יום שישי, 30 ביולי 2021

טיפול בגלי הלם

מאת: שגב פרימן LA.c, מרפאת אלטרנטיבה
טיפול בגלי הלם – יש פיתרון לכאבים כרוניים עקשניים. מה זה? איך זה עובד? מהם אחוזי ההצלחה? האם ישנם תופעות לוואי? ולאלו בעיות מתאים טיפול זה?
אנשים רבים, הסובלים מבעיות כאב כרוניות או בעיות הפוגעות בטווח התנועה של המפרקים, פונים היום לקבלת טיפול בגלי הלם . ריפוי בגלי הלם הוא גישה לא פולשנית, שהוגדרה על ידי חברות הביטוח בישראל כטיפול דוחה ניתוח, לטיפול בבעיות כאב עקשניות שלא זוכות להקלה על ידי טיפולים שמרניים, ביניהם פיזיותרפיה וטיפולים אנטי דלקתיים.

מה זה גלי הלם?
טכנולוגיית גלי הלם התפתחה על בסיס המיכשור המתקדם לריסוק אבני כליה. העובדה כי גלי הלם מתאימים לריפוי בעיות אורטופדיות ובעיות כאב התגלתה במקרה, כאשר מדענים גרמניים ערכו ניסויים על מנת לבדוק אילו גלים אקוסטיים בטוחים מספיק כדי לרסק אבנים בכלייה מבלי לפגוע ברקמות העדינות יותר בגוף האדם. המדענים גילו כי רקמות סמוכות למוקדי הטיפול בכלייה, החלימו בצורה מהירה עקב הטיפול באבני הכלייה.

כיצד זה עובד?
ההסבר העיקרי ליעילותם של גלי ההלם הוא יצירתם של כלי דם חדשים והרחבתם של כלי דם חדשים, דבר המעודד ריפוי של רקמות בגוף. גלי הלם מרעידים את האיזור המטופל ומפוררים הסתיידויות - פעולה זו היא דרמטית בריפוי בעיות כגון דורבן בעקב והסתיידות בכתף.

הטיפול נעשה על ידי מכשיר האורטוספק, המחולל סדרת גלים אקוסטיים, גלים-אלקטרומגנטיים וגלי אור בתדירות פעימות עצומה, כ-2000 פעימות לשנייה. הגלים, המכוונים בדיוק רב לעבר איזור הבעייה, מטיילים על פני העור בדרכם לעבר האיזור הפגוע. הפרוצדורה הטיפולית היא פשוטה במיוחד, בטוחה ומתבצעת לפרק זמן שאינו עולה על 30 דקות.

האם ההחלמה היא מיידית?
ההחלמה היא הדרגתית, כאשר קצב ההחלמה ושיעור ההצלחה הם סובייקטיביים ותלויים במצבו הרפואי של המטופל, בחומרת הבעייה ממנה הוא סובל ובפרמטרים נוספים כגון חוזק מערכת החיסון שלו, התמדתו בטיפול ובמידת הדיוק שבו כוונו גלי הלם אל האיזור הפוגע. לכן נדרשת מומחיות בהפעלת המיכשור המתקדם ואבחנה נכונה ומדוייקת על ידי אנשי מקצוע בעלי נסיון באבחון בעיות אורטופדיות ובעיות כאב. ברוב המקרים נדרש מספר מועט של טיפולים על מנת להקל באופן משמעותי על הבעייה.

מהם אחוזי ההצלחה בטיפולי גלי הלם?
מבחינה סטטיסטית, למעלה מ - 90 מהמטופלים המתנסים בגישה הטיפולית הייחודית של גלי הלם מדווחים על הקלה בכאב הכרוני ממנו סבלו. בחולים הסובלים מדורבן בכף הרגל ו/או המצב הנקרא plantar fasciitis, שיעורי ההצלחה המדווחים הם אף גבוהים יותר. לעיתים מושגת הקלה רבה אפילו לאחר טיפול אחד (!) בלבד - מה שמדרבן אנשים רבים לפנות לקבלת טיפולי גלי הלם.

האם יש תופעות לוואי בטיפולי גלי הלם?
לעיתים רחוקות יכולה להיות ריאקציה (תגובה) המערבת תחושת אי נוחות או כאבים לאחר הטיפול, אך זוהי תופעה זמנית, שלאחריה תגיע הקלה. הטיפול אינו פולשני, נעשה בחלק החיצוני של העור ולכן אינו טומן בחובו את הסיכונים הרבים המתלווים לניתוחים ופרוצדורות פולשניות אחרות.

לאילו בעיות מתאים טיפול גלי הלם?
  • דורבן בכף הרגל
  • plantar fasciitis - בעייה עקשנית שהכאבים המאפיינים אותה מזכירים את כאבי דורבן העקב
  • דלקת בגיד אכילס
  • כתף קפואה והסתיידויות בכתף
  • בעיות ברכיים שונות כגון דלקת של גיד הפטלה
  • מרפק טניס (טניס אלבו ) - בעייה עקשנית מאוד. מאחר ושיעור ההצלחה בטיפולי גלי הלם הוא גבוה מאוד, גלי הלם הוגדרו כטיפול דוחה ניתוח עבור בעייה זו ועבור בעיות טורדניות אחרות.
  • כאבי גב מסויימים
  • טריגר פינגר - בעייה בגידי אצבעות הידיים המתאפיינת בדרך כלל על ידי קיצור של גיד האצבע, מה שגורם לכאב עז ולמגבלה בטווח התנועה של מפרק האצבע.
מרפאת אלטרנטיבה צברה נסיון עשיר בשנים האחרונות בטיפולי גלי הלם, לאחר שבמרפאה טופלו אלפי מטופלים עם בעיות כאב שונות. הנכם מוזמנים לקבלת יעוץ מקצועי במספר: 03-5054594. פרטים נוספים על הטיפול ניתן לקבל באתר המרפאה.
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום טיפול בגלי הלם (מאמר מספר 200)
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / בריאות / טיפול בגלי הלם. !