שבת, 18 בספטמבר 2021

שילוב מזון אורגני בתפריט האוכל

מאת: מערכת מנטול
האם אתם נוהגים לשלב מזון אורגני או מצרכים אורגניים בתפריט האכילה היומי שלכם?
בסקר שערך משרד החקלאות ביוני 2008, נתבקשו הנשאלים להשיב על השאלה, אם הם נוהגים לשלב מזון אורגני או מצרכים אורגניים בתפריט האכילה היומי שלהם. תוצאות הסקר הראו ש-40% השיבו לא, 26% כן, 19% לפעמים, ו-15% לעתים רחוקות.

בסקר שערך מינהל מחקר וכלכלה, של משרד התמ"ת בנובמבר 2010 בתחום הצרכנות הירוקה, התבקשו הנשאלים לענות על מיגוון שאלות שקשורות בנושא הצרכנות הירוקה (למשל, מידת הנכונות להשתמש באריזות רב פעמיות ולא בשקיות פלסטיק, כדי להקטין את הזיהום הסביבתי).

14.5% מהנשאלים הצהירו שהם תמיד קונים מוצרים אורגניים, 13.5% דווחו שהם קונים מוצרים אורגניים לעתים קרובות, וכמעט 50% אמרו שהם לא קונים מוצרים אורגניים כלל וכלל. מחקר זה חשף ממצא מעניין, שבמגזר הדתי רוכשים יותר מזון אורגני מאשר במגזר החילוני.

הסקר מלמד עוד שאמנם ישראל מפגרת אחרי מרבית המדינות במערב, אבל יחד עם זאת קיימת מגמה חיובית כאשר יותר ויותר משקי בית מבוססים עוברים לתזונה שמבוססת על מזון אורגני.

אמנם הממשלה יכלה לעודד את הצריכה האורגנית, על ידי הקטנת המיסוי על מוצרים אורגניים והעלאת המיסוי על מוצרים מזהמים, אבל בנושא החינוך אין להאשים את הממשלה בלבד. הגנת הסביבה והשמירה על בריאותנו נמצאות גם באחריותנו. כאן יש לנו הרבה מה לעשות, בעיקר בחינוך הילדים לתזונה נכונה ובריאה.

תזונה בריאה, והמדקדקים יאמרו תזונה אורגנית,  חשובה לבריאות ולחיוניות של האדם לכל אורך חייו, אך חשיבותה המכרעת ממוקדת בגיל הצעיר שבו מתבצע תהליך הבנייה של הגוף וגדילתו, שיבטיחו המשך חיים טובים ובריאים.

למה דווקא אורגני, גם בתוצרת הרגילה יש ויטמינים!
ובכן, היום המזון האורגני מכיל יותר מינרלים וויטמינים בהשוואה לאותם מוצרים לא אורגניים (למשל, תפוז אורגני מכיל 30% יותר ויטמין  C מאשר תפוז לא אורגני). אך לא רק זאת. בשנים האחרונות, התוצרת החקלאית הלא אורגנית מכילה פחות מינרלים וויטמינים, בהשוואה לאותה תוצרת שיוצרה לפני עשרות שנים. הסיבה לכך היא האגרסיביות של החקלאות הקונוונציונלית שדלדלה במשך הזמן את משאבי הקרקע ותוך כדי כך גם השתמשה בחומרי הדברה, חומרי דישון כימיים, הנדסה גנטית של זנים שונים, שימוש בהורמונים ובאנטיביוטיקה לבעלי חיים, חומרים משמרים וצבעי מאכל במזון המעובד - כל הרעות החולות שמגיעות בסופו של דבר לגוף שלנו ושל ילדינו.

מאחר והחקלאות האורגנית מתחשבת בצרכי הקרקע, ומאחר שבמזון האורגני נאסר השימוש בחומרים הרעילים, גדל הפער בין העושר התזונתי שמכילה התוצרת החקלאית האורגנית לבין התוצרת הקונוונציונלית.

תעשיית המזון האורגני אינה קופאת על שמריה וגם מובילה מגמה להפחתת השמנת היתר אצל הילדים ובני נוער. הגישה של התנועה הירוקה היא שבמרבית המקרים המזון האורגני מעניק יותר ערכים תזונתיים מאשר אכילת מזון מהיר (Junk Food), צריכה יומיומית של ירקות ופירות ואפילו מזון אורגני מעובד שאינו מכיל חומרים משמרים וצבעי מאכל, מומלצים למען תזונה נכונה ובריאות טובה של הילדים ובני הנוער.

באדיבות חנות טבע OrganicMarket , מציעה מגוון מוצרים אורגניים , אקולוגיים וללא גלוטן
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום דיאטנית - מזון אורגני
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / תזונה ודיאטה / שילוב מזון אורגני בתפריט האוכל. !