יום ראשון, 19 בספטמבר 2021

על בריאות ומזון בריאות

מאת: מערכת מנטול
ישנם מאכלים שתועלתם הבריאותית מוכחת ושצריכתם בכמות המתאימה יכולה להביא רק תועלת. לפניכם סקירה של חמישה מזונות בריאות והיתרונות הבריאותיים שלהם.
ההשפעה של המזון שאנחנו אוכלים על הבריאות שלנו היא מכרעת, והמרדף אחר מזון בריאות הפך בשנים האחרונות לספורט של ממש. אין ספור תיאוריות תזונתיות, דיאטות קסם והבטחות שווא נקשרות עם עשרות סוגי מזון שונים ומצליחות לבלבל אפילו צרכני בריאות מושבעים- פירות וירקות הם תמיד טובים לבריאות? מוצרי חלב זה טוב או רע? ומה עם שוקולד? ישנן מחלוקות רבות לגבי השאלה מהו בדיוק מזון בריאות, וישנם מזונות רבים שנושאים יתרונות בריאותיים רבים לצד חסרונות לא מועטים. עם זאת, ישנם מאכלים שתועלתם הבריאותית מוכחת וידועה ושצריכתם בכמות המתאימה יכולה להביא רק תועלת. לפניכם סקירה של חמישה מזונות בריאות כאלו והיתרונות הבריאותיים הבולטים שלהם: 
  • 1. תה ירוק- שמו של התה הירוק יצא למרחוק כמסייע למניעת מחלות לב ושלל צרות אחרות. אכן, התה הירוק עשיר בנוגדי חמצון (אניטיאוקסידנטים) ותורם לא רק לשיפור בריאות הלב אלא גם להורדת כולסטרול ולהרזיה.
  • 2. פירות וירקות- פירות וירקות שונים נושאים תועלת בריאותית רבה, ובמיוחד בולטים בהם הירקות הירוקים, העשירים בברזל, בסיבים ובויטמינים. ענבים, חמוציות ורימונים המהווים מנוגדי החמצון החזקים ביותר בטבע ופירות הדר וירקות שונים המשמשים מקור מצוין לוויטמין C אשר עוזר לגוף להילחם בזיהומים ובמחלות.
  • 3. שקדים- שקדים מהווים מקור לסידן, לשומנים טובים, לוויטמין E ולנוגדי חמצון, וכל עוד הם אינם קלויים, מומלחים או מטוגנים הם מהווים מזון בריאות מצוין.
  • 4. סיבים תזונתיים- מזונות העשירים בסיבים תזונתיים מביאים להפחתת כולסטרול, לפעולת עיכול סדירה ולשמירה על המשקל. מזונות אלו כוללים שיבולת שועל, אורז מלא, פירות וירקות, חיטה מלאה, שעורה וקטניות נוספות כמו שעועית.
  • 5. סויה- פולי הסויה עשירים בברזל וכן תורמים משמעותית להפחתת כולסטרול, ומכאן המוניטין שלהם כמזון בריאות. בנוסף, הם מספקים חלבון באיכות גבוה מבלי להכיל כמעט שומן רווי או כולסטרול.
עם זאת, תמיד חשוב לזכור כי תזונה בריאה היא תזונה מגוונת ועשירה המספקת לגוף את כל המרכיבים הדרושים לו, תזונה סדירה ומאוזנת אשר לוקחת בחשבון את כל אבות המזון לצד הקפדה על צריכת כמויות נכונות ועל ביצוע פעילות גופנית.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / תזונה ודיאטה / על בריאות ומזון בריאות. !