כתבות עסקים
חיפוש חופשי
מנטול - פורטל איכות חיים
להרשמה בחינם לאינדקס ערוצים נוספים:  |  הסרת שיער  |  רפואת שיניים  |  הסרת משקפיים  |  קורסים  |  פורומים
חיפוש במנטול
איכות חיים    הריון ולידה    ביוץ - אמצעי זיהוי
בחר קטגוריה מבוקשת
בחר תחום מבוקש
בחר איזור
!תנו לנו לעזור לכם
מומלצים
בדיקת שיער
הלגה מרכזים קוסמטיים רפואיים
הסרת משקפיים בלייזר
הגדלת חזה
צילום הריון
בעיית עצירות אצל תינוקך
היפוך עובר
הידרותרפיה
הסרת שיער בלייזר
סיווגים ממוקדים לפי איזור/עיר
בדיקות ביוץ באזור הצפון
בדיקות ביוץ באזור חיפה והקריות
בדיקות ביוץ באזור השרון
בדיקות ביוץ באזור תל אביב והמרכז
בדיקות ביוץ באזור השפלה
בדיקות ביוץ באזור ירושלים והסביבה
בדיקות ביוץ באזור הדרום
בתי העסק בסיווג בדיקות ביוץ

ביוץ - אמצעי זיהוי

מאת: רחלי סלמן מערכת מנטול
Share:
זיהוי חלון הפוריות לעיתים הכרחי לשם התעברות, אספנו עבורכם דרכים שונות הקיימות לזיהוי יום הביוץ וחלון הפוריות.
ההחלטה להרות מרגשת עבור זוג, יחד עם זאת עולים סביבה לחצים רבים. החשש מחוסר פוריות מקנן עבור רובנו בפינה חשוכה בלב ועימות עם חשש זה אינו פשוט. יש לזכור כי לרוב אין אמת בחשש זה, ומרבית הנשים מתעברות רק לאחר כשנה של ניסיונות. השאלות איך מתחילים ומה יש לעשות לשם כך לא נלמדות בבית הספר. לפניכם ידע בסיסי בתהליך הביוץ המקל עבורנו את תהליך ההתעברות ואת החרדות שסביבו.

בתהליך הביוץ יוצאת הביצית מן השחלה דרך החצוצרה אל הרחם, במידה שהיא פוגשת זרע שמפרה אותה נוצרת התעברות, במידה ולא הביצית מושלת מן הגוף ביחד עם רקמות ודם- זהו הוסת. ביצית ברחם מסוגלת להשתתף בתהליך ההפריה רק 12 עד 24 שעות, לעומת הזרע שיכול להמתין ברחם עד 72 שעות. יממה זו מכונה חלון פוריות, משום שרק אז יכולה להתרחש הפריה. חלון הפוריות מתרחש אחת לחודש ובדרך כלל 14 יום לפני הוסת הבאה. משך החיים של הביצית ברחם מתקצר ככל שהאישה מתבגרת ומקשה על ההפריה.
בדיקות ביוץ
דרכים לזיהוי חלון הפוריות
זיהוי חלון הפוריות לעיתים הכרחי לשם התעברות. קיימות דרכים שונות לזיהוי יום זה, האחד סטטיסטי, השני בדיקת חום הגוף, בדיקת שתן, בדיקת רוק הפה ובדיקת אולטראסאונד. לנוחיותכם, אספנו מעט מידע על כל אחת מהדרכים יתרונותיה וחסרונותיה.

מחשבון הריון - זהו חישוב סטטיסטי של הביוץ הנסמך על מחקרים מדעיים. חישוב של משך המחזור מול תאריך המחזור האחרון מסייע במציאת יום הביוץ. שיטה זו אינה רלוונטית עבור נשים שהמחזור שלהן אינו סדיר. יתרונו בשיעור זמן אמין אך אובייקטיבי ומאפשר תכנון הריון וצפי משוער של תאריך לידה.

"חום השחר" ביום הביוץ , מיד לאחר היקיצה חום הגוף עולה בחצי מעלה. השוואה בחום הגוף מחייבת מדידת חום הגוף בכל בוקר. שיטה זו אינה מדויקת מכיוון שהיא עלולה לפספס את זיהוי הביוץ ביומיים. אולם, שיטה זו יכולה להיות תומכת לשיטות האחרות.

ערכות לבדיקת שתן - בדיקה ביתית המודדת את רמת הפרשת הורמון הביוץ. הורמון זה מכונה LH או פרוגסטרון והוא מגיע לשיאו מבחינה כמותית יום או יומיים טרם ליציאת הביצית. הבדיקה באופן יחסי פשוטה ומצריכה זרם שתן על מקלון ואף נחשבת אמינה למדיי.
בדיקת רוק - בדיקה פשוטה למדיי שבודקת רוק מחלל הפה ומודדת את רמת האסטרוגן. טרם הביוץ רמת האסטרוגן צפויה להיות בשיאה. מומחים מייחסים גם לגבי בדיקה זו אמינות.

אולטראסאונד אצל רופא -  זיהוי מועד הביוץ יכול להתבצע גם באמצעי זה הנחשב בחוגים המקצועיים לאמין ביותר.

זיהוי מועד הביוץ וחלון הפוריות אינו מדויק, עלולים לפספס אותו בכל דרך של בדיקה בסיכון של יומיים בייחוד אם המחזור אינו סדיר. לכן, ממליצים מומחים לפוריות אחת ליומיים לקיים יחסי מין בכל מקרה. עבור זוגות שהקפידו על קיום יחסי מין סביב מועד הביוץ, או אחת ליומיים ולא הרו לאחר חצי שנה ממליצים המומחים לפנות לקליניקות לפוריות.

תכנסו לקרוא מידע נוסף על מחשבון הביוץ ובין היתר תוכלו לחשב את תאריכי הביוץ הקרבים.
הירשמו חינם לניוזלטר של מנטול ותהנו ממאמרים והטבות שישפרו לכם את איכות החיים
הירשם/י
אני מאשר קבלת ניוזלטר שבועי למייל שלי מאתר מנטול - הפורטל לאיכות חיים
...התגובות בטעינה
צוות מנטול - הפורטל לאיכות חיים, מקווים שנהנית מהמאמר אודות ביוץ - אמצעי זיהוי. אנו נשמח להציע לך מגוון בתי עסקים שישפרו את איכות חייכם ויתנו לך ייעוץ בחינם בתחום בדיקות ביוץ.
צור קשר    הצטרפות לאינדקס    פרסם אצלנו    אודות מנטול    שלח לחבר    מפת אתר    תנאי שימוש    מדיניות מנטול    כניסה לשותפים