יום ראשון, 19 בספטמבר 2021

חילוף חומרים בגיל המעבר

מאת: מערכת מנטול
גיל המעבר, כידוע, הינו תקופה ידועה לשמצה במעגל חיי הנשיות. תקופה זו מגיעה בסביבות גיל חמישים ונושאת עמה שלל תופעות
הגורמות לבלבול, עצבנות, ירידה בחשק המיני, הפסקת המחזור באופן הדרגתי או פתאומי, ואף חילוף חומרים איטי הגורר איתו נטייה פתאומית להשמנה.

במסגרת כל התופעות הלא משמחות הללו עלינו עדיין למלא את תפקידנו בעבודה ובבית, ולנהל
אורח חיים תקין. אחת התופעות המטרידות ביותר, שמביאות איתן פעמים רבות גם ירידה דרסטית בביטחון העצמי, היא תופעת ההשמנה הנובעת מחילוף החומרים שהואט. עיסוק בפעילות גופנית כמו ריצה, שחייה וספינינג הוא דרך מצוינת להרוג שתי ציפורים במכה: גם שמירה על משקל תקין
ושריפת קלוריות, וגם פריקת מתחים ולחצים.

ריצה על חוף הים היא דוגמא מצוינת לפעילות ספורטיבית בעלת ערך מוסף. ריצה היא פעילות
אירובית המחזקת כישורי לב-ריאה, ובנוסף מאפשרת שחרור פיזי מתחושות לא נעימות ומטרידות.
גם שחייה היא פעילות ספורטיבית בעלת תכונות דומות: שחייה מחזקת מאד את תפקודי הריאות
ואת מערכת השרירים, ואף מעניקה למתמידות גזרה מחוטבת במיוחד. 
ריצה, כושר, גיל המעבר
במהלך הפעילות הגופנית משחרר הגוף חומרים הקרויים אנדורפינים. חומרים אלו אחראים ליצירת תחושה טובה ונעימה לאחר האימון, כזו המלווה את הגוף עוד שעות רבות בתום האימון. הקדשת משבצת זמן קבועה בשבוע המיועדת ליוגה, ספינינג, שחייה, ריצה או כל פעילות גופנית אחרת מבטיחה זמן בשבוע בו כל אחד מאיתנו יוכל להתרכז בעצמו ובגופו. זהו זמן פרטי, מנותק מהחובות למקום העבודה או מטלות הבית. זהו זמן אישי ואינטימי של כל אחד עם עצמו המאפשר לו לפרוק כעסים ומתחים ופשוט להתמסר לתחושות הטובות ששוטפות את הגוף בזמן האימון.

ההתמדה באימון בצורה קבועה, רצוי פעמיים בשבוע לפחות, מביאה עמה תוצאות המתבטאות גם בירידה במשקל ושמירה על הגזרה. בגיל המעבר, נושא זה רגיש במיוחד, אך שילוב של תזונה נכונה לצד הפעילות הגופנית תבטיח את צליחת התקופה הלא פשוטה הזו בשלום תוך שמירה על גזרה חטובה ובעיקר - הרגשה טובה!
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / תזונה ודיאטה / חילוף חומרים בגיל המעבר. !