כתבות עסקים
חיפוש חופשי
מנטול - פורטל איכות חיים
להרשמה בחינם לאינדקס ערוצים נוספים:  |  הסרת שיער  |  רפואת שיניים  |  הסרת משקפיים  |  קורסים  |  פורומים
חיפוש במנטול
איכות חיים    לימודים    לימודי תרפיה באומנות
בחר קטגוריה מבוקשת
בחר תחום מבוקש
בחר איזור
!תנו לנו לעזור לכם
מומלצים
בדיקת שיער
הלגה מרכזים קוסמטיים רפואיים
הסרת משקפיים בלייזר
יועצת לימודים

לימודי תרפיה באומנות

מאת: מערכת מנטול
Share:
תרפיה באומנות היא תחום טיפולי חדש ומרגש, המאפשר הגעה אל צפונות הנפש תוך שימוש בכלים להבעת תכנים בצורה מחדשת ויצירתית.

מטרתם של לימודי תרפיה באומנות היא להכשיר מטפלים בתחום זה, המסוגלים ליצור דרך חדשה אל נפשם של מטופלים, ולאפשר להם דרכי ביטוי חדשות שטרם התנסו בהם, דרכי ביטוי בעל משמעות ובעלי יכולת אמיתית לחולל שינוי. על מנת להשיג את ההישגים המשמעותיים אליהם מצליחה להגיע תרפיה באומנות נדרש המטפל לסיים לימודי תרפיה באומנות בה ילמד אודות פיתוח תקשורת לא מילולית כי אם יצירתית ומחדשת.

לימודי תרפיה באומנות - פרטים נוספים אודות שיטת הטיפול

לימודי תרפיה באומנות מכשירים מטפלים המתאימים לטפל בילדים ובמבוגרים במגוון מסגרות טיפוליות שונות. באמצעות לימודי תרפיה באומנות מוסמכים מטפלים המוכשרים לטפל במגוון בעיות :
  1. בעיות רגשיות הגורמים לאנשים לחפש עזרה מקצועית.
  2. הפרעות קשב וריכוז, קשיים רגשיים אצל ילדים, קשיים התפתחותיים.
  3. הפרעות נפשיות ומחלות הקשורות בבריאות הנפש.
  4. הפרעות אכילה, כפייתיות ונוקשות.
  5. הפרעות בדיבור, גמגום, מוטיזם (אילמות מבחירה), ביישנות.
תפקידו של בוגר לימודי תרפיה באומנות הוא ללוות את מטופליו בתהליך היצירה, לאפשר להם את הכלים הנדרשים להם להבנה עצמית, ולאפשר להם להכיל את הקשיים שלהם ולמצוא להם מזור. בזכות התרפיה באומנות מצליחים המטופלים להיראות, לחוש משמעותיים, לדעת כי שמים אליהם לב - אלה רק חלק קטן מהכלים בהם מצוידים הסטודנטים במהלך לימודי תרפיה באומנות, והמשמשים אותם בעת עבודתם המעשית.

מעוניינים ללמוד לימודי תרפיה באומנות? להלן תנאי הקבלה

תנאי הקבלה של מוסדות הלימוד בהם אפשר לבצע לימודי תרפיה באומנות משתנים כמובן, אולם באופן כללי ניתן לומר כי לימודי תרפיה באומנות מיועדים לבעלי רקע טיפולי או אומנותי, שסיימו לימודים באחד מתחומים אלה. אל לימודי תרפיה באומנות מגיעים בעלי תואר ראשון בעבודה סוציאלית, קרימינולוגיה, פסיכולוגיה, חינוך מיוחד, מדעי ההתנהגות, חינוך ועוד. מי שאינם מגיעים אל לימודי תרפיה באומנות כשהם בעלי רקע טיפולי יצטרכו לעבוד לימודי השלמה בדמות קורסי יסוד בפסיכולוגיה. במרבית המקרים, נדרשים הסטודנטים של לימודי תרפיה באומנות לעבור גם סדנאות אומנות טרם תחילת הלימודים וכן לעבור ראיון אישי וסדנה קבוצתית.

מה כוללים לימודי תרפיה באומנות ?

לימודי תרפיה באומנות מפגישים את הסטודנטים עם נושאי לימוד תיאורטיים בתחום הפסיכולוגיה והאומנות, כמו גם לימודים מעשיים ופרקטיקה. במהלך לימודי תרפיה באומנות זוכים הסטודנטים לחוות חונכות גם של סטודנטים לאומנות, המחזקים אצלם את היכולות המעשיות של תחום האומנות עצמו, בנוסף על הידע הטיפולי הנרכש. בין הקורסים הנלמדים במסגרת לימודי תרפיה באומנות ניתן למצוא קורסים במיומנויות בין אישיות, רכישת כלים אבחוניים למטפל, שימוש באומנות כאמצעי לפתרון קונפליקטים, לפתרון קשיים התפתחותיים ועוד. בנוסף, כוללים לימודי תרפיה באומנות גם הרכשת כלים להתמודדות עם אבדן ושכול, אבל, חרדה וטראומה כמו גם שיפור היכולת העצמית, שיפור הביטחון העצמי והקניית תחושת מסוגלות. בנוסף לאלה כוללים לימודי תרפיה באומנות גם לימודי פסיכותרפיה ולימודי פסיכולוגיה התפתחותית על מגוון היבטיה.
הצד הפרקטי במסגרת לימודי תרפיה באומנות מבוצע בדרך כלל במוסדות חינוך ובריאות, בבתי ספר של החינוך המיוחד או של החינוך הרגיל, בגני ילדים, בבתי חולים, במרכזי סיוע לנפגעי אלימות או נפגעי תקיפה מינית ועוד.

תחומים משיקים אל לימודי תרפיה באומנות<>

אם אתם מתעניינים בנושא לימודי תרפיה באומנות , תוכלו לבדוק גם אפשרויות לימודים נוספות דוגמת לימודי פסיכודרמה ודרמה תרפיה, לימודי ביבליותרפיה, לימודי פסיכותרפיה ואחרים. תחומים אלה הם תחומים משיקים אל לימודי תרפיה באומנות המעניקים לבוגריהם כלים נוספים לאבחון וטיפול.
אחרי הכל,מדובר בקריירה שלכם ובלא מעט זמן וכסף .
רוצים לדעת עוד ? רוצים שמוסדות הלימוד יצרו עמכם קשר ?
אנחנו הכתובת ! השאירו לנו פרטים .

מלא/י את הפרטים וקבל/י מידע חינם אודות לימודי תרפיה באומנות
.מתלבטים? בואו וחיסכו בזמן יקר! מלאו פרטיכם והמומחים בתחום ייצרו איתכם קשר בהקדם
:טלפון :email :שם מלא
:איזור :גיל
:מין
:הערות
תגיות נוספות
לימודים | קורסים | פסיכומטרי | לימודי פסיכותרפיה
הירשמו חינם לניוזלטר של מנטול ותהנו ממאמרים והטבות שישפרו לכם את איכות החיים
הירשם/י
אני מאשר קבלת ניוזלטר שבועי למייל שלי מאתר מנטול - הפורטל לאיכות חיים
...התגובות בטעינה
צור קשר    הצטרפות לאינדקס    פרסם אצלנו    אודות מנטול    שלח לחבר    מפת אתר    תנאי שימוש    מדיניות מנטול    כניסה לשותפים