יום ראשון, 17 באוקטובר 2021

טיפולי פוריות אלטרנטיביים

מאת: שגב פרימן LA.c, מרפאת אלטרנטיבה
בעיות פוריות הן בעיות רפואיות נפוצות ביותר בעולם כולו אשר פוגעות בסיכוייהם של אינספור זוגות להביא ילדים לעולם.
למרות פריצות הדרך שהושגו בעזרת טיפולי פוריות קונבנציונליים, קיימים מקרים רבים בהם הטיפול המערבי נכשל. פה מגיעה הבשורה של הטיפולים האלטרנטיביים השונים, הנקראים גם בשם: טיפולי פוריות אלטרנטיביים.

טיפולי פוריות אלטרנטיביים מבוססים על שיטות הנהוגות ברפואה המשלימה, המכונה בפי רבים גם בשם "רפואה אלטרנטיבית". במאמר זה נסקור את העיקריים שבהם ומה הערך המוסף שלהם בפתרון בעיות פוריות.

טיפולי פוריות אלטרנטיביים עיקריים
השיטות העיקריות המיושמות כטיפולי פוריות אלטרנטיביים הן דיקור סיני, שימוש בצמחי מרפא סיניים, רפלקסולוגיה, נטורופתיה והיפנוזה.

במקרה של דיקור סיני, הטיפול עצמו גורם להשתחררותם של חומרים טבעיים שונים בגוף, ועל ידי כך להפחתת רמת המתח בגוף ושיפור אפשרי של האיזון ההורמונאלי. כמו כן, מסייע הדיקור הסיני בהרגעת מערכת העצבים הסימפטטית ובהסדרת זרימת הדם בגוף. כל אלו עשויים בהחלט לסייע במקרה של בעיות פוריות ולהגדיל את הסיכויים להפריה.

טיפול אלטרנטיבי נוסף המשמש כטיפול פוריות הוא שימוש בצמחי מרפא שונים, אשר סגולותיהם השונות והמופלאות ידועות לאדם כבר אלפי שנים. גם כאן מדובר בתהליכים כימיים שונים אשר מביאים להשפעות חיוביות על הגוף בכמה וכמה מישורים, השפעות אשר יכולות בהחלט לסייע להפריה ולכניסה להיריון. הסינים השתמשו בצמחי מרפא על מנת לשפר את זרימת הדם בבטן התחתונה, לחזק את אנרגיית הכליות, האחראית על איכות הביצית והזרע, ועל מנת לאזן את המערכת ההורמונלית.

רפלקסולוגיה מטפלת באמצעות לחיצות ממוקדות באיזורים שונים בכף הרגל. על כף הרגל פרוסה מפה (השתקפות) של כלל איברי הגוף ושל מערכות הגוף השונות. כך, למשל, מערכת הרבייה משתקפת בקרבת הקרסול. גירוי של איזורים אלו מאזן את המערכות שתפקודן הלקוי משפיע לרעה על סיכויי הכניסה להריון.

היפנוזה מסוגלת לטפל בבעיות מנטליות - רגשיות הנמצאות בתת המודע, העלולות להוות חסם פסיכולוגי ולמנוע מהאישה להיקלט. בזמן הטיפול המהפנט מנסה להביא את המטופלת למצב בו היא מתנקה מטראומות נפשיות - רגשיות. הגישה הטיפולית הזו מתבססת על ההנחה שלב האישה והמערכת הרגשית שלה צריכים להיות מאוזנים על מנת להכיל את תהליך ההריון.

לגבי השפעותיהם של טיפולי פוריות שונים חשוב להבין כי גוף האדם הוא מכונה מורכבת ומסובכת מאין כמוה, מה שמונע מאיתנו מלנתח ולהבין באופן מוחלט ומדויק לחלוטין את כל ההשפעות השונות של חומרים וטיפולים כאלו ואחרים. עם זאת, במקרה של שימוש בצמחי מרפא סיניים, דיקור סיני, רפלקסולוגיה וכד', ברור לחלוטין כי לטיפולים אלו יכולה להיות רק השפעה חיובית על הפריון, הן בעקבות ניסיון ומחקר בתחום במשך אלפי שנים, והן מפני שכלל הטיפולים האלטרנטיביים הם משלימים מטבעם, כלומר - אינם שוללים או מפריעים לטיפולים הקונבנציונאליים.

טיפולי פוריות אלטרנטיביים - משלימים לטיפולים הקונבנציונאליים
אחת הנקודות החשובות ביותר שיש להבין בנוגע לטיפולי פוריות אלטרנטיביים היא כי בדומה לכלל הטיפולים האלטרנטיביים, מדובר בטיפולים משלימים, ולא תחליפים, לטיפולי הרפואה הקונבנציונאלית. דיקור סיני, רפלקסולוגיה, צמחי מרפא ושאר הטיפולים הקונבנציונאליים אינם עושים שימוש בחומרים כימיים מלאכותיים ואינם מבצעים חדירה כירורגית לגוף. לכן, ניתן להיות בטוחים כי טיפולים אלו אינם מפריעים להתקדמותם של הטיפולים הקונבנציונאליים שעובר אותו מטופל. מכאן מקור השם "רפואה משלימה" - רפואה אלטרנטיבית בכלל וטיפולי פוריות אלטרנטיביים בפרט הם טיפולים משלימים שניתן להוסיף ללא כל חשש לטיפולים הקונבנציונאליים, ולדעת שבמקרה הגרוע ביותר הם פשוט לא יעזרו ולא יפריעו, אך במקרה הטוב הם יעזרו לשפר את המצב, או במקרה שלנו - יעזרו להיכנס להריון.

בגלל האופי ה"משלים" והבלתי מזיק שלהם, טיפולי פוריות אלטרנטיביים הפכו פופולאריים מאוד בשנים האחרונות בישראל ובעולם כולו. נשים וגברים רבים הסובלים מבעיות פוריות הגיעו למסקנה המתבקשת כי פשוט "אין מה להפסיד", ויש הרבה מה להרוויח מטיפולי פוריות אלטרנטיביים.
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום טיפולי פוריות אלטרנטיביים
צוות מנטול - הפורטל לאיכות חיים, מקווים שנהנית מהמאמר אודות טיפולי פוריות אלטרנטיביים. אנו נשמח להציע לך מגוון בתי עסקים שישפרו את איכות חייכם ויתנו לך ייעוץ בחינם בתחום טיפולי פוריות.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / גוף ונפש / טיפולי פוריות אלטרנטיביים. !