יום שישי, 30 ביולי 2021

הסרת משקפיים

מאת: מערכת מנטול
הסרת משקפיים יכולה להתבצע בשיטות חודרניות או ללא טיפול כירורגי אלא באמצעות אימון של העין והמוח לראות יותר טוב.

מה כולם רוצים מהקרנית?

לאן שלא ננסה לקחת את התחום הזה, בסופו של דבר ישנה פעולה אחת שכולם מנסים לבצע, ורק הדרכים לכך שונות. כולם רוצים לשייף, לקצר, לעקם, ללטש, ללחוץ ועוד שלל פעולות אגרסיביות, הכל על מנת להביא את הקרנית למצב, בו היא מאפשרת ראייה מושלמת. הדרכים לכך הן רבות ומגוונות. נתחיל בסקירת האופציה הבלתי הפיכה, ניתוח בקרן לייזר. במסגרת ניתוח שכזה חותכים את הקרנית באמצעות קרן לייזר ומביאים אותה לצורה הטובה ביותר שאפשר, על מנת לאפשר למטופל להגיע לראייה ללא עזרים חיצוניים של משקפיים או עדשות מגע. במידה ומשהו לא עלה יפה בניתוח הזה, אין כמובן דרך חזרה, היות והקרנית כבר נחתכה/ שויפה/ לוטשה, וכו'.

עדשות קשות יעשו חיים קלים?

אז אם כך, הכיצד ניתן ליישר את הקרנית מבלי לחתוך או לשייף אותה? . התשובה היא אורתו-קיי, הידוע גם בכינויו, הסרת משקפיים ללא ניתוח. אורתו קיי הוא טיפול באמצעות עדשות, שישנים איתן בלילה, תוך שהן מפעילות לחץ על הקרנית, ומיישרות אותה לזמן מוגבל. במשך היום יכול המטופל להתהלך בלי עדשות או משקפיים, כל עוד הקרנית לא חזרה למצב הקודם. כמובן שכמו שלקח זמן ליישר את הקרנית, כך ייקח לה זמן להתעקם חזרה. קל מאוד להבין מפני הדברים כי המדובר הוא בטיפול הפיך לחלוטין. ישנם כאלה שיעדיפו את הטיפול הזה בשל העובדה שניתן תמיד לחזור אחורה, וישנם כאלה שיעדיפו את ניתוח הלייזר כי אין ברצונם לחזור אחורה, הם רוצים פעם אחת ולתמיד לראות ללא עזרים חיצוניים, מבלי הצורך לתחזק את זה כל הזמן, שהיא מנת חלקו של המטופל באורתו קיי.

קוצר או רוחק ראייה?

ישנו גם טיפול לאנשים הסובלים מרוחק ראייה ולא מקוצר ראייה. אצל אלו הרבה יותר קל להפוך את הקערה (או הקרנית) על פיה, על ידי טיפול של תרגילים לעיניים, המאמנים את המוח להחזיר עטרה ליושנה, כלומר, להשיב את אותו מיקוד שהיה למטופל ודהה עם השנים. רוחק ראייה נקרא גם זוקן ראייה, על בסיס העובדה שהוא מתרחש בדרך כלל במקביל לתהליכי הזדקנות. זאת בניגוד לקוצר ראייה, שתוקף את הסובלים ממנו, מגיל צעיר. בנוסף שיטה זו של אימון העין מתאימה גם לעין עצלה ולפגעי קטרקט.

ומה עושים הספורטאים?

ישנם אנשים רבים שהסירו את המשקפיים אך ורק לטובת עדשות רכות רגילות, איתן הם מעבירים את הימים והשגרה. אם צריך לחלק אנשים הסובלים מקוצר ראייה לקטגוריות, הרי שהספורטאים שמבינינו מהווים את הצרכנים הגדולים ביותר עבור פתרונות תיקון הקרנית. רובנו זוכרים את הסצנה המביכה מתוך משחק כדורסל, שהשחקן בגובה שני מטרים, נאלץ לזחול על הרצפה לחפש את העדשה שנפלה לו במהלך ניסיון לתפוס ריבאונד. השאלה היא מה עדיף לאותם ספורטאים, הסרת משקפיים בלייזר או ללכת לישון כל לילה עם עדשות קשות במסגרת טיפול אורתו-קיי . אני מניח שדווקא ספורטאים, להם החדות בראייה היא קרדינאלית - ואם משהו קורה בניתוח לייזר והם לא מצליחים להשיג ראייה סבירה לאחר מכן, זה לא שיש באפשרותם לחזור למשקפיים או עדשות, כיוון שזה מתנגש עם המקצוע - הרי שהטיפול של הסרת משקפיים ללא ניתוח, הוא בעצם הבחירה האידיאלית בעבורם.

רוצים לדעת עוד ? רוצים לשמוע על הטבות ומבצעים בתחום ?
אנחנו הכתובת ! השאירו לנו פרטים .
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום הסרת משקפיים
צוות מנטול - הפורטל לאיכות חיים, מקווים שנהנית מהמאמר אודות הסרת משקפיים. אנו נשמח להציע לך מגוון בתי עסקים שישפרו את איכות חייכם ויתנו לך ייעוץ בחינם בתחום הסרת משקפיים בלייזר.
/
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / אסתטיקה / הסרת משקפיים. !