שבת, 18 בספטמבר 2021

חינוך לחיוך

מאת: mamay
תתפלאו, אבל זה אפשרי - באמצעות כמה הרגלים ומסרים ניתן למד את הילד להיות מאושר!
אנו מלמדים את ילדנו עצמאות, חשבון, היסטוריה, ביולוגיה, אסרטיביות, כישורים חברתיים ועוד. בחברה תחרותית שאנו חיים בה אנו נוטים להעניק חשיבות משנית ללימודו של כישור חשוב- ללמד את ילדנו להיות מאושר. הרי היינו מחליפים הכול תמורת ההבטחה שילדנו יהיה מאושר בחייו. בייחוד משום הידיעה שלהיות מאושר הוא למידה קשה בחיים ואנו נכשלים בה לא מעט פעמים.

תתפלאו, אבל זה אפשרי- באמצעות כמה הרגלים ומסרים ניתן למד את הילד להיות מאושר!

אישה ריאלית שכמותי מבקשת תחילה, לעמוד  על מושג האושר. הרשו לי לצטט ממסכת אבות- "איזה הוא העשיר- השמח בחלקו" סברה זו טוענת כי ראיית "חצי הכוס המלאה" משמעותה עושר של אושר. גישה אופטימית לחיים  מכילה בתוכה הכרה בעוצמות שבך ובחיובי שבחיים. ילד שלמד אופטימיות הוא ילד בעל תעוזה, שאינו קופא מפחד, בעל ביטחון עצמי ותחושה פנימית שאין שום דבר שיכול להוות מכשול בחייו.
חינוך וגידול הילד
איך מעבירים את זה לילד?
צחוק הוא כלי חשוב בחיים שמרביתנו מתנים אותו במצב הרוח בו אנו שרויים, אולם, צחוק יכול להשפיע גם מבחוץ פנימה ולשנות הרגשה. הצחוק פורץ את הגבולות והמגבלות שהצבנו לעצמנו גם מול אחרים, לא בכדי אנשים מכנים מצבים של הומור כשוברי קרח. הבעל שם טוב הגדיר זאת כך: "על ידי הצחוק יוצאים מעולם קטן לעולם גדול, מזמן דחוק לזמן מרווח ומנפש צרה לנפש רחבה".

Mamay מספרים לנו כי ברמה הביולוגית הצחוק מעסה את הבטן ואת האיברים הפנימיים, מחזק את מערכת החיסון, פותח חסימות, מוריד הפרשת הורמוני לחץ ומגביר הפרשת אנדורפינים - חומרים המשפרים את מצב הרוח, נותנים תחושה של ריחוף, מאפשרים סבולת ועמידה בכאב ומסייעים לראות דברים באופן חיובי.

שחקו משחקים שמעלים צחוק כמו מחבואים, ודגדוגים. צפו בסרטים מצחיקים, ריקדו ואל תשכחו להשתטות. הכניסו קלילות בכל תחומי החיים- קליל זה לא אומר לא רציני, דיי לכובד ולדרמטיות, פרופורציה נכונה לחיים הוא כלי חשוב בדרך לפתרון משברים.

חושו הודיה  על מה שיש והקפידו לא לעסוק במה שאין. תחושת הודיה תוביל לשמחה, שביעות רצון, סיפוק ומלאות. ניתן ללמד את ילדכם זאת דרך פליאה מהטבע, הגוף ויכולת הריפוי שלו והיקום. במובן מסוים שמחה זה לשמר את הפליאה התמימה שילד חווה.
חינוך וגידול הילד
לפני השינה - זהו זמן שבו גלי המוח בתדר של קליטה והגוף רפוי- נצלו רגעים אלו לשבת עם הילד וכוונו לדמיון מודרך, בקשות, משאלות, ניקוי פחדים ומחשבות שליליות, פתרו עימו בעיות שמעסיקות אותו באופן פעיל וחיובי. בבוקר מענג לקום כמה דקות קודם עם אנרגיה של שמחה והשתטות, והרבה התלהבות ממה שהיום יזמן לנו.

סיפוק  וגמישות הם תכונות נרכשות.  למדו את ילדכם את חדוות העשייה  וההנאה מהדרך, למדו הימנעות ממדידת תוצאות סופיות, כך תעודדו בו תעוזה ומאמץ, ספרו לו כי כל משבר הוא הזדמנות לצמיחה. יכולת הגמישות הפנימית חשובה שכן אופי גמיש מקבל את המציאות המשתנה ובעל יכולת להתאים עצמו אליה ממקום של פנימיות חזקה.

תהוו דוגמא אישית- כדבריו של קרליבך "הדרך הכי טובה לשמור על ילדיך שתמיד יהיו שמחים, בריאים בחיים זה כאשר ההורים יהיו תמיד שמחים. ילדים ממש צריכים שהוריהם יהיו מלאים בשמחה. שמחה של הורה זה כמו חומת מגן מסביב לתינוק".

קרדיט הכתבה ניתן ל: mamay - רפואת ילדים משולבת.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / הריון ולידה / חינוך לחיוך. !