יום שישי, 6 באוגוסט 2021

רפואה סינית לטיפול באלרגיית מזון

מאת: רחלי סלמן מערכת מנטול
ברפואה הסינית ריפוי אלרגיה יהיה במציאת איזון במשולש האלמנטים - מתכת, עץ ואדמה.
הטיפולים המומלצים ברפואה הקונבנציונלית לאלרגיה הם בדרך כלל בניית תפריט ובתוכו תוספי מזון המועילים לחיזוק מערכת החיסון ומנקים את הגוף, להרבות בשתיית מים איכותיים, להוסיף פרוביוטיקה (חיידקים ידידותיים) לתזונה. כמו כן, נבדק, בעיקר אצל ילדים, האם אין זו בעיה רגשית שבסיסה בקושי להסתגל. מה מציעה לנו הרפואה הסינית כטיפול לאלרגיית מזון?

האלרגיה למזון היא כשל במערכת החיסונית שמזהה מזונות מסוימים כחומרים רעילים ומגיבה אליהם בהתאם.  בקרב ילדים, בעיקר עד גיל שלוש, השכיחות לאלרגית מזון גבוהה יותר מאשר אצל מבוגרים. הסיבה לכך היא שילדים "מסתגלים" ליותר סוגי מזון חדשים מאשר מבוגרים. מכאן ניתן ללמוד שתגובה אלרגית קשורה ביכולת הגופנית והנפשית להסתגלות ותלויה בנתונים של כל אחד ואחד. תגובה אלרגית יכולה להיות מידית ועד כמה ימים לאחר החשיפה למזון. קיים הבדל בין אלרגיה לאי סבילות, באי סבילות קשה לאתר את הסימפטומים בעוד שבאלרגיה הם מובהקים וסמוכים לחשיפה. אלרגיה יכולה להתבטא בעוויתות באזור הבטן, נפיחות, כאבי ראש, מצבי רוח, תסמונת המעי הרגיז ועוד.
טיפול ברפואה סינית נגד אלרגייה
מה מציעה לנו הרפואה הסינית כטיפול לאלרגיית מזון?
 יכולת הריפוי על פי הרפואה הסינית קשורה באיזון בחמשת האלמנטים שבאנרגית היקום.  אלו חמשת האלמנטים שבטבע: אש, אדמה, מתכת, מים ועץ, ומסמלים גם תכונות אופי, מצבי מזג אויר שונים, איברים שונים בגוף ועוד. האלמנטים הקשורים באלרגיה הם המתכת והעץ אשר שניהם מסמלים תקופות הסתגלות גם בטבע: הסתיו והאביב.

אלמנט העץ קשור באביב ובין איברי הגוף הוא מסמל את כיס המרה והכבד. כידוע מרבית האלרגיות פורחות באביב. אלמנט המתכת קשור בסתיו, באיברי הגוף ריאות, מעי ובעקיפין עור, בצבע הכסוף, ואופיו כשל בורג בעל התכנסות פנימה. בסתיו יש נטייה להתכנס פנימה אל תוך הבתים ולהתכונן לחורף גם בשל התקצרות שעות היום. בתקופה זו אנו פחות חשופים פיזית ונפשית ומומלץ לנצלה לסגל את גופנו לחורף. צבעו ואופיו של אלמנט המתכת מעיד על מופנמות מצד אחד ועל תכונה או צורך לניקוי פנימי, מחשבתי וגופני. לא בכדי אלמנט המתכת קשור בריאות במעי ובעור שתפקידם ניקוי רעלים מהגוף.
ברפואה הסינית, כפי שמסבירים mamay, העור הוא איבר נשימה ומכונה הריאה השלישית,  ומטרתו היא גם ניקוי והדיפת רעלים. כאשר ישנו חוסר איזון באלמנטים אלו, נקבוביות העור שאמורות ליצור חומת מגן כנגד גורמים לא רצויים נחלשות, ואז יש חדירה מוגזמת של וירוסים לגוף. ולכן רוב תופעות האלרגיה יתבטאו במערכת הנשימה, בעור ובעיניים, ויכללו נזלת, כאבי ראש, דמוע רב, נפיחות וגרד בעור ועוד.

ריפוי ברפואה סינית מיוחס לאלמנט האדמה- היציב והקבוע. ריפוי אלרגיה יהיה במציאת איזון במשולש האלמנטים- מתכת, עץ ואדמה. הריפוי ניתן בשתי שיטות: באמצעות אקופונקטורה- שיטת רפואה המתבססת על דיקור באמצעות סיכות דקות במיוחד. ועל ידי תפריט תזונתי הכולל מזונות כתומים וירוקים, ירקות שורש ודגנים, מזונות לבנים מעט חריפים. טיפול נוסף המוצע ברפואה הסינית הוא התאמה אישית של פורמולות צמחים.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / הריון ולידה / רפואה סינית לטיפול באלרגיית מזון. !