יום שישי, 6 באוגוסט 2021

כל הפרטים על חדר כושר

מאת: מערכת מנטול
פעילות גופנית חשובה לכולנו ותורמת כמעט לכל תחום בחיינו, החל מהבריאות הגופנית ועד למצב הרוח ולהצלחה.מה כולל חדר כושר ואילו סוגי פעילות יש בו, במאמר שלפניכם.
חדר כושר מאפשר לתרגל מגוון סוגים של פעילות גופנית תחת קורת גג אחת ובכל מזג אוויר ולכן הוא מהווה פתרון מושלם לכולם.

מכשירי כושר
המכשירים שנמצאים בחדר כושר נועדו לסייע לכם לעשות אימון לכל קבוצות השרירים. למעשה, עושים איתן את אותם תרגילים שעושים בשיעורי התעמלות, אלא שהמכשירים מוסיפים כוח והתנגדות לתרגיל ולכן משפרים את ההשפעה שלו על השרירים. יש מכשירים שעובדים על קבוצת שרירי הבטן, יש מכשירים שמחזקים את הרגליים ויש שעובדים על הגב, הכתפיים והידיים. המכשירים המתקדמים, דוגמת מכשירי הפילאטיס, עובדים על חיזוק והארכת כמה קבוצות שרירים יחד וכך משפרים את התוצאות.

אימוני כוח
הרבה מהמתאמנים מגיעים לחדר כושר במיוחד לאימוני כוח. אלה אימונים שמתמקדים בשיפור בכוח על ידי הרמת משקולות במגוון של מכשירים. זה סוג האימון שגורם לשרירים להתנפח בידיים, בחזה וברגליים.

אימוני ריצה והליכה
למרות שריצה והליכה הם שני דברים שקל מאוד לעשות בכל מקום בחוץ, הרבה אנשים מעדיפים לעשות אותם בחדר הכושר, על מסלולי הליכה וריצה. הסיבה היא שבמכשירים האלה ניתן לשלוט על מהירות הריצה ועל תנאי הריצה. המכשירים מסמנים גם את מספר הקלוריות שנשרפו, את הזמן ואת המרחק שנעשה.

חוגים אירוביים
כמעט כל חדרי הכושר מציעים גם שיעורים אירוביים בכל מני סגנונות. בשנים האחרונות הטרנד הוא לעשות התעמלות בלי להרגיש שעושים התעמלות, כמו למשל קיק בוקסינג, ריקוד זומבה, ריקוד בלט, יוגה ועוד. שיעור אירובי פופולארי אחר הוא הספינינג - דיווש על אופניים שבו ניתן לשרוף מאות קלוריות בשעה.

מאמנים אישיים
אחד הדברים החשובים שעומדים לרשות המתאמנים בחדר כושר הם מאמנים אישיים. בביקור הראשון יעשה לך אחד המאמנים סיור והסבר על המכשירים ויחד תבנו תכנית אימונים שתוכלו לעמוד בה. אם תרצו, תוכלו לשכור את שירותיו של המאמן בתוספת תשלום ולקבל בכל פעם ליווי אחד על אחד. שירות זה חשוב למי שמתקשים לשמור על שגרת אימונים או שזו הפעם הראשונה שהם מתאמנים.

מה צריך כדי להתחיל להתאמן בחדר כושר
אישור רפואי - בכל קופת חולים יש טופס שמיועד לחדר כושר ורופא המשפחה שלכם צריך לחתום עליו.

נעלי התעמלות - גם אם אתם לא מתכוונים ללכת או לרוץ - חדר כושר הוא מקום שמסתובבים בו הרבה מכשירים ומשקולות וממש לא כדאי שהם יפלו על גל חשופה.

בגדים נושמים - אלה בגדים שמנדפים את הזיעה ומשפרים את החוויה.

מתאמנים בפעם הראשונה
כדאי תמיד לראות כמה חדרי כושר לפני שמחליטים ולא להסתמך על השם בלבד. אם חדר הכושר לא יתאים לכם, לא תתמידו באימונים. למשל, חדרי כושר שמתאמנים בהם בעיקר צעירים הם מקום מצוין להכרויות חדשות, וחדרי כושר בבתי מלון בתל אביב מציעים בנוסף לאימון גם ספא מפנק.

כמה עולה מנוי לחדר כושר
מנוי לחדר כושר משתנה מאוד ממקום למקום ונע בין 200-500 שקל בחודש. המחיר תלוי בשירותים הנוספים שהמקום מציע, כמו בריכה או ספא, וגם במיקום שלו. יש חדרי כושר שמוכרים מנויים לתקופות קצרות של חודשיים או שלושה ומומלץ להתחיל בהם, כך לא תתחייבו לעסקה מיותרת.
צוות מנטול - הפורטל לאיכות חיים, מקווים שנהנית מהמאמר אודות כל הפרטים על חדר כושר. אנו נשמח להציע לך מגוון בתי עסקים שישפרו את איכות חייכם ויתנו לך ייעוץ בחינם בתחום חדר כושר.
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / כושר גופני / כל הפרטים על חדר כושר. !