יום שישי, 25 ביוני 2021

הכל אודות פילאטיס מכשירים

מאת: מערכת מנטול
פילאטיס היא שיטה לשיפור איכות החיים שתורמת ליציבה בריאה יותר של הגוף, מסייעת בשיקום פציעות, הקלות בכאבים, שחרור מתחים ועוד.

פילאטיס היא שיטת תרגול בקבוצות קטנות המסייעת לעיצוב וחיזוק הגוף. השיטה עובדת על הארכתם וחיזוקם של שרירי הגוף החיצוניים והפנימיים על ידי תרגול של סדרות תנועות מדויקות על מזרונים ומכשירים ייחודיים לשיטה. מעבר לתרגילי עיצוב הגוף, חיטוב וחיזוק הגוף, הפילאטיס היא שיטה לשיפור איכות החיים שתורמת ליציבה בריאה יותר של הגוף, מסייעת בשיקום פציעות, הקלות בכאבים, שחרור מתחים ועוד.

ההיסטוריה של הפילאטיס
את שיטת הפילאטיס המציא ג'וזף הוברטוס פילאטיס. פילאטיס נולד בגרמניה, הוא היה ילד חולני מאוד ועוד בצעירותו החליט ללמוד כיצד לחזק את גופו בשיטה טבעית. הוא התמחה במגוון תחומים כמו סקי, צלילה, אגרוף, וכן כמה אומנויות לחימה, ומהם פיתח שיטה ייחודית לו. בזמן מלחמת העולם הראשונה כשהיה אח במחנה מעצר באנגליה, גיבש פילאטיס את השיטה בגרסתה הראשונית. פילאטיס קשר קפיצים למיטות החולים והנחה אותם לנוע בתנועות שיסייעו להחלמתם. כשהיגר לארצות הברית בשנת 1926 פתח פילאטיס את הסטודיו הראשון שלו במנהטן ובהמשך פיתח ושכלל את השיטה שכוללת היום כ-500 תרגילים המשלבים תנועות מדויקות ונשימה מודעת, המבוצעים בעזרת מכשירים ייחודיים.  

עקרונות פילאטיס מכשירים
עקרונות שיטת הפילאטיס הם: נשימה, ריכוז, רצף, שליטה, איזון, מיקוד, זרימה, דיוק, יציבה נכונה ודגש על מרכז הגוף. העיקרון המרכזי ביותר הוא הנשימה. הנשימה היא כלי שמסייע להגדלת יכולת קיבול הריאות, הארכת השרירים וחיזוקם. כל העקרונות באים לידי ביטוי בתרגילים ויחד יוצרים מערך תרגול מאוזן ואפקטיבי.

מכשירי הפילאטיס
עם השנים שיכלל ופיתח פילאטיס מכשירים מיוחדים לתרגול הגוף. כיום, במקומות המובחרים ללימוד פילאטיס, מתרגלים את השיטה עם מכשירים על פי השרטוטים המקוריים של פילאטיס עצמו. בין המכשירים שהעניק פילאטיס לעולם ניתן למצוא את ה"רפורמר", שהיא מעין מיטה שמחוברים אליה קפיצים, המאפשרת מגוון תרגילים רחב כגון תרגילים בעמידה, בישיבה ובשכיבה. ה"קדילק" הנראה כמו מיטת בית חולים ומחוברים אליו קפיצים המאפשרים תנוחות שונות ליצירת תנועות שלא נפוצות בחיים הרגילים. מכשיר נוסף שפילאטיס פיתח הוא ה"לאדר בארל" שנראה כמו חצי עיגול וסולם קטן לידו. מכשיר זה מאפשר תרגילים היוצרים תנועה נכונה של עמוד השדרה.

למי מיועד פילאטיס מכשירים?
שיטת פילאטיס מיועדת לקהל יעד רחב - זהו אחד מיתרונותיה הגדולים. השיטה מתאימה לכולם: לאנשים אחרי פציעות, למי שסובל מכאבי גב וצוואר, לאנשים מבוגרים, לנשים בהריון ואחרי לידה. הפילאטיס מותאם ונגיש לכל אותם גברים ונשים באשר הם, המעוניינים לשפר את חייהם, להרגיש בריאים וגמישים יותר, רוצים לחזק את גופם וליצור חיבור טוב יותר בין הגוף והנפש.

לסיכום
פילאטיס מכשירים עוזרת לאנשים רבים עם מגוון צרכים. השיטה טובה גם כמשחררת ומפיגת מתחים ולכן טובה גם  לאנשים בעלי סדר יום עמוס ומתוח. הפילאטיס יעילה גם לאלו המעוניינים לשפר את רמת החיים הנכחית שלהם ולשלב בה איזון לגוף ולנפש. שיעור פילאטיס לקראת מבחן או תרגול פסיכומטרי יכול לעשות פלאים לריכוז ולרוגע שלכם. הפילאטיס נחשב כיום כשיטת טיפול אלטרנטיבית אך אולי בעתיד הוא יופיע כחלק מהקורסים של לימודי סיעוד ואחיות, ואף בלימודי רפואה.

מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום פילאטיס
צוות מנטול - הפורטל לאיכות חיים, מקווים שנהנית מהמאמר אודות הכל אודות פילאטיס מכשירים. אנו נשמח להציע לך מגוון בתי עסקים שישפרו את איכות חייכם ויתנו לך ייעוץ בחינם בתחום פילאטיס מכשירים.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / כושר גופני / הכל אודות פילאטיס מכשירים. !