יום ראשון, 1 באוגוסט 2021

אי פריון - האבחנה

מאת: שרית אלהשוילי, מערכת מנטול
הגילוי על אי פריון יכול להיות מבחן די קשה לזוגיות, אך גם את המכשול הזה תוכלו לעבור ולצאת ממנו מחוזקים.
זה מתחיל כמו באגדות, זוג צעיר נפגש, מתאהב, חולם על עתיד ורוד עם בית וילדים, כמו שמקובל הזמן עובר והזוג מתחתן, לוקח משכנתא, עד כאן הכל אופטימי וקסום - אך עוברים חודשים, שנה שנתיים, ואף יותר ופתאום מהמורה בדרך- ההריון לא מגיע? פתאום הזוג המאוהב והמתוק נתקל במכשול שהוא אינו יודע איך להתמודד איתו, מה עושים? מה פתאום אין הריון? הרי זה הדבר הכי טבעי בעולם, החלטנו להקים משפחה, וזה חייב לקרות!
אז זהו, שזה לא מגיע בקלות כזו, ל-15 אחוז מהזוגות זה לא כל כל כך פשוט.

פתאום מתחילים חילופי האשמות בין בני הזוג - "הבעיה בטוח אצלך", "אני הרי גבר", "הבעיה בטוח לא אצלי", הרי זה לא ייתכן! מנגד האישה טוענת: "מניין לך? כבר קבעת?"
בו זמנית כמובן שבני המשפחה לוחצים, "נו, מתי כבר תביאו ילדים?"
אתם לא רוצים תינוקי חמוד וקטן? כל אמירה כזאת היא כמו סכין בלב.

ואז הזוג מחליט ללכת למומחה פוריות.
הלב פועם בחוזקה - מה הוא יגיד לנו? מה אם הוא יגיד שלעולם לא נהיה הורים? לא תהיה לנו המשכיות..?

לאחר סדרת בדיקות מתישות ומפרכות, הרופא קבע אבחנה: אי פריון - אם הבעיה נתגלתה אצל האישה - האישה חשה מכה גדולה לדימוי העצמי שלה: "אני לא מצליחה לעשות את הדבר הכי טבעי בעולם - להביא צאצא". בתור מי שעברה וחוותה את זה על בשרה - התחושה היא איומה, כאילו שהסדר הטבעי של העולם השתבש, הנשיות נפגעת, האישה מרגישה לא נשית, לא נחשקת, וברגעים אלה היא הכי צריכה את תמיכתו של הבן זוג, שיגיד שהוא מקבל אותה כמו שהיא ועומד לצידה.

האישה צריכה ברגעים אלה הבטחה של בן הזוג שהם יעברו את זה ביחד. הרבה פעמים האישה מרגישה כי בשל הגילוי כי היא פוריה ,הדימוי שלה בעיני בן הזוג ייפגע ,אך מה שחשוב שהאישה עצמה לא תתן לאבחנה של הרופא להגדיר את מי שהיא בתור אדם, נכון שזה קשה לשמור על דימוי עצמי גבוה עם גילוי כזה, אך מה שתשדרי זה מה שהבן זוג יקלוט - אם תזכרי גם ברגעים קשים אלה את תכונותייך הטובות ואל תתני לזה לשנות את מי שאת, אין סיבה שהתדמית שלך בעיני בן זוגך תשתנה - הכל מתחיל באיך שאת רואה את עצמך.

הגילוי על אי פריון יכול להיות מבחן די קשה לזוגיות, זה זמן שבו צריך לחזק אחד את השני ולהיות מאוחדים. אם אתם זוג אוהב ואתם מקבלים אחד את השני ללא תנאים, אז גם את המכשול הזה תוכלו לעבור ותצאו ממנו מחוזקים.

שלכם שרית
אני כ"כ מזדהה עם כל מילה בכתבה...
האבחנה בהחלט חשובה ולא פחות חשוב לא לאבד את הזוגיות והשפיות כמובן.
ישראל כהן
ישראל כהן12/07/2012 22:32:28
מנטול הינו הפורטל לאיכות חיים הגדול והמוביל בישראל, אשר מחולק ל-8 ערוצים עיקריים: אסתטיקה, ניתוחים פלסטיים, הריון ולידה, כושר גופני, בריאות, תזונה ודיאטה, סקסולוגיה וגוף ונפש. אינדקס האתר כולל מידע מקיף ועדכני אודות בתי עסק ומגוון רחב של קטגוריות, ותחומים התורמים לשיפור איכות החיים שלנו.
מנטול מציע רצפי מאמרים, מאמרים, בתחומי איכות החיים אשר נכתבו בעזרתם האדיבה של טובי המומחים. תמצאו סקרים ופורומים שונים המנוהלים ע"י מומחים.
בנוסף, קיימים מספר שיתופי פעולה עם אתרים שונים ביניהם אתר דרושים, אתר לימודים ועוד, וכן המלצות על אתרים שונים.
אנו מזמינים אתכם להוות חלק בלתי נפרד מאיכות החיים החשובה כל כך עבורינו, לקבל מידע וייעוץ בחינם ממיטב המומחים אשר יתרמו לשיפור איכות חייכם. / הריון ולידה / אי פריון - האבחנה. !