יום רביעי, 28 ביולי 2021

כירופרקטיקה היום

מאת: מערכת מנטול
בכתבה זו תקבלו סקירה על כירופרקטיקה: מה זה כירופרקטיקה? מהם היתרונות והחסרונות? האם הטיפול בכירופרקטיקה מומלץ?ולמה שיטה זו עדיפה על פני שיטות אחרות.
כיום, ישנה סלידה הולכת וגוברת מן השיטות השונות של הרפואה המערבית. אנשים רבים חשים כי הרפואה הקונבנציונאלית ממשיכה לאכזב אותם, שכן היא כרוכה בטיפול תרופתי והתערבות ניתוחית. סוג זה של טיפול עשוי להיות לא מועיל, ובמקרים רבים אף מזיק ויקר מאוד.

מפאת החששות הרבים מן הנזקים שברפואה המערבית יותר ויותר אנשים פונים לסוגים שונים של רפואה אלטרנטיבית, אשר איננה כרוכה במתן תרופות כימיות או בהתערבות ניתוחית. בין שיטות הטיפול הללו ניתן למצוא כירופרקטיקה, אשר הינה שיטה לטיפול בבעיות בגב ובצוואר באמצעות הידיים בלבד.

כירופרקטיקה כרוכה למעשה בלחיצה על נקודות מסוימות בגוף, אשר אמורות לשחרר ולרפא מגוון בעיות אורתופדיות. אדם העוסק בתחום כירופרקטיקה הינו למעשה מטפל מוסמך הלומד כיצד להשתמש בידיו בכדי לרפא, מבלי לתת למטופל תרופות וללא טיפולים פולשניים. מסיבה זו כירופרקטיקה מושכת אליה אנשים רבים הסובלים מבעיות גב וצוואר, אשר חשים כי טיפולים ארוכים, מכאיבים ומסוכנים אצל רופאים מערביים אינם מסייעים לבעיותיהם ואף גורמים להם לנזקים רבים.

לכן, כירופרקטיקה הינה פופולארית ביותר בקרב אנשים רבים ברחבי הארץ ובעולם. אך למרות ששיטה זו הינה מושכת מאוד עבור אנשים אשר איבדו את אמונתם ברפואה הקונבנציונאלית, מעולם לא הוכח באופן מדעי כי כירופרקטיקה עובדת ובאמת פותרת בעיות גב וצוואר. עם זאת, מטופלים רבים מדווחים על שיפור משמעותי במצבם, כאשר יש כאלה שמדווחים אף על שיפור מיידי ומוחלט.
 
כירופרקטיקה - יתרונות וחסרונות:
היתרונות שמציעה כירופרקטיקה הינם רבים וברורים. ראשית כל, זוהי שיטה מושכת מאוד עבור אנשים החוששים מסיכון גופם באמצעות טיפול תרופתי, אנטיביוטי או התערבות ניתוחית. כל סוגי הטיפולים הללו, הנהוגים מאוד בבעיות גב, עשויים לגרום לתופעות לוואי ולסיכונים מאיימים מאוד.

לכן, כירופרקטיקה מציעה תקווה אשר אינה כוללת בתוכה איום. אך עם זאת, כירופרקטיקה מלווה גם בחסרונות רבים, כאשר המשמעותי שביניהם הינו העובדה כי אין הוכחה קונקרטית לעובדה כי טיפול זה באמת מסייע.

מכיוון שטיפול באמצעות כירופרקטיקה עשוי להיות יקר מאוד, זהו סיכון אשר המטופלים בוחרים לקחת למרות אי הוודאות שבהצלחת הטיפול. חסרון נוסף הינו העובדה כי כירופרקטיקה המבוצעת על ידי אדם אשר איננו יודע את מקצועו היטב עשויה לכאוב מאוד ואף לגרום לנזקים, שכן מדובר בטיפול הכרוך בהנעת חוליות שונות בגב.
 
האם מומלץ לקבל טיפול באמצעות כירופרקטיקה?
אם אתם סובלים מבעיות גב או צוואר ומתלבטים בין שיטות הטיפול השונות המוצעות לכם, עליכם לשקול היטב את הנושא של כירופרקטיקה על חסרונותיו ויתרונותיו. הטיפול מומלץ מאוד לאנשים אשר ניסו את הפתרונות הקונבנציונאליים אך ללא הצלחה, שכן כירופרקטיקה עשויה להיות מפלט אחרון מצוין. כמובן, בשלב זה אין לכם מה להפסיד, בהינתן כמובן שתבחרו ללכת למטפל מקצועי ובעל מוניטין אשר לא יגרום נזקים נוספים לגבכם.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / גוף ונפש / כירופרקטיקה היום. !