שבת, 18 בספטמבר 2021

יישור שיניים ללא גשר

מאת: מערכת מנטול
רפואת שיניים מתקדמת מקנה בימינו לילדנו לזכות בשיניים ישרות וחיוך רחב גם בלי לעטות על עצמם ברזלים משום סוג. איך עושים את זה?
על פי נתונים של המועצה לשלום הילד שפורסמו בשנה שעברה, כמעט אחד מכל שבעה ילדים בישראל עובר טיפולים ליישור שיניים. טיפולי יישור שיניים ללא גשר או באמצעותו - הם טיפולים אסתטיים בלבד, ואינם משפיעים על בריאות השן או היגיינת הפה. ולמרות זאת, אף אחד לא רוצה שלילדים שלו יהיו שיניים בולטות. הבעיה היא שעד לא מזמן טיפולי יישור שיניים, היו ארוכים מאוד, ודרשו מהילדים להסתובב כל הזמן עם גשר, טבעות, גומיות, רסן ושאר אביזרים שגרמו להם להיראות פחות כמו ילדים ויותר כמו מפלצות קטנות. כל מי שנאלץ בילדותו לעבור בעצמו טיפול כזה ודאי זוכר את אי הנעימות שהתלוותה אליו, ואת המגוון העצום של הבדיחות והירידות של כל מי שמסביב.

לגבי טיפול יישור שיניים לילדים, למרבה המזל הילדים של ימינו פטורים מהעונג המפוקפק הזה, ויכולים לזכות בשיניים ישרות וחיוך רחב גם בלי לעטות על עצמם ברזלים משום סוג, באמצעות מתקנים שקופים המונחים על השיניים מבלי שניתן לראות אותם. סוג אחר של טיפולים ליישור שיניים ללא גשר נעשה באמצעות מתקנים לא שקופים אבל נשלפים, שאפשר להסיר אותם כשיוצאים ללימודים, לעבודה, לאירועים חברתיים, ואפילו לתקופות ממושכות יותר כגון נסיעה לסאמר סקול של שבוע או שבועיים.

שקוף אבל יקר
לצד היתרונות הבולטים של טיפולי יישור שיניים ללא גשר בשיטות המתקדמות החדשות, ישנו חיסרון בולט אחד, והוא כמובן המחיר. המתקנים השקופים למיניהם יקרים בהרבה מהגשר המסורתי, ומחירם עשוי אף לעלות אם יסתבר שמבנה הפה שלכם אינו מותאם לסוג הטיפול, או אם אתם סובלים מדלקות חניכיים מסוימות, מבנה עצם ספציפי או לסת נסוגה. במקרים אלה כדאי להשקיע את הכסף בחיסכון ללימודים אקדמיים, ולהסתפק בטיפול הקלאסי, שיעיל אף הוא באותה מידה.

איך עושים את זה?
מתקני יישור שיניים בלתי-נראים הם סדרה של קשתיות ועשויים מחומר תרמו-פלסטי, בדומה להתקנים המשמשים להלבנת שיניים. כל מתקן כזה מותאם אישית למטופל בהתאם לזווית השיניים ההתחלתית והזווית הרצויה בסוף הטיפול. המתקן מיוצר בהזמנה מיוחדת לכל מטופל כדי לאפשר תזוזת שיניים חופשית ככל האפשר גם במהלך תקופת הטיפול, בניגוד לרסן או לגשר שמגבילים במעט את התנועתיות בחלל הפה. לכל אורך תקופת הטיפול חובה להקפיד מאוד על היגיינת הפה. מומלץ, למשל, להסיר את מתקן היישור לאחר כל ארוחה ולצחצח שיניים בצורה יסודית ולהשתמש באופן קבוע גם במי פה. כמו כן רצוי להימנע משתיית משקאות חמים, שכן הם עלולים לשנות מעט את הצורה שבה מונח המתקן על גבי השן, ולפגום ביעילות הטיפול.

בכל מקרה, כדאי תמיד להתייעץ עם אורטודנט או רופא השיניים שלכם לפני שתחליטו על סוג הטיפול המתאים ביותר - לכם או לילדים. הרופא יוכל להסביר לכם האם אתם מועמדים טובים לבצע יישור שיניים ללא גשר, וגם כמה זמן צפוי טיפול כזה להימשך. בדרך כלל תתבקשו להגיע במהלך הטיפול כמה פעמים למרפאת השיניים, ובכל ביקור כזה יוחלפו הקשתיות המשמשות ליישור השן. בכל החלפה תותקן סדרת קשתיות שקרובה מעט יותר לזווית השיניים הרצויה בסוף הטיפול, כך שיישור השיניים ייעשה באופן הדרגתי. עם זאת, קחו בחשבון שלאחר כל החלפה כזו תרגישו אי נוחות ותחושה של לחץ על השיניים שיכולות להימשך עד ימים מספר, אבל הן מתגמדות לעומת התחושה שלכם כשתוכלו לחייך בפעם הראשונה מול המראה בשיניים ישרות.
אחרי הכל,מדובר בגוף שלכם ובלא מעט זמן,כסף וכאב מסוים .
רוצים לדעת עוד ? רוצים לשמוע על הטבות ומבצעים בתחום ?
אנחנו הכתובת ! השאירו לנו פרטים .
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום יישור שיניים
צוות מנטול - הפורטל לאיכות חיים, מקווים שנהנית מהמאמר אודות יישור שיניים ללא גשר. אנו נשמח להציע לך מגוון בתי עסקים שישפרו את איכות חייכם ויתנו לך ייעוץ בחינם בתחום יישור שיניים.
/
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / אסתטיקה / יישור שיניים ללא גשר. !