שבת, 18 בספטמבר 2021

פה הכי יפה בגן

מאת: מכבידנט
אנו מכירים בחשיבות תזונה נכונה עבור ילדינו, וההרגלים אותם אנו מקנים להם, אך הידע על תזונה שמשפיעה לטובה על בריאות השן של ילדינו היא בהחלט בגדר תעלומה.
ההשכלה שלנו לגביי תזונה בריאה מושפעת מטרנדים אופנתיים משתנים שלא תמיד משפיעים לטובה על בריאותנו. דיאטות רבות בשוק יוצרות נזק בטווח הארוך על בריאותנו בשל הימנעות ממאכלים מסוימים שהכרחיים לגופנו או לחילופין פרסומות שמשכנעים אותנו לצרוך מזונות אחרים. הרי לכם כמה טיפים לתזונה בריאה לשיניים.

ד"ר גרינברג באטריס, מומחית לרפואת שיניים לילדים ואחראית תחום רפואת שיניים לילדים - מכבידנט, משתפת אותנו מתוך הידע שלה "היתרונות של תזונה נכונה הם רבים ומגוונים: פוחתת הנטייה ללחץ גבוה, או טרשת עורקים ואף מחלות לב וסרטן. התפקוד של גופינו משתפר. הריכוז משתפר, מערכת העיכול פועלת טוב יותר ואפילו השיער והציפורניים נראים בריאים. התחושה הכללית חיונית ומלאת אנרגיה שלא לדבר על המראה החיצוני. אכילה נכונה מתחילה בגיל אפס בהקניית הרגלי אכילה נכונים לילדינו והיא משמעותית מאוד! החשיבות היא רב תחומית ובעלת השפעה על התפתחות וגדילה של הילד, התנהגותו, בריאותו הכללית ובריאות חלל הפה ".
בריאות השיניים
המלצות
מרבית הישראלים נוטים לדלג על ארוחת הבוקר למרות יתרונותיה הברורים. ארוחת בוקר מזינה היא בעלת השפעה רבה על תפקוד הילד בהמשך היום. ניתן להבחין בהשפעה ביכולת הריכוז, רמת האנרגיה ואף מצב הרוח.

להיענות לרצונותיו של הילד אומר שארוחת העשר תכלול כריך עם שוקולד בכל יום. ארוחת עשר מזינה אנרגיה חשובה לילד להמשך הבוקר. כמו כן, כריך עם שוקולד מבטיח שהילד לא יקבל את המרכיבים הדרושים להתפתחותו התקינה וגורם נזק רב לשיניו. פתרון יכול להיות משא ומתן עם הילד לפיו יקבל כריך שוקולד אחת לשבוע, או לחילופין להשתמש בתחליפים מתוקים ובריאים יותר לבריאות חלל הפה כממרח חרובים.

ארוחת הצהריים צריכה להיות מסודרת, אל מול השולחן, עם עדיפות לשעה קבועה בכדי להקנות הרגל חשוב. הארוחה צריכה להיות מזינה ומשביעה בכדי שהילד יתפקד טוב יותר במהלך פעילות אחר הצהריים שלו. הרגל זה חשוב לבריאות השן משום שהוא מונע נשנושים בהמשך היום.

נשנוש בין הארוחות יכול להיות חטיף או ממתק שבחרנו בקפידה. למשל, גלידה ושוקולד בריאים יותר לשיניים מאשר חטיפים וסוכריות דביקים. דוגמא נוספת היא העדיפות לאכול דגנים בחלב ואחר כך לצחצח שיניים. בכדי שלא תיווצר פגיעה בחלל הפה והשן יש לתחום את זמן האכילה לרבע שעה ביום.

משקאות ממותקים גורמים נזק רב לגוף שלנו ולשיניים בגלל החומציות, הסוכרים או תחליפי הסוכר הלא בריאים. חלופה טבעית וזולה היא מים. כמו כן, חשוב להקפיד על שתיית מים מרובה בעיקר באקלים חם כבישראל.
אחרי הכל,מדובר בגוף שלכם ובלא מעט זמן,כסף וכאב מסוים .
רוצים לדעת עוד ? רוצים לשמוע על הטבות ומבצעים בתחום ?
אנחנו הכתובת ! השאירו לנו פרטים .
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום טיפולי שיניים
צוות מנטול - הפורטל לאיכות חיים, מקווים שנהנית מהמאמר אודות פה הכי יפה בגן. אנו נשמח להציע לך מגוון בתי עסקים שישפרו את איכות חייכם ויתנו לך ייעוץ בחינם בתחום שיקום הפה.
/
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / אסתטיקה / פה הכי יפה בגן. !