יום ראשון, 1 באוגוסט 2021

כללי זהירות ובטיחות עם קטנטנים בחורף

מאת: בת-שיר סולמי, מנטול
אין ספק שהחורף מחייב אותנו לנהוג אחרת. ולא רק בכביש. במאמר שלפניכם נסקור כמה מהאתגרים העומדים בפנינו עם בו העונה הקרה וגם כמה פתרונות שכדאי מאוד ליישם מיידית.
  חימום נכון ובטוח
 • מחיר או בטיחות? עד בוא הילדים יכולתם לבחור כל דרך כדי לחמם את מרחב המחייה שלכם ואפילו להימנע מלחממו מטעמי חיסכון. אבל עם ילדים המצב שונה בתכלית. רצוי להיפטר לאלתר מתנורי הספיראלה למיניהם או כל תנור בעל גופי חימום חשופים היכולים למשוך אליהם ידיים קטנות ותמימות. אתם לא רוצים לחשוב אפילו מה יקרה אילו...
 • דרכי החימום האפשריות כיום הן רבות ומגוונות. כדאי לבחור בחימום שמונח במקום מרוחק מטווח נגיעה של הילד ורצוי שגם יהיה חסכוני, הן בחשמל והן בהוצאה הכלכלית.
 • כדאי לשמור חמם את מרחב המחייה שלכם כרצונכם או לא לחממו כלל. בחירת הטמפרטורה הרצויה - מומלץ מאוד שהטמפרטורה לא תרד מ 22 מעלות. מחקרים מוצאים אותה נוחה ומיטיבה לריכוז ותפקוד.
 • בכל סיטואציה של חימום חדר, מומלץ להשאיר חריץ לזרימה חופשית של אוויר כדי שלא תיחנקו או תתייבשו. גם כאשר הולכים לישון ובחדרו של הפעוט דולק רדיאטור.
 • חשוב לכסות את הילד בצורה שתשאיר לו נתיב אוויר פתוח ועם שמיכה בטיחותית ומוגנת. יש לוודא שהכפתורים של הציפית מכופתרים היטב ומונעים כיסוי של הילד בזמן השינה.
 • כדאי להלביש את הילד בהתאם לסביבה בה הוא הולך לשהות. לבוש נוח וקל להורדה במקרה הצורך. לגבי שימוש בכובעים עם תינוקות, רצוי שלא יוכלו לרדת מתחת למצח וחלילה לחסום את האוויר לפתחיו.
 • בגדי החלפה - רצוי שיהיו בהישג יד בכל במסגרת בה נמצא הילד, למקרה שנרטב.
בטיחות בחורף
זהירות מכוויות
 • במקרה של הפסקות חשמל - כדאי לדאוג לתאורת חרום או לפזר בבית פנסים. זה הרבה יותר בטוח משימוש בנרות או גפרורים.
 • במידה ואנו מכינים שתייה חמה כדי להתחמם, כדאי להניח את השתייה במקום המרוחק מהילדים, כדי להימנע מכוויות.
 • כוויות יכולות להיגרם גם בשעת מקלחת שבחורף אנו רוצים אותה חמה במיוחד. מומלץ לכוון את המים עבור הילדים ואפשר לווסת את הטמפרטורה המקסימאלית בדוד השמש לכזו שאינה גורמת לכוויות גם כשהברז מכוון למים החמים ביותר.
 • כמובן שעלינו להתנסות בעצמנו בחום המים לפני הכנסת הילד לאמבטיה, כמו גם בדיקת טמפרטורת המאכל או המשקה לפני שאנו מגישים אותו לילד. כך גם לגבי בקבוק גומי לחימום המיטה או כרית חימום.
 • שימוש בסדין חשמלי - כיום כבר ידוע עד כמה מסוכן  לישון עם סדין חשמלי. בין אם לילדיכם יש סדין חשמלי ובין אם אצלכם במיטה - חממו את המיטה בטרם תיכנסו אליה, ממילא רק בכניסה למיטה מרגישים קור, וחוקקו חוק שאומר לכבות את הסדין מיד עם הכניסה למיטה.
לא לשכוח...
שגם כשקר ורטוב הילדים עדיין זקוקים לפורקן ולהוצאת אנרגיה וחשוב להוציא אותם החוצה  לטיול. למצוא חלקת אלוהים במשחקיות שבהן אפשר לשבת על דשא סינטטי יבש למהדרין או לקפוץ לפארק ולהסתכן בהירטבות. צאו לטיול מטריות בשלוליות והעניקו לילדיכם חווית חורף חושנית וסוחפת....ואל תשכחו לחזור הביתה בשלום.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / בריאות / כללי זהירות ובטיחות עם קטנטנים בחורף. !