יום ראשון, 19 בספטמבר 2021

אוכל שילדים אוהבים

מאת: מערכת מנטול
לצד השמחה שממלאת אותנו כהורים כשאנו מביטים בילדינו שאוכלים בהנאה, ישנם כמה דברים שחשוב לזכור. מרבית סוגי המזון המהיר מכילים שומן בכמויות גדולות.
רבות כבר דובר על המחיר היקר שגובה מאתנו תרבות האינסטנט והאוכל המהיר. לצד היתרון הבולט של החיסכון בזמן והעלויות היחסית נמוכות, מגיעים גם החסרונות הכבדים, תרתי משמע: יותר ויותר ילדים סובלים כיום ממשקל עודף ונטייה להשמנה. רבות מהתופעות האלו, עשויות ללות אותם למשך כל חייהם.

לצד השמחה שממלאת אותנו כהורים כשאנו מביטים בילדינו שאוכלים בהנאה, ישנם כמה דברים שחשוב לזכור. מרבית סוגי המזון המהיר מכילים שומן בכמויות גדולות. שומן זה מצוי בייחוד במאכלים מטוגנים דוגמת פלאפל וצ'יפס. עודף שומן בתפריט התזונה הקבוע של ילדיכם עשוי להביא לתופעות של השמנת יתר ואפילו עלייה בלחץ הדם, תופעה שעד לפני כעשרים שנה נחשבה לנדירה בקרב ילדים. כשתופעה זו משלבת ידיים עם תופעה אחרת, המאפיינת את חייהם של ילדים בני זמננו, התוצאות יכולות להיות עגומות למדי.
השמנת ילדים
ומהי אותה תופעה נוספת?
היעדר תנועה ופעילות גופנית. כיום יכולים ילדים לקבל כמעט את כל צרכיהם מבלי לצאת מהבית, או אפילו מהחדר. כל ילד שיש לו מחשב המחובר לאינטרנט מוצא בו מקור אינסופי לשעות הנאה. משחקים, סרטים, רשתות חברתיות, כל אלו הופכים את המשחק בגינה הציבורית להרבה פחות אטרקטיביים מבעבר.

כאמור, העדר תנועה ופעילות גופנית המשולב עם אכילת מזון עתיר שומנים - מביא, לרוב, לתוצאה אחת: השמנה. תנועה במרחב ופעילות גופנית הינן בעלות חשיבות נוספת מלבד כושר ובריאות: פיתוח כישורים חברתייים. משחקי כדור, ואפילו תופסת ומחבואים, מפתחים אצל ילדים מגיל צעיר את היכולת לשתף פעולה, ולחוות התמודדות עם ניצחון או הפסד בקרב בני גילם.

מה בכל זאת עושים? מומלץ לנצל את הסקרנות הטבעית של ילדיכם על מנת לחשוף אותם לסוגים רבים של אוכל, בבית ומחוצה לו. טיפוח הסקרנות הזו, יוליד "פתיחות קולינרית" גדולה יותר אצל הילדים, ויאפשר להם ליהנות מארוחה טובה שכוללת, כך יש לקוות, מאכלים מעט אקזוטיים ובריאים יותר מהמבורגר וצ'יפס...

בענין הפעילות הגופנית, מומלץ לעודד את הילדים ואף לצאת אתם לגינה, כדי להזכיר להם שישנם כמה דברים שהמחשב עדיין לא מצא להם תחליף.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / תזונה ודיאטה / אוכל שילדים אוהבים. !