יום שישי, 25 ביוני 2021

כשהמחלות תוקפות קחו ויטמינים...

מאת: מערכת מנטול
אכילה נכונה ומאוזנת והימנעות מהרגלי שתייה ועישון - כל אלה מהווים את המפתח לחיים בריאים וארוכים יותר.
כיום ידועה החשיבות הרבה של קיום אורח חיים בריא להתגוננות מפני מחלות ומניעתן. עיסוק בספורט, אכילה נכונה ומאוזנת והימנעות מהרגלי שתייה ועישון - כל אלה מהווים את המפתח לחיים בריאים וארוכים יותר. לצערנו הרב, רבים חשים מאוימים, באופן טבעי, מעריכת שינויים דראסטיים בהרגלי המחייה שלהם.

רובנו לא ישנים מספיק, לא אוכלים נכון ובוודאי שלא שומרים מספיק טוב על גופנו. במצב כזה, בו הגוף נתון תחת לחצים פיזיים ונפשיים גם יחד (לחץ בעבודה, ריצות וימים ארוכים ללא תזונה מספיקה או נכונה), אנו חשופים ופגיעים הרבה יותר לשלל מחלות, החל מוירוסים המסתובבים באוויר שסביבנו ועד למחלות קשות הרבה יותר: מחלות כמו סרטן ומחלות לב, יכולות, בחלק גדול מהמקרים להימנע על ידי אורח חיים בריא.
ויטמינים ותוספי מזון
אולם מה עושים כשבכל זאת תוקפות אותנו המחלות?
קודם כל - ויטמינים. בדיקת דם תקופתית וביקור אצל רופא המשפחה יבהירו לכם האם גופכם סובל ממחסור בויטמינים. ויטמינים הם חומרים הכרחיים לבנייה וחיזוק כל מערכות הגוף. גופנו צורך אותם בכמויות קטנות, אך כמויות אלו הן קריטיות. מחסור של ויטמינים מתבטא בנטייה לחלות ובמערכת חיסונית מעורערת וחלשה. במקרה של חוסר משמעותי בויטמינים הניכר בבדיקת דם, ניתן אף להתייעץ עם הרופא לגבי תוספי תזונה.

עבור אלו המעדיפים את הרפואה הטבעית על פני הקונוונציונלית קיימות שיטות ריפוי טבעיות רבות. הרפואה הסינית מציעה טיפולים בצמחי מרפא, עיסויים או דיקור סיני.  גם תרופות הסבתא מככבות כאשר מדובר במניעתאו החלמה ממחלות, החל מעיסוי ערק על הבטן ועד ה"גוגל מוגל" המפורסם, תרופות הסבתא עדיין מוטלות בספק, אך עבור חלקינו הן עובדות באמת.

ישנו גם אלמנט החיסון של הגוף, כיום הרפואה יודעת לחזק את מערכת החיסון של גופנו ע"י הזרקת נגיפים מוחלשים אשר גורמים לנו לייצר נוגדנים למחלה. הבעיה בשיטה זו היא בהיערכות המוטציונית של הוירוסים המתחמקים באופן תדיר מהרכב הרמה החיסונית של הגוף. גם לנושא זה מצאה הרפואה המשלימה פתרון - איכלו שום והיפכו את הגוף לחסין ממזיקים (לפחות עד המחלה הבאה).
קיימות שיטות טבעיות נוספות, כאמור, לריפוי מחלות, אך הדרך הטובה ביותר לרפא מחלות היא כמובן למנוע אותן מראש..
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / גוף ונפש / כשהמחלות תוקפות קחו ויטמינים.... !