יום ראשון, 19 בספטמבר 2021

טיפול הירגעות בגיל הבגרות

מאת: מערכת מנטול
העיסוק בדימוי העצמי מתגבר מאד בתקופת גיל ההתבגרות: התקופה בה אנו מתוודעים לראשונה אל מיניותנו ואל גופנו המשתנה
כולנו עסוקים בדימוי העצמי ובמראה שלנו. מי בצורה מינורית ומי בצורה בלתי פוסקת. לנו כנשים, ישנה התמודדות מורכבת אף יותר עם סוגיית המראה. החברה המערבית מעודדת אותנו להיות
רזות. מאד רזות. מכל שלט חוצות או מודעה בעיתונות ניבטת אלינו גזרתה הגרמית של דוגמנית מתבגרת, השולחת אלינו מבט ספק נוגה וספק מפתה. הסביבה משדרת לנו מסר חד משמעי: רוצים אותנו רזות.

העיסוק בדימוי העצמי מתגבר מאד בתקופת גיל ההתבגרות: התקופה בה אנו מתוודעים לראשונה
אל מיניותנו ואל גופנו המשתנה גורמת לשעות רבות של עמידה מול המראה והחלפת אינספור בגדים לפני כל יציאה מהבית. תהליך זה הוא נורמאלי וטבעי, אך לצידו ניתן לראות בשנים האחרונות יותר
ויותר מקרים קיצוניים של עיסוק אובססיבי בדימוי חיצוני. הפרעות אכילה המתבטאות בדיכאונות
בולימיה, אנורקסיה והרעבה עצמית, הפכו כאמור, לשכיחים יותר בשנים האחרונות.

ראשית, חשוב לציין כי אנורקסיה ובולימיה הינן הרבה יותר מסימפטומים מצערים של בטחון עצמי נמוך.
בולימיה, אנורקסיה
האם מקומן של תופעות כמו אנורקסיה או בולימיה הן נחלתן של בנות העשרה בלבד?
בולימיה ואנורקסיה הן מחלות על רקע נפשי, וכמו אלה עליהן גם להיות מטופלות. בארץ ובעולם
קיימות נשים רבות הסובלות מחיים בצל המחלה במשך שנים רבות. רבות מהנשים המתאשפזות במחלקות סגורות בגין המחלה שבות ומתאשפזות לעתים קרובות פעמים נוספות לאחר שחרורן.
מובן שמחלות אלו הן תופעות נפשיות קיצוניות למדי, ולמזלנו אינן מנת חלקה של כל אישה הסובלת מחוסר שלמות עם הופעתה החיצונית.

מה אנו, כנשים, יכולות לעשות על מנת לרוות, סוף סוף, קצת נחת מגופנו? אימוץ אורח חיים בריא לגוף ולנפש גם יחד, הוא המתנה הגדולה ביותר שנוכל להעניק לעצמנו. מה פירוש הדבר? וויתור על הכנסת רעלים לגוף כמו חטיפים ומזון מהיר לטובת מזון בריא וטעים שעושה טוב לגוף ולנפש. זהו
צעד ראשון מצוין. גם פעילות ספורטיבית היא דרך נפלאה להרגיש בנוח עם גופנו. מלבד זאת, אין כל רע מלהתפנק מדי פעם במסאז' טוב או טיפול ספא מפנק. אחרי הכל - באמת שמגיע לנו.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / גוף ונפש / טיפול הירגעות בגיל הבגרות. !