יום שישי, 25 ביוני 2021

מירוץ הדייטים

מאת: ענת בן-דוד, סקסולוגית ומטפלת מינית מוסמכת
עכשיו החלטת, זה הזמן שלי למצוא אהבה! להלן 10 טיפים שיעזרו לך לעשות את זה באופן שיטתי, מה שיסייע להורדת עוצמת האכזבות והופך את זה ליעיל יותר עבורך.
סוף סוף יצרת קשר עם מישהו שנראה נורמלי באתר היכרויות וקבעתם דייט להמשך השבוע. את מחכה, מנסה לא לפתח ציפיות יותר מידיי (בינינו, לא שזה עוזר) ואז אם אכן הדייט מתממש ואין ביטולים והיעלמויות של הרגע האחרון, את פוגשת בחור מאכזב או שמשהו שם לא מתאים ושוב חושבת עד מתי תיאלצי לעבור דייטים מתסכלים עד שייצא מהם משהו. מכאן את שוב נזרקת לסוג של ייאוש ומרפה מחיפוש אחר דייט לעוד איזה חודש או שעד ששוב ממש ממש ימאס לך מהלבד.

עכשיו החלטת, זה הזמן שלי למצוא אהבה! הרעיון נשמע נפלא אבל עד שאת מסיימת לעבוד, לבצע את המטלות היומיומיות, תחזוקת הבית, פגישות עם חברות, התמודדות עם משברים יומיומיים, את מתמוטטת למיטה לבד עוד שבוע, חודש, שנה ואולי שנים. אם התיאור הזה נשמע לך מוכר, זה זהמן להיות רצינית ולשנות את חייך. להלן 10 טיפים שיעזרו לך לעשות את זה באופן שיטתי ומשימתי מה שיסייע להוריד מזה את עוצמת האכזבות ויהפוך את כל העניין ליעל יותר עבורך. אם תעשי אפילו רק חצי מהם, את תפני לך מספיק זמן לדייטים, זמן להתאהב, ובסופו של דבר להתחייב לזוגיות.

טיפ 1: תכנני את כל השבוע מראש. חלקי ערבים, בקרים, הפסקות קפה וכו' כדי להגיע לניצול מקסימלי של הזמן כדי להכנס לאתרי היכרויות שנראים לך טובים כדי למצוא את בן הזוג שלך. בשאר הזמן שנותר מהחלוקה הזו, אחרי העבודה ובמהלך הסופ"ש, קבעי דייטים לקפה. שמרי על הזמנים האלה כאילו היו פגישות עבודה, זמן הכושר שלך או זמן הצגה של הילד שלך בביה"ס.  אסור לחבל בזמנים האלה. אם את מרגישה שיש לך רק מעט זמן, אז סמני אותו בתוך לוח הזמנים, אבל אל תתני לו להתמסמס. אם לא קבעת דייטים לאותו השבוע, השתמשי בזמן הזה להכנס לאתרי ההכרויות ולחפש בני זוג מעניינים. אל תתני לעבודה להשתלט על חייך הפרטיים.

טיפ 2: היי יעילה.
תהיי פתוחה לכמה סוגים של אנשים. מחד אל תלכי רק על "קליעות מטווח קצר" ומאידך גם לא על "טווח ארוך" מידי שאת יודעת שאנשים אלו לא יתאימו לזוגיות ארוכת טווח. בדיוק כמו שאנשים עשוים שיחות ענייניות למכירת מוצרים, תעשי את את המחקר שלך על הבחור באופן ישיר, כך שתדעי שיש סיכוי טוב שתוקסמי מהבחור במידה ותהיה כימיה.  

טיפ 3: בקשי עזרה והציעי אותה.
אנחנו לא מבקשים מספיק מהחברים שלנו. אנחנו צריכם לבקש יותר. עזרה הדדית היא התמצית של חברות. בקשי עזרה בשמירה על הילדים, הסעת ילדייך לביה"ס, קניית מצרכים, חיפוי עלייך כשאת נעדרת מפגישה. את בתמורה תעזרי בחזרה בזמן אחר. החלפת טובות יכולות לסייע לפנות כמה שעות או ימים כדי לצאת, שלא היו אפשריות קודם לכן.

טיפ 4:
  בחני היטב את דרישות העבודה שלך. כמה שעות הן צורכות וכמה את השקעת? האם את באמת צריכה לאכול ארוחת צהריים במסגרת העבודה, או שאת יכולה לפגוש מישהו יותר מעניין מבחינה רומנטית במהלך הזמן הזה? האם את מאפשרת לעבודה שלך לנגוס יותר מידי מהזמן העיקרי שלך להתחברות? האם את מאפשרת לעבודה להשתלט על כל שעת ערות שלך?. חשבי על מה שבאמת אפשרי ושעד כה לא התייחסת אליו ככזה והשתמשי בזה כדי ליצור רומניטקה בחייך.

