יום שישי, 30 ביולי 2021

מי רוצה להיות מר עולם?

מאת: מערכת מנטול
גוף הכולל שרירי זרוע נפוחים, שרירי חזה וגב מסותתים, ורגליים מוצקות. אז מה מביא אנשים רבים כל כך להתעסק מידי יום בפיתוח גופם?
עוד מימי יוון העתיקה קיים תיעוד של תחרויות פיתוח גוף, ומשחר האנושות נמצא האדם במרדף אחר הגוף המושלם, גוף הכולל שרירי זרוע נפוחים, שרירי חזה וגב מסותתים, ורגליים מוצקות. אז מה מביא אנשים רבים כל כך להתעסק מידי יום בפיתוח גופם?

משתתפי התחרות הינם מפתחי גוף, ובתחרות לכל מדינה נציג אחד המייצג אותה. בתחרות מציגים המשתתפים לראווה את גופם כאשר הקריטריונים לבחירת המנצח הינם גודל השרירים והפרופורציות ביניהם. המטרה היא כמובן להגיע למסת שריר גדולה ככל הניתן תוך שמירה על פרופורציה מושלמת.

הכנה לתחרות סוג שכזה דורשת אימונים של שנים על גבי שנים במהלכם על המתחרה להקפיד על תזונה נכונה הכוללת תוספי מזון, ויטמינים ואיזון מבוקר בין אבות המזון.
מכוני כושר ואירובי
על מנת לפתח את הגוף ולשמור על פרופורציות טובות יש לשמור גם על תפריט מדויק ולהקדיש שעות עבודה רבות במכון הכושר. נהוג היה לחשוב כי הגורמים החשובים בתפריט מפתחי הגוף הינם שומנים חלבונים ופחמימות, שכן הם שמספקים אנרגיה לגוף, אולם מתברר כי ויטמינים נוטלים חלק חשוב בפיתוח הגוף. ויטמינים אמנם נצרכים בכמויות קטנות אולם חיוניים לשימור מסת השרירים וצפיפות העצמות. ובעוד גוף האדם מייצר ויטמינים רבים בעצמו, לעיתים הייצור אינו בכמויות הנחוצות. בנוסף, קיימים ויטמינים שונים שאין הגוף מסוגל לייצר בעצמו וניתן לצרוך אותם רק באופן חיצוני תוך שימוש בכדורים במרשם.

ויטמינים מסוימים אחראים לווסת גדילה נכונה של השרירים ולהביא לאיזון נכון. לדוגמה, ויטמין D תורם רבות לספיגה בגוף של זרחן וסידן. ללא כמות מספקת של סידן לא יתקיימו תהליכי בנייה וחיזוק של העצמות ולא יוכל להתבצע כיווץ מלא של השריר. ויטמינים אחרים מונעים חמצון או מגבירים ייצור אנרגיה ע"י פירוק חומרים אחרים.
בנוסף לצריכת ויטמינים נדרש מפתח הגוף לשמור על תצרוכת מינרלים מאוזנת, מינרלים כגון ברזל, זרחן, נתרן, סידן ואבץ מהווים רק חלק קטן מהמינרלים הנצרכים על מנת לשמור על תפריט בריא ומאוזן, ולכל אחד מהם תפקיד אחר בבנייה ובפיתוח הגוף.

אנשים אשר שוקלים לבצע מהפך בחייהם ונוטים דווקא לכיוון פיתוח הגוף, חשוב שיידעו כבר עתה. לשגעון הזה יש מחיר... שכן הפסקה של תדירות האימונים, גורמת במהרה לאובדן מסת שריר והפיכתו לשומן!!!
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / כושר גופני / מי רוצה להיות מר עולם?. !