כתבות עסקים
חיפוש חופשי
מנטול - פורטל איכות חיים
להרשמה בחינם לאינדקס ערוצים נוספים:  |  הסרת שיער  |  רפואת שיניים  |  הסרת משקפיים  |  קורסים  |  פורומים
חיפוש במנטול
איכות חיים    תזונה ודיאטה    שילוב מזון אורגני בתפריט האוכל
בחר קטגוריה מבוקשת
בחר תחום מבוקש
בחר איזור
!תנו לנו לעזור לכם
מומלצים
בדיקת שיער
הלגה מרכזים קוסמטיים רפואיים
הסרת משקפיים בלייזר
דיאטה
רז-קל טבעי שזה קל
דיאטה און ליין
קישורים רלוונטיים לתחום
דיאטנית | ייעוץ תזונתי | תוספי מזון | דיאטה | מחשבון BMI | מחשבון BMR | לימודי מדעי התזונה | תזונאים / דיאטנים | תזונאית | ניקוי רעלים | דיאטנית בתל אביב

שילוב מזון אורגני בתפריט האוכל

מאת: מערכת מנטול
Share:
האם אתם נוהגים לשלב מזון אורגני או מצרכים אורגניים בתפריט האכילה היומי שלכם?
בסקר שערך משרד החקלאות ביוני 2008, נתבקשו הנשאלים להשיב על השאלה, אם הם נוהגים לשלב מזון אורגני או מצרכים אורגניים בתפריט האכילה היומי שלהם. תוצאות הסקר הראו ש-40% השיבו לא, 26% כן, 19% לפעמים, ו-15% לעתים רחוקות.

בסקר שערך מינהל מחקר וכלכלה, של משרד התמ"ת בנובמבר 2010 בתחום הצרכנות הירוקה, התבקשו הנשאלים לענות על מיגוון שאלות שקשורות בנושא הצרכנות הירוקה (למשל, מידת הנכונות להשתמש באריזות רב פעמיות ולא בשקיות פלסטיק, כדי להקטין את הזיהום הסביבתי).

14.5% מהנשאלים הצהירו שהם תמיד קונים מוצרים אורגניים, 13.5% דווחו שהם קונים מוצרים אורגניים לעתים קרובות, וכמעט 50% אמרו שהם לא קונים מוצרים אורגניים כלל וכלל. מחקר זה חשף ממצא מעניין, שבמגזר הדתי רוכשים יותר מזון אורגני מאשר במגזר החילוני.

הסקר מלמד עוד שאמנם ישראל מפגרת אחרי מרבית המדינות במערב, אבל יחד עם זאת קיימת מגמה חיובית כאשר יותר ויותר משקי בית מבוססים עוברים לתזונה שמבוססת על מזון אורגני.

אמנם הממשלה יכלה לעודד את הצריכה האורגנית, על ידי הקטנת המיסוי על מוצרים אורגניים והעלאת המיסוי על מוצרים מזהמים, אבל בנושא החינוך אין להאשים את הממשלה בלבד. הגנת הסביבה והשמירה על בריאותנו נמצאות גם באחריותנו. כאן יש לנו הרבה מה לעשות, בעיקר בחינוך הילדים לתזונה נכונה ובריאה.

תזונה בריאה, והמדקדקים יאמרו תזונה אורגנית,  חשובה לבריאות ולחיוניות של האדם לכל אורך חייו, אך חשיבותה המכרעת ממוקדת בגיל הצעיר שבו מתבצע תהליך הבנייה של הגוף וגדילתו, שיבטיחו המשך חיים טובים ובריאים.

למה דווקא אורגני, גם בתוצרת הרגילה יש ויטמינים!
ובכן, היום המזון האורגני מכיל יותר מינרלים וויטמינים בהשוואה לאותם מוצרים לא אורגניים (למשל, תפוז אורגני מכיל 30% יותר ויטמין  C מאשר תפוז לא אורגני). אך לא רק זאת. בשנים האחרונות, התוצרת החקלאית הלא אורגנית מכילה פחות מינרלים וויטמינים, בהשוואה לאותה תוצרת שיוצרה לפני עשרות שנים. הסיבה לכך היא האגרסיביות של החקלאות הקונוונציונלית שדלדלה במשך הזמן את משאבי הקרקע ותוך כדי כך גם השתמשה בחומרי הדברה, חומרי דישון כימיים, הנדסה גנטית של זנים שונים, שימוש בהורמונים ובאנטיביוטיקה לבעלי חיים, חומרים משמרים וצבעי מאכל במזון המעובד - כל הרעות החולות שמגיעות בסופו של דבר לגוף שלנו ושל ילדינו.

מאחר והחקלאות האורגנית מתחשבת בצרכי הקרקע, ומאחר שבמזון האורגני נאסר השימוש בחומרים הרעילים, גדל הפער בין העושר התזונתי שמכילה התוצרת החקלאית האורגנית לבין התוצרת הקונוונציונלית.

תעשיית המזון האורגני אינה קופאת על שמריה וגם מובילה מגמה להפחתת השמנת היתר אצל הילדים ובני נוער. הגישה של התנועה הירוקה היא שבמרבית המקרים המזון האורגני מעניק יותר ערכים תזונתיים מאשר אכילת מזון מהיר (Junk Food), צריכה יומיומית של ירקות ופירות ואפילו מזון אורגני מעובד שאינו מכיל חומרים משמרים וצבעי מאכל, מומלצים למען תזונה נכונה ובריאות טובה של הילדים ובני הנוער.

באדיבות חנות טבע OrganicMarket , מציעה מגוון מוצרים אורגניים , אקולוגיים וללא גלוטן
לקבלת הטבות / הנחות, ייעוץ חינם ויחס אישי בתחום דיאטנית
.מתלבטים? בואו וחיסכו בזמן יקר! מלאו פרטיכם והמומחים בתחום ייצרו איתכם קשר בהקדם
:טלפון :email :שם מלא
:איזור :גיל
:מין
:הערות
הירשמו חינם לניוזלטר של מנטול ותהנו ממאמרים והטבות שישפרו לכם את איכות החיים
הירשם/י
אני מאשר קבלת ניוזלטר שבועי למייל שלי מאתר מנטול - הפורטל לאיכות חיים
...התגובות בטעינה
צור קשר    הצטרפות לאינדקס    פרסם אצלנו    אודות מנטול    שלח לחבר    מפת אתר    תנאי שימוש    מדיניות מנטול    כניסה לשותפים