כתבות עסקים
חיפוש חופשי
מנטול - פורטל איכות חיים
להרשמה בחינם לאינדקס ערוצים נוספים:  |  הסרת שיער  |  רפואת שיניים  |  הסרת משקפיים  |  קורסים  |  פורומים
חיפוש במנטול
איכות חיים    בריאות    מה הקשר בירה - אושר?
בחר קטגוריה מבוקשת
בחר תחום מבוקש
בחר איזור
!תנו לנו לעזור לכם
מומלצים
בדיקת שיער
הלגה מרכזים קוסמטיים רפואיים
הסרת משקפיים בלייזר
דיאטה און ליין
הידרותרפיה
פתרון לבעיות עצירות
מומחית לטיפול בדיכאול וחדרה
קישורים רלוונטיים לתחום
גמילה מעישון | טיפול בנחירות | הפרעת קשב וריכוז | קלינאית תקשורת | חינוך מיוחד | עבודה סוציאלית | אורטופדים | ריח רע מהפה | לימודי רוקחות | לימודי מזכירה רפואית | לימודי בריאות ורפואה | טיפול במיגרנה | טיפול בעצירות

מה הקשר בירה - אושר?

מאת: רחלי סלמן מערכת מנטול
Share:
מחקרים חדשים מצביעים כי לבירה לבנה תכונות בריאותיות במידה וצורכים אותה באופן מתון ועל בסיס קבוע, אה.. ומומלץ לצד פעילות ספורטיבית.
משחר ההיסטוריה, עוד במצרים העתיקה, בירה לבנה נחשבה כסגולה לבריאות והוגשה לאלופים ומלכים. בתרבות המודרנית קיים חשש ממשקאות אלכוהוליים בתוכם בירה לבנה, אולם, מחקרים חמים מהתנור מחזירים עטרה ליושנה. מחקרים אלו מצביעים כי לבירה לבנה תכונות בריאותיות במידה וצורכים אותה באופן מתון ועל בסיס קבוע, אה.. ומומלץ לצד פעילות ספורטיבית. קיבצנו כמה מסקנות ממחקרים חמים וחדשים בסיועה של התזונאית הקלינית, לימור בן חיים. לחיינו!

ראשית לכל, יש להבין כי בירה לבנה היא משקה טבעי וכיצד מגדירים כמות מתונה. המשקה מיוצר מגרעיני שעורה, מצמח הכישות, ממים ושמרים. בירה מכילה אלכוהול, פחמימות, ויטמיני B ורכיבים צמחיים, שמקורם בחומרי הגלם. מחקרים מגדירים באופן שונה כמות מתונה אך הכמות המקסימאלית המומלצת היא לגברים 660 ליטר, ואילו עבור נשים 330 ליטר. חשוב לציין- צריכה מתונה מורידה משמעותית את הסיכון למחלות ומסייעת במניעתן, אולם צריכה מוגברת מבטלת השפעה זו ואף מסוכנת.
בירה לבנה
בירה לבנה טובה ללב, לכבד, לסרטן, סוכרת, מערכת חיסונית, ספיגת נוזלים, מצב רוח וזיכרון?!?!?
מחלות לב -  שתייה מתונה של בירה מורידה את הסיכון למחלות לב. נמנעים משתיית אלכוהול? מחקרים מראים שאם תצרכו בירה לבנה באופן מתון לצד פעילות גופנית קבועה הסיכון שלכם לחלות במחלות לב יקטן במחצית. מקפידים על פעילות גופנית ללא צריכת בירה לבנה? מחקרים מראים שאם תוסיפו לתפריט שתיית בירה לבנה תורידו בכ-70% את הסיכון במחלות לב. לעומת זאת, שתייה מופרזת לצד פעילות גופנית מאומצת מעלה את הסיכוי למחלות לב. (מתוך: Circulation ).

כבד שומני- בניגוד לסברה הרווחת מחקרים מראים שצריכה מתונה של כוס אחת ביום של משקאות כמו יין ובירה לבנה אינה גורמת כלל לכבד שומני ומאפשרת המשך צריכה בטוחה. המסקנה היא כי הסיכון טמון בשתיית בירה לבנה בכמות מופרזת. (מתוך: Heapology ).

סרטן הכליה -  שתייה מתונה וקבועה של בירה מפחיתה באופן משמעותי את הסיכון לחלות בסרטן הכליה בשל רכיבים פנוליים המצויים בה. כמו כן, משפיע האלכוהול בבירה על שיפור הרגישות לאינסולין, שהינו גורם סיכון ידוע, המגביר חלוקת תאים סרטניים. (מתוך:British Journal of Cancer).
בירה לבנה
סוכרת - צריכה מתונה של בירה מגינה מפני סוכרת בהיותה מפחיתה את הרגישות לאינסולין, החוקרים קבעו כי צריכת אלכוהול יומית של 30 גרם, הינה בעלת ההשפעה המגנה ביותר מפני סוכרת.( מתוך: ( Diabetologia.

מערכת חיסונית - ששתייה מתונה וקבועה של בירה מסייעת לחיזוק המערכת החיסונית ובמיוחד בקרב נשים ויכולה להסביר את השפעת הבירה במלחמתו של הגוף במחלות שונות ובמניעתן. (מתוך:Annals of Nutrition and Metabolism ).

החזרת וספיגת נוזלים בגוף - מחקר נוסף מצביע כי בירה מנצחת את המים בהחזרת נוזלים לגוף ובספיגתם לאחר ביצוע פעילות ספורטיבית מאומצת. הרכב הגזים, הסוכר והמלחים שמכילה הבירה עוזרים לספיגה מהירה יותר של נוזלים בגוף. ההסבר המדעי לכך הוא שהפחמן הדו חמצני, שבבירה המוגזת, עוזר להרוות את הצמא מהר יותר, הסוכר שבבירה מחזיר את הגלוקוז הנדרש בדם לאחר פעילות מאומצת כזו וכן המלחים בבירה מאזנים את השינויים שהתרחשו בדם במהלך הפעילות הספורטיבית. ההמלצה של החוקרים עבור ספורטאים ואתלטים לאחר פעילות ספורטיבית, היא לצרוך באופן מתון בירה של עד כחצי ליטר ליום לגברים וכרבע ליטר ליום לאישה. (מתוך: כתב העת המדעי האירופי לבריאות הלב, אוקספורד, אנגליה, 2008).

שיפור קוגניטיבי - אנו נוטים לייחס לשתייני הבירה הלבנה תכונות של דיכאון וזיכרון לקוי. נתון מפתיע הוא ששתייה מתונה וקבועה של בירה משפרת את התפקוד הקוגניטיבי, מסייעת לזיכרון ותורמת למצב הרוח. (מתוך: כתב העת המדעי האירופי לבריאות הלב, אוקספורד, אנגליה, 2008).
תאמינו או לא!
הירשמו חינם לניוזלטר של מנטול ותהנו ממאמרים והטבות שישפרו לכם את איכות החיים
הירשם/י
אני מאשר קבלת ניוזלטר שבועי למייל שלי מאתר מנטול - הפורטל לאיכות חיים
...התגובות בטעינה
צור קשר    הצטרפות לאינדקס    פרסם אצלנו    אודות מנטול    שלח לחבר    מפת אתר    תנאי שימוש    מדיניות מנטול    כניסה לשותפים