כתבות עסקים
חיפוש חופשי
מנטול - פורטל איכות חיים
להרשמה בחינם לאינדקס ערוצים נוספים:  |  הסרת שיער  |  רפואת שיניים  |  הסרת משקפיים  |  קורסים  |  פורומים
חיפוש במנטול
איכות חיים    כושר גופני    כיצד משפיעה פעילות אירובית על גודל השריר?
בחר קטגוריה מבוקשת
בחר תחום מבוקש
בחר איזור
!תנו לנו לעזור לכם
מומלצים
בדיקת שיער
הלגה מרכזים קוסמטיים רפואיים
הסרת משקפיים בלייזר
הסרת שיער בלייזר
הידרותרפיה
קישורים רלוונטיים לתחום
חדר כושר | אירובי | פילאטיס | מאמני כושר | עיצוב הגוף | ספינינג | מחשבון דופק מטרה

כיצד משפיעה פעילות אירובית על גודל השריר?

מאת: מערכת מנטול
Share:
פעילות אירובית הינה פעילות חשובה ומומלצת, ועשויה לשפר את התפקוד היום-יומי, לתרום לכושר הגופני ולהפחתה במשקל.
פעילות אירובית מוגדרת ככל פעילות בה עושה הגוף שימוש בחמצן על מנת לשרוף סוכרים ושומנים לייצר אנרגיה ("אירו":אוויר בלועזית). פעילויות אירוביות נפוצות הן ריצה, שחיה, רכיבה על אופניים ועוד. המשותף לפעילויות אלו הוא שעקב הפעילות נדרשים הלב והריאות למאמץ מוגבר, על מנת לספק חמצן לשרירים (לייצור אנרגיה).

פעילות אירובית הינה כיום אחת מענפי הספורט הנפוצים בקרב האוכלוסיה. מכון אירובי או בריכת שחיה יכול להיות פתרון טוב ונוח על מנת לעסוק בענפי ספורט אלו באופן תדיר. אימון אירובי מומלץ לקיים מינימום פעמיים בשבוע ובאימונים בעצימות משתנה על מנת לשמר את הכושר.

למי ביננו המעדיפים לבצע את הספורט בקצב אישי ניתן לשלב רכיבה על אופניים, ריצה או שחיה בקצב אישי אך מומלץ לבנות תכנית אימונים ולהתמיד בה, זהו החלק בו טמון הקושי העיקרי. גופים מקצועיים, דוגמת מכון אירובי יספק מדריך מקצועי ופעילויות אירובי בדרגות קושי שונות בהתאם לכושר הגופני של הלקוח ולתוצאה הנדרשת. היתרון בשימוש בשירותי מכון אירובי טמון בהדרכה המקצועית, בסטנדרט הגבוה ובליווי הצמוד.
ספורט ומכוני כושר
מהי פעילות אנ-אירובית?
אף על פי כן, חשוב לדעת, כי רופאים ממליצים על שילוב בין פעילות אירובית ופעילות אנ-אירובית, דוגמת אימוני כח ובניית גוף. זאת מכיוון שפעילות אירובית אמנם עוזרת לפיתוח סיבולת לב-ריאה, לפעילות כלי הדם ולירידה במשקל, אלא שפעילות אירובית בלבד תביא בסופו של דבר לירידת המסה השרירית, להחלשות וירידה בגמישות השרירים והמפרקים. לאור כך, מומלץ לבצע פעילות אנ-אירובית במקביל פעמיים בשבוע לפחות על מנת לבנות ולשמר את מסר השריר, ובכך למנוע נזקים עקיפים.

בנוסף, בהיעדר תזונה מאוזנת ומתאימה של פחימות, שומנים, חלבונים ויטמינים ומינרלים, עשוי הגוף להשתמש ברקמות השרירים עצמם למטרת אנרגיה, תופעה שתביא אף היא לפגיעה במסת השריר ובצפיפות העצם. ויטמינים רבים משתתפים באופן פעיל בבניין הגוף ובויסות יצירת האנרגיה הזמינה לגוף.

לסיכום, פעילות אירובית הינה פעילות חשובה ומומלצת, ועשויה לשפר את התפקוד היום-יומי, לתרום לכושר הגופני ולהפחתה במשקל. אולם מומלץ לשלבה עם פעילות לבניין השרירים ותזונה מאוזנת ומותאמת הכוללת סוכרים, פחמימות, שומנים, חלבונים ויטמינים ומינרלים על מנת להשיג תוצאות טובות ולמנוע פגיעות עקיפות במערכת השרירים או השלד.
הירשמו חינם לניוזלטר של מנטול ותהנו ממאמרים והטבות שישפרו לכם את איכות החיים
הירשם/י
אני מאשר קבלת ניוזלטר שבועי למייל שלי מאתר מנטול - הפורטל לאיכות חיים
...התגובות בטעינה
צור קשר    הצטרפות לאינדקס    פרסם אצלנו    אודות מנטול    שלח לחבר    מפת אתר    תנאי שימוש    מדיניות מנטול    כניסה לשותפים