יום ראשון, 1 באוגוסט 2021

לבשל רזה זה להיות רזה?

מאת: מערכת מנטול
אם אתם עומדים בפתחה של הדיאטה המי יודע כמה שלכם, עצרו רגע! לפני שאתם מתחילים להרעיב את עצמכם ללא היכר ולחשב קלוריות שנכנסות לכם לפה
דיאטות נתפסות כסבל לא פשוט. הן מייסרות אותנו, גורמות לנו לרעוב, ולהרגיש חלשים, לאכול מאכלים לא באמת טעימים, אבל הסבל הגדול ביותר שכרוך בהן הוא הסבל הפסיכולוגי - אנחנו יודעים שהדיאטות לא באמת יעבדו, אנחנו יודעים שרגע לפני הסוף אנחנו נישבר, ואנחנו מחכים לרגע הזה באימה וחוששים מאוד לקראתו. דיאטות הן סיטואציה לא קלה מבחינה נפשית, הן מאלצות אותנו להיות עסוקים באופן אובססיבי בספירת קלוריות, בשימת לב למה שאנחנו אוכלים, אבל בעיקר - בלהרגיש שאנחנו שמנים ולשנוא את עצמנו על זה.

אז אם אתם עומדים בפתחה של הדיאטה המי יודע כמה שלכם, עצרו רגע! לפני שאתם מתחילים להרעיב את עצמכם ללא היכר ולחשב קלוריות שנכנסות לכם לפה, חשוב שתדעו שיש גם דרך אחרת כזו שבמקום להתרכז באובססיביות בפן השלילי (אני שמן!), פונה למקום אחר, מקום אופטימי, בריא וחיובי יותר. לבשל רזה, להקפיד לעשות ספורט, ולא להתבייש לבקש את עצותיהם של מדריכי ספורט מקצועים. הטיפים הללו אמנם נשמעים פשוטים מידי, לא רלוונטים, ומעייפים נורא, אבל הם עובדים.
דיאטה, הרזיה, קלוריות
מה אסור לי לאכול?
בישול בריא, בשילוב עם פעילות גופנית (ספורט לדוגמה) הן המתכון המוכח היחיד להצלחה בהרזיה. לא חשוב כמה תמשיכו להרעיב את עצמכם - אם תמשיכו לעשות זאת בצורה לא מבוקרת, בצורה שמדגישה את ה-"מה אסור לי לאכול" במקום את ה-"מה בריא לי לאכול", מצבכם לא ישתפר. הסוד הוא בארוחות מסודרות, ופגישה עם מדריך ספורט מקצועי, שילווה אתכם וייעץ לכם על הפעילויות המומלצות לכם, הן ורק הן הערובה המובטחת להרזיה.

אחת הבעיות הכאובות בגינן נכשלת הדיאטה היא בהתאמת המזון לגוף האדם. כל אחד מאיתנו בנוי בצורה אחרת ומאפייני גופו מגיבים אחרת במגע עם מזון. הפחמימות, השומנים והסוכר שאנו אוכלים משפיע אחרת לגמרי על כל גוף. לכן חשוב לערוך ניסוי ותהיה קצרים עוד בטרם נכנסים לתהליך דיאטה. התהליך הוא פשוט. הקציבו לעצמכם חודש בו תשמרו על שגרת מזון רגילה אך הורידו אב מזון אחד (התחילו מפחמימות), בידקו האם ישנה ירידה במשקל בתום התקופה. המשיכו לקבוצה השנייה ובידקו את התוצאות.
בסוף המבדק, הכינו לעצמכם טבלת רווח והפסד בה תציינו לעצמכם את המסקנות אליהן הגעתם. מכאן ואילך אתם ברשות עצמכם, הרי הרכבתם לגמרי לבד דיאטה משלכם...

שילוב כזה, של תזונה רזה, בריאה ומסודרת, לצד כושר גופני סדיר - הוא המתכון הבטוח היחידי להצלחה בהרזיה.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / תזונה ודיאטה / לבשל רזה זה להיות רזה?. !