לפנות?
פנו לעזרה, קודם כל בקרב בן או בת הזוג שלכם שתפו אותם ושוחחו בנושא, עצם השיח יקל על המתח ואי ההבנות. השתמשו באנונימיות שבאינטרנט והתייעצו עם מומחים בפורומים שונים (אורולוג או סקסולוגים).

אל תוותרו לעצמכם- במידת הצורך פנו למומחה, זכותכם וחובתכם לחיים מיניים בריאים. כשהחשק והזקפה יורדים בהדרגתיות פנו לאורולוג אפשר גם לעשות שימוש בכדורי טייגר קינג. כשהזקפה אינה מגיעה בתחילת המגע המיני או נופלת במהלכו פנו למרפאה המתמחה בבעיות בתפקוד המיני.

בתקופות של מתח (סטרס) כגון המשבר הכלכלי חשיבות מכרעת לשמירה על אורח חיים בריא. הקפידו על שגרה ואיזון, הימנעו מאלכוהול וסיגריות, הקפידו על תרופות כרוניות, תאכלו מסודר, תשתו הרבה, הקפידו על שינה בשעות קבועות, ועסקו בפעילות גופנית המשחררת ממתחים.

המשבר הכלכלי לעיתים מבקש מאיתנו לגייס את מיטב כוחותינו ולתפקד טוב מתמיד, על מנת שנוכל להמשיך לתפקד ולהתגבר על משבר שפוקד אותנו. הקלו על עצמכם והסתייעו באחרים. פנייה למומחה תקטין עבורכם את הנטל, תמצא עבורכם את הפתרונות המתאימים ביותר גם אם טיפול תרופתי לא עוזר, ימצא זה המתאים לכם.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / סקסולוגיה / און כלכלי. !