יום שישי, 6 באוגוסט 2021

ביטוחי בריאות פרטיים וחשיבותם

מאת: מערכת מנטול
ישראל מחייבת את כל אזרחיה להיות מבוטחים בביטוח בריאות ממלכתי. אז האם צריך ביטוח בריאות פרטי בנוסף?
לכולנו ברור שצריך ביטוח בריאות כדי לא נמצא את עצמנו זקוקים לטיפול רפואי שלא נוכל לשלם עליו. לכן מדינת ישראל מחייבת את כל אזרחיה להיות מבוטחים בביטוח בריאות ממלכתי. אז האם צריך ביטוח בריאות פרטי בנוסף?

מה חשיבותם של ביטוחי הבריאות הפרטיים
ביטוח הבריאות הממלכתי מגבה אותנו במקרים רפואיים רבים, מביקור שגרתי אצל רופא ועד לניתוח חירום. יותר מכך, קופות החולים מפעילות בתוספת מחיר ביטוחי בריאות משלימים שנותנים למבוטח אפשרויות נוספות, החל מייעוץ של רופאים מומחים ועד להנחות במחיר תרופות שאינן בסל הבריאות.

חשוב לדעת שביטוחי הבריאות המשלימים שמציעות קופות החולים הם למעשה ביטוחים פרטיים לכל דבר, שנעשים דרך חברות ביטוח שאינן קופות החולים עצמן. בדרך כלל העלות שלהם למבוטח היא כמה עשרות שקלים בכל חודש, מחיר שווה לכל נפש. אם כך, מה ההבדל ביניהם לביטוח בריאות פרטי?

חשיבותם של ביטוחי הבריאות הפרטיים היא בכיסוי הנרחב שהם מציעים, בפיצוי הכספי הגבוה יותר, ובהגבלות מעטות יותר. בדרך כלל הם גם קלים יותר להפעלה במקרה הצורך. אחד הדברים החשובים שיש לדעת הוא שביטוח בריאות פרטי לא שמור רק למקרים הגדולים, הדחופים והיקרים, אלא גם לטיפולים קטנים יותר. למשל, ביטוח פרטי מאפשר בחירת רופא מומחה באופן חופשי, לצורך התייעצות או לטיפולים אמבולטוריים.

להימנע מכפל ביטוחים
היתרון הגדול שבהם הוא היכולת של כל מבוטח להרכיב לעצמו את סעיפי הביטוח, לפי הצרכים המיוחדים לו ולפי היכולת הכלכלית שלו. כאשר ניגשים לרכישת ביטוח בריאות פרטי, כדאי לוודא שהפוליסה שלכם אינה מכילה סעיפים מיוחדים שכבר מכוסים בביטוח בריאות ממלכתי או משלים. סוכני ביטוח טובים יוכלו להגיד לכם בדיוק איזה סעיפים מיותרים ואילו יוכלו להועיל לכם מאוד.

מה יש בביטוח בריאות פרטי?
  • ניתוחים פרטיים - הביטוח הפרטי מאפשר לכם לבחור בכל מנתח שתרצו בכל בית חולים פרטי שתרצו, בישראל ובחו"ל. בנוסף, במקרה הצורך יינתן כיסוי להוצאות נלוות, כמו מלווה, טיסה ולינה.
  • טיפולים מצילי חיים - גם טיפולים חדשניים שאינם בסל הבריאות מכוסים על ידי הביטוח הפרטי. פעמים רבות טיפולים כאלה מחליפים טיפול ניתוחי ופולשני. בנוסף, ישנם טיפולי שניתן לעשות רק בחו"ל והביטוח מכסה.
  • השתלות - כל ביטוח פרטי חייב לכסות גם השתלות, כמו הביטוח הממלכתי. ההבדל הוא בתנאי הזכאות הקלים יותר.
  • תרופות - תרופות יכולות להיות יקרות מאוד כשנזקקים להם באופן קבוע וכשהן אינן בסל הבריאות. הביטוחים הפרטיים מציעים כיסוי גם לתרופות שקופות החולים לא מממנות, או שמיועדות לטיפול במחלה שאינה כלולה בהנחיות משרד הבריאות.
מה דרוש כדי לקל ביטוח בריאות פרטי?
לפני החתימה על פוליסת הביטוח, תצטרכו לענות על שאלון מצב רפואי ולעתים תתבקשו להמציא מהרופאים המטפלים בכם מסמכים על עברכם הרפואי. 

עלות הביטוח הפרטי
התשלום החודשי לביטוח בריאות פרטי נע בין כמה עשרות שקלים לכמה מאות שקלים בחודש, ותלוי בצרכיו של המבוטח ובסעיפים שבחר לכלול בביטוח.

היכן עושים ביטוח בריאות פרטי?
כמעט כל חברות הביטוח מציעות גם ביטוחי בריאות פרטיים, כגון כלל בריאות. ניתן לפנות אליהן ישירות ולקבל הצעות לפי סעיפים שתרצו לכלול.
מלאו פרטים לקבלת ייעוץ בחינם בתחום השוואת ביטוחי בריאות (מאמר מספר 253)
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / בריאות / ביטוחי בריאות פרטיים וחשיבותם. !