טיפ 5: צרי זמן חדש
. כמה זמן תוכלי לקבל חזרה אם תקצצי במענה מיידי למיילים, הודעות טלפוניות וכו'? ישנם דברים שאנו לא מבינים כמה זמן הם גוזלים מאיתנו, יותר ממה שהם אמורים ואז אנו נלחצות כשאנו באמת זקוקות לזמן. הרבה מהאמצעים שאנו מכנים "חוסכי זמן", ממש השתלטו על הזמן האישי שלנו באופן קיצוני כ"כ, שזמן שבעבר שימש לאהבה,  נעלם לפני ששמנו לב לכך. פשטי את חייך אם את יכולה לפחות לשעות מסויימות, ימים או חלקים מהזמן. קחי את הזמן הזה והשקיעי אותו בלמצוא ולהכיר מישהו לאהוב.
טיפ 6: שלבי אירועים. רבות מאיתנו חוששות שאין לנו מספיק זמן לחברות ושיציאה לדייטים תגזול זמן מחברויות שגם כך סובלות מחוסר זמן. אם כך, למה לא לשלב חברות עם דייט? אין שום חוק שאומר שצריך לצאת עם מישהו לבד לגמרי. קחי את העניין הרומנטי העכשווי שלך ופגשי חברות לסרט, ארוחת ערב, פעילות ספורטיבית מהנה וכו'. כך תוכלי להזין את מערכות היחסים שלך בו זמנית.

טיפ 7: תכנני זמן רגיעה כזמן לחשוב. אין דרך לדעת אם את מאזנת את חייך אם כל הזמן את רצה כ"כ מהר שאין לך זמן להעריך איך חייך מתנהלים. חשוב שתקבעי לעצמך זמן להעריך את חייך ואת האופן בו את מעבירה את הימים והשבועות שלך. קחי שעה לחשוב על חייך לפני שאת הולכת לישון, חשבי על אסטרטגית החיים שלך בבקרי שבת או במהלך הפעילות הגופנית שלך. אל תבזבזי שבוע אחר שבוע בלי מחשבה עם עצמך על כך.

טיפ 8: כשאת מתחילה לפגוש אנשים, השתמשי בזמן הזה לעשות דברים מעשיים.
אין לך זמן להתעמל ולצאת לדייט? למה שלא תעשי התעמלות בדייט? אין לך זמן לבצע מטלות ולצאת לדייטים? הציעי לדייט שלך שאת תעזרי לו לבצע מטלה א' והוא יעזור לך לבצע מטלה ב'. חלק מהמטלות יכולות להיות מהנות כמו קניית מתנה לחברה, צביעת קיר וכו'. ברגע שאת מכירה מישהו מעט, הוא ישמח לעשות איתך דברים נחמדים, נחוצים ואישיים, במיוחד אם אחרי זה אתם שומרים מעט זמן רגוע לקפה או כוס יין יחד.
 
טיפ 9: תארגני זמן לצחוק ומשחק בחייך; זה יזכיר לך על מה בעצם החיים. צחוק הוא אחד מהרגשות הכי מרגיעים שיש לנו. אם את מרגישה מתח חלק גדול מידיי מהזמן, חייך כנראה אינם מאוזנים. אחד הדברים שיכול לסייע לך לראות מעבר לסיטואציה זה להיות קלילה יותר. ומה עוזר יותר מצחוק להיות קליל?. לכי לשעה של סטנדאפ מקומי או סרט/תוכנית/ספר מצחיקים. צחוק עוזר לשים דברים בפרופורציה ופרופורציה זה מה שאת מחפשת.

טיפ 10: אם את לא מצליחה לשנות כלום, לכי לטיפול.
אם את מוצאת עצמך מתנגדת לשינוי הקל ביותר, ייתכן שאת יותר מפחדת ממציאת אהבה ובן זוג מאשר את חושבת. חיים מאוזנים צריכם לכלול בן זוג מתאים. אם את לא תפני זמן לחפש קשר או לשמר קשר משמעותי שמתחיל, ייתכן וישנם קשיים אשיים מודעים שאת סוחבת בתוכך. ייתכן ואת לא תוכלי לפתור אותם לבד, ובמידה ואת לא מציחה להתקדם בכלל באיזון חייך, אז אני מציעה שתפני לקבל עזרה. אל תדאגי, טיפול לא חייב להמשך שנים, אבל לפעמים ביקור אצל מטפל, יכול לסייע לך להבין כיצד להצליח בדרך שלך.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / סקסולוגיה / מירוץ הדייטים. !