יום ראשון, 1 באוגוסט 2021

לעולם לא מאוחר מדי לרזות

מאת: מערכת מנטול
אל תגידו נואש! גם בגיל מבוגר ישנן דרכים פשוטות ויעילות להרזיה ולכניסה לכושר, וזכרו: לעולם לא מאוחר מדי לרזות!
ככל שאנו מתבגרים, הופכת השגרה הספורטיבית לקשה יותר עבורנו. אנשים מבוגרים חשים לרוב שזה מאוחר מדי עבורם, ושכבר אין שום סיכוי שהם ירזו. אך מחקרים בתחום וניסיונם של מבוגרים רבים מוכיחים שסברה זו אינה נכונה. אין שום בעיה לרזות גם בגילאים מבוגרים, ואף ניתן לשמור על רמת כושר ובריאות גבוהה בתנאי שנוקטים בזהירות הנדרשת.

שחייה היא אחד מתחומי הספורט הבריאים ביותר. הסכנה של תחומי ספורט רבים הוא החשש מפגיעות מכות, שחיקת שרירים ונפילות. אחד היתרונות הבולטים של שחייה הוא בכך שלמרות שכמעט כל השרירים מופעלים בפעילות זו, הסכנות הינן מועטות. הסכנה לפגיעות בשרירים כתוצאה ממכות, נפילות ושחיקת שרירים וסחוס היא נמוכה.

על מנת להפיק את המרב משחייה אנו ממליצים להיעזר במאמן שחייה, לפחות בתחילת הדרך, כדי ללמוד את צורת השחייה היעילה והבריאה לכם. שחייה הינה פעילות שורפת קלוריות ומפעילת
שרירים. והשילוב של שחייה עם אורח חיים בריא תוביל להרזיה, גם בגילאים מבוגרים.
שחייה, אורח חיים בריא
גם רכיבה על אופניים משלבת כמה יתרונות: ניתן לרכב על אופניים בחברה או בזוג, לראות במהלך הרכיבה נופים משתנים, ולהרגיש קצת זריקת אדרנלין (גם למבוגרים מותר!). יחד עם זאת, רכיבה על אופניים תורמת רבות לכושר הגופני, היא בריאה מאד והיא מרזה. רכיבה על אופניים מומלצת
לכל הגילאים, ובגילאים המבוגרים היא מומלצת במיוחד. כשתכירו את התחום, תגלו שיש פעילות ספורטיבית שיכולה לשלב הנאה עם כניסה לכושר והרזייה.

ריצה נתפסת בעיני רבים כתחום מסוכן לגיל מבוגר - הסכנה של שחיקת שרירים או נפילה מרתיעה מבוגרים רבים מלרוץ. אך אלו הן סכנות שניתן להימנע מהן. ביצוע מתיחות לפני כל ריצה ואחריה, ריצה על משטח רך יחסית (שביל עפר לדוגמא) וריצה בקצב איטי יחסית - כל אלו יהפכו את הריצה לפעילות פרודקטיבית, בטוחה ונעימה מאוד עבור מבוגרים.

אל תגידו נואש! גם בגיל מבוגר ישנן דרכים פשוטות ויעילות להרזיה ולכניסה לכושר, וכל שעליכם לעשות הוא לבחור את הפעילות הגופנית המתאימה לכם. וזכרו: לעולם לא מאוחר מדי לרזות! 
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / כושר גופני / לעולם לא מאוחר מדי לרזות. !