יום שישי, 6 באוגוסט 2021

מנדבושקס

מאת: רחלי סלמן מערכת מנטול
מנדבושקס, כיני בושת, פדיקולוזיס פוביס (Pediculosis Pubis) כולם שמות נוספים לכיני הערווה.
טפילים אלו נצמדים לשורשי שיער הערווה בעיקר, אך לעיתים גם לשערות הפנים, מתחת לציפורניים, לבית השחי, הבטן התחתונה ופי הטבעת. טפילים אלו נוגסים בעור ויונקים דם מנימים שמתחת לעור. התרבותם נעשית על ידי הטלת ביצים. ביצים מתפתחות בין שמונה לעשרה ימים עד להיווצרות זחל (מכונה גם "נימפה") באמצעות חום הגוף. כינת הבושת חיה כחודש ומיומה השמיני כבר מפותחת דיה ככינה בוגרת מינית להטיל ביצים, כל אחת כשמונה עד עשרה ביצים ביום.
מנדבושקס, מחלות מין
מניעה וטיפול
איך מזהים?
ראשית לכל, מרגישים גירוד מטריד שאין לטעות בו! באזור הגרד לעיתים ניתן להבחין גם בנקודות אדומות שלעיתים מתנפחות. הכינים נראות כגושים קטנים הצמודים לשיער או לעור. הביצים עגולות וצבען לבן, הן דבוקות לשיער או שורשיו.

מה יכול להיות הנזק?
הנזק העיקרי הוא גרד חזק משום שהכינה נוגסות בעור ויונקות דם מנימים שמתחת לעור, הן מזריקות בתהליך זה נוזל נוגד קרישה לגוף שיוצר תגובה חיסונית בגוף ומכאן תחושת הגרד. בדרך כלל הגרד מופיע כשבוע לאחר נשיכת הכינה. תסמיני הגרד יופיעו קודם אצל אדם שנדבק בעבר והמערכת החיסונית שלו כבר מכילה נוגדנים מתאימים. הימנעו מגירוד, במקרים מסוימים גירוד האזור עלול להוביל לזיהומים בעור, דלקות ופצעים מיותרים.
כיני הערווה יכולים להעביר בין אנשים חיידקים ובמקרים מסוימים זה עלול להוביל לתגובה אלרגית חמורה. אולם, ולשמחנו, כיני הערווה לא יכולים להעביר מחלות מין כמו זיבה, איידס וכדומה.
מנדבושקס, מחלות מין
הטיפול נעשה בארבעה שלבים:
  • 1. גילוח האזור או דילולו יסייעו משום שלכינה לא יהיה מאחז להטלת ביצים. במידה והדבר לא מתאפשר ניתן להעביר מסרק קל.
  • 2. בשוק קיימים תכשירים שונים לטיפול בבעיה בצורת משחה או שמפו שלרוב לא זקוקים למרשם רופא. בדרך כלל, תכשירים שמיועדים לטיפול בכיני שיער הראש לא יועילו משום שמדובר בטפיל אחר. התכשירים מכילים חומרים פעילים שונים ועל כן מוטב להתייעץ עם הרוקח אפשר גם לפנות לרופא משפחה. בהזדמנות זו תישאלו את הרוקח כיצד והיכן כדאי לטפל. כדאי לוודא שכל איזור נגוע נמרח במשחה או שמפו.
  • 3. בגדים, תחתונים, מגבות ומצעים עלולים לגרום להדבקה מחודשת משום שהם נגועים בכיני ערווה שממשיכות לחיות יומיים או בביצים שממשיכות לחיות עד 30 יום. רצוי לכבס את הכול בהרתחה (60 מעלות), או לשלוח לניקוי יבש.
  • 4. צור קשר עם הפרטנרים שלך מהחודש האחרון, וודא שהם מטופלים כדי לעצור את מעגל ההדבקות.
ולקנות אבקת DDT די די טי ולאבק את המקומות בזהירות. גילוח מועיל והרתחת /נקוי יבש של המצעים והבגדים חובה.
לא משנה24/07/2012 20:35:02
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / סקסולוגיה / מנדבושקס. !