יום שישי, 6 באוגוסט 2021

כיצד משפיעה פעילות אירובית על גודל השריר?

מאת: מערכת מנטול
פעילות אירובית הינה פעילות חשובה ומומלצת, ועשויה לשפר את התפקוד היום-יומי, לתרום לכושר הגופני ולהפחתה במשקל.
פעילות אירובית מוגדרת ככל פעילות בה עושה הגוף שימוש בחמצן על מנת לשרוף סוכרים ושומנים לייצר אנרגיה ("אירו":אוויר בלועזית). פעילויות אירוביות נפוצות הן ריצה, שחיה, רכיבה על אופניים ועוד. המשותף לפעילויות אלו הוא שעקב הפעילות נדרשים הלב והריאות למאמץ מוגבר, על מנת לספק חמצן לשרירים (לייצור אנרגיה).

פעילות אירובית הינה כיום אחת מענפי הספורט הנפוצים בקרב האוכלוסיה. מכון אירובי או בריכת שחיה יכול להיות פתרון טוב ונוח על מנת לעסוק בענפי ספורט אלו באופן תדיר. אימון אירובי מומלץ לקיים מינימום פעמיים בשבוע ובאימונים בעצימות משתנה על מנת לשמר את הכושר.

למי ביננו המעדיפים לבצע את הספורט בקצב אישי ניתן לשלב רכיבה על אופניים, ריצה או שחיה בקצב אישי אך מומלץ לבנות תכנית אימונים ולהתמיד בה, זהו החלק בו טמון הקושי העיקרי. גופים מקצועיים, דוגמת מכון אירובי יספק מדריך מקצועי ופעילויות אירובי בדרגות קושי שונות בהתאם לכושר הגופני של הלקוח ולתוצאה הנדרשת. היתרון בשימוש בשירותי מכון אירובי טמון בהדרכה המקצועית, בסטנדרט הגבוה ובליווי הצמוד.
ספורט ומכוני כושר
מהי פעילות אנ-אירובית?
אף על פי כן, חשוב לדעת, כי רופאים ממליצים על שילוב בין פעילות אירובית ופעילות אנ-אירובית, דוגמת אימוני כח ובניית גוף. זאת מכיוון שפעילות אירובית אמנם עוזרת לפיתוח סיבולת לב-ריאה, לפעילות כלי הדם ולירידה במשקל, אלא שפעילות אירובית בלבד תביא בסופו של דבר לירידת המסה השרירית, להחלשות וירידה בגמישות השרירים והמפרקים. לאור כך, מומלץ לבצע פעילות אנ-אירובית במקביל פעמיים בשבוע לפחות על מנת לבנות ולשמר את מסר השריר, ובכך למנוע נזקים עקיפים.

בנוסף, בהיעדר תזונה מאוזנת ומתאימה של פחימות, שומנים, חלבונים ויטמינים ומינרלים, עשוי הגוף להשתמש ברקמות השרירים עצמם למטרת אנרגיה, תופעה שתביא אף היא לפגיעה במסת השריר ובצפיפות העצם. ויטמינים רבים משתתפים באופן פעיל בבניין הגוף ובויסות יצירת האנרגיה הזמינה לגוף.

לסיכום, פעילות אירובית הינה פעילות חשובה ומומלצת, ועשויה לשפר את התפקוד היום-יומי, לתרום לכושר הגופני ולהפחתה במשקל. אולם מומלץ לשלבה עם פעילות לבניין השרירים ותזונה מאוזנת ומותאמת הכוללת סוכרים, פחמימות, שומנים, חלבונים ויטמינים ומינרלים על מנת להשיג תוצאות טובות ולמנוע פגיעות עקיפות במערכת השרירים או השלד.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / כושר גופני / כיצד משפיעה פעילות אירובית על גודל השריר?. !