יום שלישי, 27 ביולי 2021

דיקור יפני

מאת: שגב פרימן LA.c, מרפאת אלטרנטיבה
דיקור יפני – הייחודיות והיתרונות של השיטה הכובשת את עולם הדיקור. וקצת על ההבדלים בין דיקור יפני לדיקור סיני.
דיקור יפני מתבסס על הרפואה הסינית המסורתית, אך התפתחו בו מספר שינויים. השינוי המהותי בין דיקור יפני ובין הדיקור הרגיל הוא באופן האבחון של החולה, כאשר בדיקור יפני האבחנה מתבססת יותר על מגע - מישוש של רפלקסים ברחבי הגוף המרמזים על חוסר איזון, ואילו שיטות דיקור אחרות מתבססות על הסתכלות - בדיקה של הלשון ובדיקת הדופק. לאחר שהמטפל איתר על ידי מישוש רפלקסים כואבים או רגישים, הוא יבחר בסט של נקודות דיקור שדיקורן אמור להעלים או להפחית באופן משמעותי את הכאב / הרגישות ברפלקסים שנמצאוח קודם לכן. בכך המטפל מקבל פידבק מיידי האם בגוף ומערכת העצבים קיבלו שדרים המחוללים תהליכי ריפוי בגוף.

דיקור יפני ייחודי בכך שהוא מדויק יותר, כיוון שמחטי דיקור יפני עדינות ודקות יותר והמטפל משתמש במוליך על מנת להחדיר את המחט. דיקור יפני הוא עדין יותר והמחט אינה ממש מוחדרת לעור, לכן המטופל אינו חש את אותה תחושה של עקצוץ, כפי שחשים בטיפולי דיקור אחרים. דיקור יפני מצליח להגיע לתוצאות הרצויות בטיפול עדין מאוד. אך אין לשכוח לרגע את העובדה כי דיקור יפני מתבסס על העקרונות של רפואה סינית מסורתית ונקודות הדיקור הנמצאות על רשת המרידיאנים הן כמעט זהות למעט שינויים קלים.

הדיקור היפני התפתח על בסיס העובדה שמרבית המטפלים היו עיוורים, לכן דיקור יפני מעניק חשיבות מיוחדת לתחושה של המטופל ברפלקסים הבעייתיים. המטפל מנסה לזהות את הרפלקסים הבעייתיים בגוף, משום שמתח פיזי או נפשי יוצר בגוף נקודות כואבות או רגישות המעידות על חוסר האיזון. ביכולתו של המטפל בדיקור יפני לחוש את אותם רפלקסים בקצות אצבעותיו. זו גם הסיבה לכך שמחטים יפנים מוחדרות באופן שטחי מאוד על העור וכמעט אינן מורגשות.

טכניקת הטיפול באמצעות דיקור יפני דורשת מיומנות גבוהה יותר של המטפל ודיוק רב יותר מאשר טיפול באמצעות דיקור סיני. דיקור יפני עושה שימוש במחטים דקות מאוד אשר שעוביין כ"חוט השערה". אך למרות דרך הטיפול העדינה, תוצאות הטיפול כמעט מיידיות והמטפל יכול לחוש בנקודת הרפלקס את התגובה לטיפול.

בדרך כלל הטיפול בדיקור יפני נמשך כשעה ומתחלק לשני חלקים - בעשרים הדקות הראשונות של הטיפול המטפל יאזן את זרימת האנרגיה הכללית בגוף, ללא קשר לבעייה שממנה סובל המטופל. רק לאחר מכן, בזמן הנותר לטיפול, המטפל יבחר נקודות דיקור נוספות על מנת לטפל בבעייה הספציפית שממנה סובל המטופל.
דיקור יפני נחשב לטיפול יעיל מאוד כיוון שתוצאות הטיפול יחסית מהירות. כיוון שמדובר בטיפול מאוד עדין הוא יכול להתאים לאנשים הרגישים לדיקור וגם לילדים או תינוקות. בטיפול באמצעות דיקור סיני המטפל יסובב את המחט ויכוון אותה עד אשר ירגיש שאנרגית הצ'י זורמת - המטופל יוכל לחוש זאת כמין תחושת עקצוץ סביב מקום הדיקור. דיקור יפני שונה בכך שהמחט אינה מוחדרת לעומק העור והכוונה היא שתעורר תגובה עצבית אשר תשודר למוח - לכן המחט מוחדרת רק כ-5 מ"מ ואילו בדיקור סיני המחט מודרת כ-1-5 ס"מ אל תוך העור. בדיקור יפני המטפל סומך על תחושותיו ועל בדיקת הרפלקסים ועל פי התחושות הללו הוא קובע האם השתחררה התקיעות של הצ'י.

הבדל נוסף הוא שימוש נרחב של דיקור יפני במוקסה על מנת לחמם את נקודות הדיקור. ידוע כי תקיעות אנרגטית יוצרת כיווץ ועל ידי החימום מסייעים לאנרגיה התקועה להשתחרר ובכך מחזקים את השפעת הדיקור.

דיקור יפני יכול לטפל במספר רב של תופעות וביניהן בעיות אורטופדיות, כאב המוקרן אל אזורים שונים בגוף, מחלת סכרת ולחץ דם גבוה. מומלץ לבחור מטפל אשר מתמחה בשתי שיטות הדיקור על מנת לקבוע איזו שיטת טיפול - דיקור יפני או דיקור סיני תתאים יותר כדי לפתור את הסימפטום ממנו אתם סובלים.

להרחבה אודות ההבדלים בין דיקור סיני ודיקור יפני בקרו בעמוד הזה
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום דיקור יפני
צוות מנטול - הפורטל לאיכות חיים, מקווים שנהנית מהמאמר אודות דיקור יפני. אנו נשמח להציע לך מגוון בתי עסקים שישפרו את איכות חייכם ויתנו לך ייעוץ בחינם בתחום דיקור יפני.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / גוף ונפש / דיקור יפני. !