יום שישי, 6 באוגוסט 2021

הדרכים והשיטות להסרת שיער

מאת: מערכת מנטול
שתי השיטות הבדוקות היחידות כיום להסרת שיער לצמיתות הן באמצעות טיפולי אלקטרוליזה או טיפולי לייזר. אז מה ההבדל ביניהן?
אם תחפשו בגוגל את המונח "הסרת שיער" תמצאו אינספור פתרונות, שיטות ותרופות פלא שיבטיחו להעלים לכם כל שערה סוררת בכל אזור בגופכם. למרות ההבטחות המבטיחות, שתי השיטות הבדוקות היחידות כיום להסרת שיער לצמיתות הן באמצעות טיפולי אלקטרוליזה או טיפולי לייזר, שתי שיטות שנשמעות מפחידות מצד אחד, ומכאיבות מצד שני. אז לפני שאתם מחליטים על שיטת הסרת השיער הטובה ביותר עבורכם, עדיף קודם כל לדעת מה ההבדל בין השיטות:

אלקטרוליזה
אלקטרוליזה היא שיטה להסרת שיער באמצעות מחט דקה שבראשה אלקטרודה זעירה. בזמן הטיפול המחט מועברת לאורך כל שערה, ואז המטפל משחרר מטען חשמלי זעיר שהורס את שורש השערה, ובכך מונע ממנה לצמוח מחדש. שיטה זו דורשת טיפולים ארוכים, מכיוון שבכל טיפול ניתן לכסות רק שטח קטן מאזור הגוף. למרות שכיום שיטות האלקטרוליזה נחשבות למתקדמות מאוד, עדיין קיים חשש לכוויות ולצלקות בסוג טיפול זה.

טיפול לייזר
טיפולי לייזר להסרת שיער נמצאים בשימוש קצת למעלה מעשור. הטיפול בלייזר הוא מהיר יותר ומאפשר לכסות אזורים גדולים יותר בכל טיפול. במהלך הטיפול, הלייזר מייצר קרן אור שנקלטת על ידי כתמים כהים יותר על פני העור - כמו שערות למשל. מסיבה זו טיפולי לייזר יעילים במיוחד עבור נשים בעלות עור בהיר יחסית, ושיער כהה יחסית. טיפולי לייזר על עור כהה עלולים לגרום לפיגמנטציה, אם כי מכשירי לייזר חדישים מציעים כיום גם פתרונות לסוגי עור כהים יותר מבעבר. נשים ג'ינג'יות או בלונדינית, לעומת זאת, עדיין אינן יכולות ליהנות במקרים רבים מהיתרונות של טיפולי הלייזר, מכיוון שהשערות שלהן בהירות מכדי שהלייזר יוכל לזהות אותן. עבור נשים בעלות שיער בהיר מומלץ להתחיל עם טיפול אחד, ובהתאם למידת ההצלחה, להחליט האם להמשיך בטיפול, או לעבור לאלקטרוליזה.

האם ניתן להיפטר מכל השיער בטיפול אחד?
התשובה היא לא. לכל שערה יש שלושה שלבי החיים: בשלב הראשון השערה נוצרת וגדלה, לאחר מכן היא נשארת באותו גודל, ולבסוף מתה ומוחלפת בשערה חדשה. באופן טבעי, על פני גופנו נמצאות בכל רגע נתון שערות בשלבים שונים, ומחזור החיים של כל שערה אינו תלוי בשערות האחרות. טיפול הלייזר יחסל את השערות שהיו בשלב השלישי, אבל כדי לטפל בשערות האחרות יש צורך להמתין כמה חודשים לפני שהלייזר יוכל להשפיע עליהן. עבור השערות באזור הרגליים, קו הביקיני ובתי השחי יש צורך בשלושה עד חמישה מפגשים על מנת להשיג את התוצאות הרצויות. עבור השערות באזור הפנים, שמחזור החיים שלהן קצר יותר, ייתכן שתזדקקו אפילו ל-10 טיפולים.

האם התוצאות מחזיקות מעמד?
למרות שהתוצאות המתקבלות באמצעות טכניקה זו מרשימות, הן אינן מבטיחות הסרה של כל השיער לצמיתות. הלייזר יכול לחסל במקרה הטוב ביותר עד 80 מכלל השערות, לאחר סדרה מוצלחת של טיפולים. בנוסף, קחו בחשבון שגם שינויים הורמונליים, כמו למשל אלה הפוקדים אותנו בגיל המעבר, יכולים לגרום לצמיחה מחודשת של שיער באזורים שכבר טופלו באמצעות לייזר. ככל שהטכנולוגיה שבה יבוצע הטיפול היא מתקדמת יותר - למשל באמצעות לייזר קר או באמצעות קרני אור (שאומנם אינן לייזר, אבל נחשבות בכל זאת), כך התוצאות יהיו משביעות רצון יותר.
אחרי הכל,מדובר בגוף שלכם ובלא מעט זמן,כסף וכאב מסוים .
רוצים לדעת עוד ? רוצים לשמוע על הטבות ומבצעים בתחום ?
אנחנו הכתובת ! השאירו לנו פרטים .
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום הסרת שיער (מאמר 251)
צוות מנטול - הפורטל לאיכות חיים, מקווים שנהנית מהמאמר אודות הדרכים והשיטות להסרת שיער. אנו נשמח להציע לך מגוון בתי עסקים שישפרו את איכות חייכם ויתנו לך ייעוץ בחינם בתחום הסרת שיער בלייזר.
/
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / אסתטיקה / הדרכים והשיטות להסרת שיער. !