יום שישי, 30 ביולי 2021

10 טיפים לאימון כושר גופני יעיל

מאת: מומחי Polar, מותג שעוני הכושר המוביל בעולם
כולנו רוצים להיות פעילים גופנית, להיכנס לכושר או להעלות את דרגת האימון. אבל ההתחלות תמיד קשות.
בדיוק לשם כך ולרגל השקת קולקציית Fitness, גייסנו את מומחי Polar, מותג שעוני הכושר המוביל בעולם, המומחה בתחום טכנולוגיה למדידת דופק לב ב - 30 השנים האחרונות, שיספקו 10 טיפים לאימון כושר גופני יעיל ואפקטיבי.

התאמן בקביעות להשגת התוצאות הטובות ביותר
על  מנת להצליח, מומלץ להפוך את האימון לחלק קבוע בשגרת החיים - על האימון להיות סדיר על מנת לקצור תוצאות. עם שגרת אימונים קבועה התוצאות לא מאחרות להגיע - יכולת הגוף להכניס ולהוציא חמצן גוברת, השרירים נעשים חזקים יותר, המפרקים גמישים יותר וכמות השומן בגוף פוחתת.

הצב מטרות
מומלץ לבחור מטרות מתאימות באופן אישי תוך זיהוי הסיבות בגללן אנחנו מתאמנים ומה ברצוננו להשיג (ירידה במשקל, כניסה לכושר, הגברת יכולות הכוח וסבלות הלב). המטרות אינן חייבות להיות מחמירות מדי או קלות מדי, עליהן להיות מאתגרות ומעניקות כיוון ברור תוך מטרה להיות מסוגלים לשפר ולעדכן אותן בעתיד.

דאג ללבוש בגדים נוחים ונעליים מתאימות
לבוש נכון ונעליים מתאימות לא רק יבטיחו את הריכוז באימון אלא יסייעו למנע פציעות מיותרות. רצוי לדאוג שהבגדים יהיו מאווררים מספיק כאשר הגוף מתחמם בזמן שמתאמנים בפנים או בחוץ. הנעלה נכונה תספק את התמיכה הנכונה וההגנה לכף הרגל.

הקשב לליבך
הדרך הטובה ביותר לדעת כמה אתה יעיל במהלך האימון  היא להקשיב לגופנו. שימוש בשעון דופק וכושר שכולל טכנולוגית מדידת דופק תעניק לך את הדרך המדויקת ביותר להבין את גופך ותסייע להתאמן בעצימות הנכונה כדי להוציא את המיטב מכל אימון. כך ימנע בזבוז זמן באימון בעצימות הלא נכונה ותעודד מוטיבציה כך ניתן להבחין בהתקדמות ולעקוב אחר ההתפתחות האישית.

חימום בהתחלה והרפיה בסוף האימון
ללא קשר לסוג האימון, חימום והרפיה  חשובים ביותר לשיפור הכושר. מומלץ להתחיל כל אימון באיטיות ולתת לגוף הזדמנות להתחמם במשך 10 דק' בקצב דופק מתחת לטווח המטרה האישי.  לאחר מכן, רצוי להגביר את עצימות האימון בהדרגתיות עד אשר הדופק מגיע לטווח המטרה.
מומלץ להרפות ע"י הפחתת עצימות האימון בהדרגה ולהביא את הדופק זרה מתחת טווח המטרה.

בצע מתיחות לאחר האימון
יש לדאוג להימתח בזהירות לפני ולאחר כל אימון, כך, נכין את השרירים ונמנע פציעות. רצוי להימתח באיטיות וביציבות ולהחזיק את המתיחה עד לספירה של 10. אל לדחוף עצמנו למתיחה כואבת ורצוי מאוד לא לנתר.

זכור את שלושה שלבי האימון
  • חימום ומתיחה.
  • התאמן בטווח דופק המטרה
  • בסוף האימון הרפה והימתח
וודא כי הינך שותה מספיק
אם אנו מחליפים את הנוזלים שאיבדנו בשתייה, הדופק שלנו יעלה ויכולת הביצוע תפחת במהירות. שתיית נוזלים במהלך אימון נלחמת בהתייבשות, מאזנת את טמפרטורת הגוף ומפחיתה מתח של הלב וכלי הדם.

נוח והתאושש
במהלך מנוחה הגוף מתאים עצמו להסתגלות טובה יותר עם האתגרים באימון הבא והתאמות אילו מחזקות את הגוף. במידה ואיננו נחים ומתאוששים ייתכן ואנחנו מתאמנים בצורה יתרה ועלולים לסבול מפציעה או תשישות. לדעת מתי לנוח ולהתאושש הינה מרכיב חושב כמו האימון עצמו.

הפוך את האימון שלך לאישי
כל אחד עושה ופועל בצורה שונה מהאחר. כולנו רוצים להשיג מטרות שונות לכן חשוב להתאים את האימון לגופנו ולמטרות שלנו. בכדי להבטיח שאנו מתאמנים ביעילות , לא מבזבזים זמן ולא מתאמנים מעבר לרצוי, יש להקשיב לליבנו על ידי שימוש בשעון דופק וכושר כך נשיג הבנה מדויקת של גופנו ונעקוב אחר ההתפתחות האישית שלנו.
צוות מנטול - הפורטל לאיכות חיים, מקווים שנהנית מהמאמר אודות 10 טיפים לאימון כושר גופני יעיל. אנו נשמח להציע לך מגוון בתי עסקים שישפרו את איכות חייכם ויתנו לך ייעוץ בחינם בתחום חדר כושר.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / כושר גופני / 10 טיפים לאימון כושר גופני יעיל. !