יום שישי, 6 באוגוסט 2021

שימוש ממושך במשככי כאבים עלול להחמיר מיגרנות

מאת: מערכת מנטול
מטפלים במיגרנות רק באמצעות משככי כאבים? יתכן כי אתם מחמירים את מצבכם.
המומחים מעריכים: טיפול במשככי כאבים לאורך זמן מוביל לכאבי ראש משניים, שבקרב סובלים ממיגרנה מתפתח למיגרנות נוספות. אז מה עושים? מטפלים בתרופות ייעודיות למיגרנה

מטפלים במיגרנות רק באמצעות משככי כאבים? יתכן כי אתם מחמירים את מצבכם: כך עולה ממחקר חדש שפורסם בגליון האחרון של מגזין Headace ובו נמצא כי טיפול ממושך במשככי כאבים לטובת מיגרנה, עשוי להגביר את תדירותה ואף להופכה לכרונית.

במהלך המחקר דגמו החוקרים 8,200 נבדקים אשר סבלו ממיגרנה במשך שנה לפחות. תיקיהם הרפואים נבחנו והתברר כי חלק ניכר מהנדבקים התלוננו על תכיפות הולכת וגוברת של מיגרנות, דווקא לאחר שימוש במשככי כאבים, בעיקר משככי כאבים מבוססי נרקוטיקה. 2.5% מהנחקרים אף פיתחו מיגרנה כרונית (כזו המופיעה בתדירות של יותר מ-14 יום בחודש) כתוצאה מכך.
מיגרנות וכאבי ראש
"רוב הסובלים כלל לא מודעים לכך" מסביר סטיבן סילברמן מאוניברסיטת ג'פרסון, דובר האקדמיה האמריקאית לנוירולוגיה. "רבים מהסובלים מכאבי ראש תכופים, לוקחים יותר ויותר משככי כאבים ומחזקים את הכאב עוד ועוד".

ריצ'רד ליפטון מהקולג' ע"ש אלברט איינשטיין לרפואה, אשר משמש גם כמנהל מרכז מונטפיורי לכאב בניו יורק מסביר כי בקרב סובלים ממיגרנה תכופה, המוח הופך עם הזמן לרגיש יותר לכאב. טיפול ממושך במשככי כאבים יוצר כאבי ראש משניים שמתפתחים במהירות למיגרנות, וטיפול במיגרנות הללו שוב באמצעות משככי כאבים מוביל למעגל קסמים שעשוי להוביל למיגרנות כרוניות.

אז מה כן לעשות? המומחים מדגישים כי חשוב לטפל במיגרנות כראוי וליטול תרופות מניעה המיועדות במיוחד לכך. מחקרים מראים כי שליש מהסובלים ממיגרנות מועמדים ליטול תרופות שעשויות להוריד את תכיפות ההתקפים בחצי, כגון תרופות ממשפחת הטרפטנים דוגמת ריזלט, אך רק 10% מהם אכן עושים זאת.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / בריאות / שימוש ממושך במשככי כאבים עלול להחמיר מיגרנות. !