כתבות עסקים
חיפוש חופשי
מנטול - פורטל איכות חיים
להרשמה בחינם לאינדקס ערוצים נוספים:  |  הסרת שיער  |  רפואת שיניים  |  הסרת משקפיים  |  קורסים  |  פורומים
חיפוש במנטול
איכות חיים    לימודים    פרויד ובודהה בטיפול
בחר קטגוריה מבוקשת
בחר תחום מבוקש
בחר איזור
!תנו לנו לעזור לכם
מומלצים
בדיקת שיער
הלגה מרכזים קוסמטיים רפואיים
הסרת משקפיים בלייזר
יועצת לימודים

פרויד ובודהה בטיפול

מאת: רחלי סלמן מערכת מנטול
Share:
גישות טיפול חדשות כפסיכותרפיה התייחסותית והוליסטית שינו את פני הטיפול כך שפרויד לא יזהה אותם.
פסיכותרפיה הוא שם כולל לטיפול פסיכולוגי רב תחומי.  הפסיכותרפיה עברה תהפוכות במהלך השנים האחרונות. תחילתו נעוצה בפרויד ויונג, והמשכו בבודהיזם ובתנועה וציור. המילה פסיכו משמעותה נפש, והמילה תרפיה משמעותה טיפול, ואכן הפסיכותרפיה הינה שיטת ריפוי פסיכולוגית המטפלת בנפש האדם.

הפסיכותרפיה המסורתית נשענת על תורתו של יונג, ממשיך דרכו של פרויד. במרכזה מטפל מנתח את המטופל שלו ומכוונו להתקדמות פסיכולוגית. ההנחה היא שלאדם חלק לא מודע שמכוון אותו, הפסיכולוג מבקש לחשוף את הלא מודע ולהביא את האדם למודעות ואיזון. למעשה, ההנחה היא שכל מצוקה מקורה בתת מודע וניתן לפתור אותה באמצעים פסיכולוגים.
פסיכותרפיה, טיפול פסיכותרפי
מכלים מסורתיים להשראות רחבות היקף
הכלי המסורתי לביצוע זה הוא שיחות אשר קונפליקטים מתת המודע נחשפים דרכם. שיטות טיפול מסורתיות בפסיכולוגיה הם: פסיכואנליזה, פסיכו-דינמי, טיפולים התנהגותיים וקוגניטיביים, אנליזה אקזיסטנציאלית, טיפול הממוקד במטופל, טיפולים זוגיים וקבוצתיים ועוד. פסיכולוגים רבים משלבים בטיפול אחד אלמנטים מטיפול אחר. לעתים יש גם שימוש בטכניקות נוספות כמו דמיון מודרך, ומשחק תפקידים, העלאת אסוציאציות. גישת הטיפול "פסיכותרפיה התייחסותית" אפשרה להכניס לתחום הטיפול כלים נוספים לדוגמא ההשראה שבשילוב של פסיכולוגיה קלאסית עם תיאוריות פמיניסטיות. כמו כן, כך התאפשר טיפול המתייחס לקונפליקט ספציפי למשל טיפול להומוסקסואלים, טיפול לנשים, טיפול זוגי ועוד. עמדה זו תופסת את התהליך הטיפולי כמפגש בין שני אנשים משפיעים שווים בתהליך הטיפולי- המטפל והמטופל. בדרך זו המטפל הפך לאקטיבי והשיח הפך לפורה יותר.
הגישה ההוליסטית הרואה באדם כשלם המורכב מהיבטים וביטויים נפשיים, גופניים ורוחניים הובילה למהפך בתחום הפסיכותרפיה. גישה זו מאמינה כי טיפול צריך לתת מענה למכלול המרכיבים האנושיים והרוחניים של האדם. הגישה ההוליסטית משלבת בטיפול שיטות שונות מתחום הרפואה המשלימה. כיום, בפני מטפל ומטופל עומדים כלי טיפול רבים בתוכם גישות בודהיסטיות, תנועה, מדיטציה, דמיון מודרך, איזון גוף ונפש, שיטות אנרגטיות כמו רייקי, שיטות מגע כשיאצו ועוד.כיום, מטפל אינו חייב ללמוד תואר ראשון בפסיכולוגיה ובסיומו לקבל הכשרה כמטפל קליני מוסמך בלימודי תואר שני אלא הוא יכול לקבל תעודת פסיכותרפיסט מוסמך במסגרת תוכנית לימודים לפסיכותרפיה במכללות לרפואה משלימה ברחבי הארץ. הפסיכותרפיה מאגדת בתוכה שיטות טיפוליות רבות מפסיכואנליזה, דרך פסיכו דרמה, טיפול קוגניטיבי, טיפול התנהגותי, טיפול פסיכו דינאמי אשר נכללות בתוכנית הלימודים של שיטת טיפול זו. הלימודים לפסיכותרפיה נמשכים כשלוש שנים אשר במהלכן הסטודנטים מקבלים ארגז כלים מקצועי ובו טכניקות טיפול מגוונות ,תלוי במסגרת בה בחרת, החל משימוש בציור וצבע, התרגעות ושחרור, תנועה ומוסיקה, מגע בחומר ויצירה, דמיון מודרך, נשימה מודעת ועוד.
הירשמו חינם לניוזלטר של מנטול ותהנו ממאמרים והטבות שישפרו לכם את איכות החיים
הירשם/י
אני מאשר קבלת ניוזלטר שבועי למייל שלי מאתר מנטול - הפורטל לאיכות חיים
...התגובות בטעינה
צור קשר    הצטרפות לאינדקס    פרסם אצלנו    אודות מנטול    שלח לחבר    מפת אתר    תנאי שימוש    מדיניות מנטול    כניסה לשותפים