יום ראשון, 19 בספטמבר 2021

מתוק לו, מתוק לו

מאת: מערכת מנטול
ירידה במשקל, פעילות גופנית ותזונה נכונה (כן, זה אומר שהשוקולד והקולה יוצאים מהתפריט...) יכולים לחולל פלאים ולשפר את מצב חולה הסוכרת.
לרבים אולי יהיה קשה לקבל זאת, אך ככל שאנו מתבגרים כך הגוף שלנו נחשף יותר ויותר למחלות ולבעיות בריאותיות שונות, שלעיתים קרובות משקפות את אורח החיים שלנו - כמו תזונה לקויה למשל. הדבר מתבטא, לעיתים קרובות, בשורה של איסורים שמוטלים עלינו ברגע שצצה חריגה קלה כלשהיא בתוצאות בדיקות הדם האחרונות: לפתע אסור לאכול דברים מטוגנים, יש להפחית בכמות המלח, הסוכר כבר לא בריא, בשר אדום זה מזיק וביצת עין עלולה לאשפז אותנו. ומה עם מרגרינה וחמאה? לשכוח מזה מהר! בקיצור, כל מה שטעים - הופך להיות אסור!

אחת המחלות הנפוצות שקשורות בין השאר לתזונה, לעלייה בגיל ולאורח החיים הכללי, היא מחלת הסוכרת. אצל חולי סוכרת, האיסורים הללו הופכים להיות משמעותיים ביותר, ולעיתים אף מדובר בעניין של חיים ומוות. נהוג לייחס את הופעת הסוכרת אצל מבוגרים מעל גיל 40 בדרך כלל להשמנה ולמשקל יתר - אם כי הדבר קשור גם לסיבות תורשתיות. בגדול, ככל שהגיל והמשקל עולים, כך עולה גם הסיכון לחלות בסוכרת.
סוכר,סכרת, מתוקים
אז מהי בעצם סוכרת ?
סוכרת היא למעשה אי סבילות לסוכר, הקשורה לבעיות בייצור או בקליטת אינסולין. אינסולין הוא הורמון חשוב מאוד לגוף שכן הוא זה שמאפשר לו להשתמש בגלוקוז בדם לצורך יצירת אנרגיה. כאשר נוצרת בעיה בייצור האינסולין, או כאשר הגוף אינו מצליח לנצל אותו כראוי, הדבר גורם לעליית רמות הגלוקוז - ולסוכרת. ישנם מספר סוגי סוכרת עיקריים, והסוג הנפוץ בקרב מבוגרים נקרא סוכרת מסוג 2, שנגרמת כאשר הגוף לא מגיב כראוי לאינסולין המופרש, ולא מצליח לנצלו.

מאחר והבעיה לא נעוצה ברמת האינסולין עצמה, אין טעם בהחדרת אינסולין לגוף ולפיכך טיפול יעיל בסוכרת מבוגרים כולל בדרך כלל תרופות וכדורים. אך מחקרים רבים שנערכו בנושא הוכיחו כי גם שינוי קל באורח החיים, כמו ירידה במשקל, פעילות גופנית ותזונה נכונה (כן, זה אומר שהשוקולד והקולה יוצאים מהתפריט...) יכולים לחולל פלאים ולשפר את מצב החולה. לחולים בסוכרת מסוג 2, בעיקר בשלב הראשון, מומלץ להתחיל לעשות קצת כושר - אפילו קצת! ולאכול אוכל עשיר בסיבים תזונתיים ונטול סוכר. כמובן שיש להיוועץ עם רופא בעניין.
למי שנרתע מתרופות, גם לרפואה האלטרנטיבית והטבעית יש פתרונות לנושא: קורס לחולי סוכרת, למשל, מלמד את המטופלים כיצד לאמץ אורח חיים בריא ונכון שימנע סיבוכים במחלה, מספק ידע רב בנוגע לתזונה וטכניקות טיפול יעילות, ואף מעניק טיפולים מיוחדים המיועדים להפחתת המשקל ורמת הסוכר בגוף.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / בריאות / מתוק לו, מתוק לו. !