שבת, 18 בספטמבר 2021

למה דיאטות נכשלות?

מאת: מינה בן חיים ND, נטורופתית ורפלקסולוגית
בכל הקשור לדיאטות וירידה במשקל יש כמה עובדות שאי אפשר לערער עליהן. סוד ההצלחה נמצא במאמר שלפניכם...
98% מהדיאטות נכשלות - עובדה!

אחוז האנשים בעלי משקל עודף באוכלוסיה עולה משנה לשנה - עובדה!

כמעט כל מי שעשה דיאטה מכיר את התופעה. סוף סוף מצליחים להתגייס פיסית ונפשית למשימה ומתחילים דיאטה. משקיעים המון מאמץ ואנרגיה כדי לעמוד במגבלות שהצבנו לעצמנו.מרעיבים את עצמנו. נלחמים קשה כדי לא ליפול ולא להתפתות. ומה שהכי מחזיק אותנו בכל זמן הדיאטה, זה החלום שנראה הרבה יותר טוב, נכון. אבל גם הרגע בו נוכל סוף סוף להתיר את הרסן ולאכול את העוגה שחלמנו עליה במשך כל הדיאטה, או כל אוכל אהוב ומשמין לצורך העניין.

ומה קורה? הגענו ליעד, אנחנו יושבים על זרי הדפנה, וחוזרים במרץ לחטאים הקטנים של לפני הדיאטה. ומהר מאד אנחנו מגלים שחזרנו למשקל הקודם, אם לא יותר מכך.

ואנחנו לא לבד, יותר ויותר אנשים נכנסים למעגל הקסמים הזה, חשופים למחלות שמיוחסות לעודף משקל כמו סוכרת, שומנים גבוהים בדם, לחץ דם גבוה ועוד. ולא רק זה, אלא הגיל של החולים במחלות אלו הולך ויורד, ומחלות אלו שנחשבו פעם למחלות זקנה תוקפות גם ילדים.

זה נראה כמו מלכוד 22, יותר ויותר אנשים נכנסים למעגל הבעייתי, והפתרון שאמור להוציא אותנו מהמעגל, מכניס אותנו עוד יותר עמוק פנימה, אז מה חסר לנו פה.

כמובן שחשוב להתייחס גם אל האלמנט הרגשי של האכילה, אל ההרגלים והנטייה שלנו לפנות לאוכל כשקשה לנו, כשלא נוח, כשלחוץ. ולהפוך את האוכל למשענת קנה רצוץ.

ויש עוד הרבה היבטים אחרים לאכילת יתר.

אבל אני רוצה להפנות את תשומת לבכם לכיוון אחר שאולי יכול להאיר על המצב וליצור נקודת מבט חדשה, וכיוון לפתרון טוב יותר.

לאחרונה נערכים יותר ויותר מחקרים  המראים שג'אנק פוד - כלומר אוכל מעובד העמוס בקמח לבן, סוכר לבן, סירופ תירס,  מלח, שומנים ועוד כימיקלים שונים ממכר - לא רק בגלל נפילות הסוכר שקורות מהר אחרי אכילה של אוכל המכיל סוכר וקמח לבן, וגורם לרצות לאכול שוב, אלא גם בגלל שיש להם השפעה על המוח הדומה להשפעה של קוקאין.

וכשזה המצב, דיאטה זמנית היא לא המענה.
הורדה של מספר הקלוריות מבלי לשנות את התזונה - היא לא מענה.
ברור שחייבים להימנע מאוכל זה, לא רק בגלל שהוא משמין, וגורם למחלות, אלא בגלל הוא ממכר פיסית, ומשפיע על המוח שלנו - בדיוק כמו כל סם אחר.
וברור למה כל כך קשה לוותר על ג'אנק פוד.

לכן כאשר רוצים לרדת במשקל, חייבים ללכת על שינוי מהותי, שינוי לכל החיים. להבין שמה שאנחנו אוכלים חשוב בדיוק כמו כמות הקלוריות שאנחנו אוכלים.

להוריד את כל הג'אנק פוד - המלא בקמח לבן, סוכר לבן, סירופ תירס שומנים מוקשים מלח וכימיקלים שונים ולהיעזר  בכלים לגמילה מהתמכרויות כדי להקל על התהליך.

הפיתרון שאני מציעה  הוא שילוב של ייעוץ תזונתי, או תהליך של ניקוי רעלים לא קיצוני אך ארוך - כדי להתרגל לתזונה החדשה. הבנה של המקומות הבעייתים בהם אנחנו נופלים, ותמיכה בתהליך על ידי דיקור שמטפל בהתמכרויות. הדיקור עוזר להתמודד עם המתחים ואי השקט המלווים את התהליך, מהווה ניקוי רגשי ופיסי, ומגביר את המוטיבציה.
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום למה דיאטות נכשלות? מאמר מספר 242
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / תזונה ודיאטה / למה דיאטות נכשלות?. !